Předpěstování hrachu ve skleníku

boby / bôb, cizrna / cícer, čočka / šošovica, fazole / fazuľa, hrách / hrach ...
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Předpěstování hrachu ve skleníku

26 Mar 2020, 17:03

Super,dakujem za velmi uzitocny link. Ja som strasny zmrzlik a potom sa vzdy bojim aj o zeleninu ze mi zmrzne :D
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Předpěstování hrachu ve skleníku

26 Apr 2020, 16:36

No tak u nás se taky nějak traduje, že hrách se sadí, až není nebezpečí mrazíků, asi to někdo smotal s těma fazolema. Každopádně...ještě nikdy, ač se všemožně snažím, jsme neměla normální hrách. Něco mu u nás vadí, nejsem schopná zjistit co. Neleze, pak zase neroste, nahodí pár lusků a chytne nějakou plíseň či co(antraknózu či jak se to jmenuje?) a je po hrachu. Pozdější výsevy už vůbec nevylezou.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Předpěstování hrachu ve skleníku

26 Apr 2020, 23:05

Vzešlé fazole mi pomrzly často, hrách snad nikdy.
MrBig46
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Předpěstování hrachu ve skleníku

11 Jún 2020, 18:11

Dnes jsem ukončil růst toho hrach rychleného v tom studeném pařeništi. Myslím si, že to opravdu stálo za to. Hrách, který jsem vysel o pár dnů později na jiný záhon je zatím jen v květu. Obvykle nic nevážím, ale zajímalo mě, kolik ta sklizeň ze 2,2 m může být. V sobotu to bylo 90 dkg, dnes 3,8 kg. Vytrhali jsem všechno i když na vrcholku byly nějaké lusky ještě ne plné. Měl jsem totiž brigádníky, manželku a vnuka, což se nemusí opakovat a musel bych to trhat sám. Při té příležitosti jsem je nahnal na jahody a tam natrhali cca 3,5 kg (odhadem podle dóz- v jedné obvykle býví 1,1 kg jahod). Teď jsem na cca 11 kg. Přirychlení hrachu všem kdo má rád Obrázok[/img]dřeňový hrách vřele doporučuji.
Vladimír

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Předpěstování hrachu ve skleníku

09 Júl 2020, 21:54

hrách setý se normálně seje i v říjnu jako ozim. lusky ma už někdy březen / duben. ja zrovna loupu náš hrách setý dost pozdě, nevím odrůdu, točím pořád stejné osivo, kvete bíle a nepotřebuje oporu, rostlina má stonek jako drát a při výsevu nahusto se opírají jedna o druhou.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Napísať odpoveď