Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné ftípky.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

14 Máj 2023, 17:39

Nechci se rozhodně zamotat do diskuze o nebezpečnosti či prospěšnosti Roundupu.

Jen, si myslím, že je sakra rozdíl pokud se ho vystříká hektolitry na lánech kvůli desikaci anebo se se používá v rozumné míře k likvidaci plevelů kde to jinak nejde.
*
Ale z5 k trávnímu a plevelnému tématu. Tady je ta hůl.
A omlouvám se, že jsem mizerný fotograf.
Aplikátor.jpg
Aplikátor1.jpg
A mám levný nefotogenický tablet a s mobilem by to bylo ještě horší.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

14 Máj 2023, 20:01

Rafael napísal:
14 Máj 2023, 10:26
Ten Agil se mi začíná líbit. Možná se s ním i skamarádím.

"Nepřítel mého nepřítele je můj přítel." 
A co naroste první po zhubené trávě? Mochna, pcháč, svlačec a bršlice.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

14 Máj 2023, 20:04

zajímavé, to jsem nikdy neviděl :o
K tomu Roundupu:
Roundup je obchodní název výrobku - herbicidu na bázi glyfosátu. Pravděpodobně jste chtěl napsat, že doufáte v zákaz používání glyfosátu. Nemyslím to nijak zle.
Asi bych měl říct že to respektuju, ale nelíbí se mi to. Řeknu Vám proč. Nebezpečná může být i kyselina citronová nebo třeba barva kterou natíráte plot. Všechno je to o tom jak masivně tu chemii nasadíte a na co. Výsledkem těchto "doufání" je ,že už nemůžu jednodušše koupit 30%peroxid , protože je to prekurzor výbušnin. Nebo Toluen, který inhalují feťáci. Nebo Calypso... , rtuťový teploměr, kyselinu sírovou atd.... , můžu Vám toho vyjmenovat celou řadu.
Já fandím vzdělanosti, odpovědnosti a rozumu.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

14 Máj 2023, 20:16

Citát starého učence"

"Všechny sloučeniny jsou jedy. Neexistuje sloučenina, která by jedem nebyla. Rozdíl mezi lékem a jedem tvoří dávka".

"Jed od léku odlišuje pouze podávané množství.“
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jirka61

IP:  53.246

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

14 Máj 2023, 20:55

Chtěl jsem upozornit na diametrálně odlišné názory na bezpečnost roundupu/glyfosátu. Existuje spousta odkazů na internetu. Nechci o tom víc debatovat. J.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

14 Máj 2023, 21:13

:thumbup:
Taky jsem toho názoru.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

15 Máj 2023, 08:21

Na webu je spousta odkazů na studii o autismu způsobeném očkovaním. Autor to falšoval z čistě komerčního důvodu. Ale je to na internetu. Máte pravdu, nejde to vyřešit.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

15 Máj 2023, 09:10

Jirka61 napísal:
14 Máj 2023, 20:55
Chtěl jsem upozornit na diametrálně odlišné názory na bezpečnost roundupu/glyfosátu. Existuje spousta odkazů na internetu. Nechci o tom víc debatovat. J.
Existuje i spousta odkazů, které neprokázaná tvrzení o vlivu glyfosfátu na vznik rakoviny naopak vyvracejí. Byl bych s tím zakazováním všeho možného opatrný, většinou se jedná o velmi jednostranný pohled a důsledky takového zákazu můžou být likvidační.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
vysloužil
Príspevky: 4704
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

15 Máj 2023, 15:03

Petr z H. napísal:
15 Máj 2023, 09:10
Jirka61 napísal:
14 Máj 2023, 20:55
Chtěl jsem upozornit na diametrálně odlišné názory na bezpečnost roundupu/glyfosátu. Existuje spousta odkazů na internetu. Nechci o tom víc debatovat. J.
Existuje i spousta odkazů, které neprokázaná tvrzení o vlivu glyfosfátu na vznik rakoviny naopak vyvracejí. Byl bych s tím zakazováním všeho možného opatrný, většinou se jedná o velmi jednostranný pohled a důsledky takového zákazu můžou být likvidační.
Likvidační - trochu silné slovo. Tisíce let (až do poloviny osmdesátých) si zemědělci vystačili bez glyfosátu.
Můj první kontakt s Roundupem byl r. 1985 v JZD v Sokolnicích u Brna. Nadšení panovalo z informace, že ve styku s půdou se okamžitě rozkládá (snad na CO2 a vodu). Tehdy se tvrdilo, že můžeme postříkat trávník a jak zaschne stačí kultivátor a můžeme vysévat cokoli do bezplevelné půdy.
Ten druhý kontakt byl koncem 90. kdy mi spolu s řepkovým polem postříkali půl zahrady.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva

15 Máj 2023, 15:18

vysloužil napísal:
15 Máj 2023, 15:03
Likvidační - trochu silné slovo. Tisíce let (až do poloviny osmdesátých) si zemědělci vystačili bez glyfosátu.
A o to právě jde. Mně se to samozřemě taky nelíbí, nejsem příznivcem chemie. Jenže tu jde o to, jaké důsledky by mělo pěstování obilí na poli plném plevelu ...
Před 100 lety v zemědělství pracovala polovina obyvatel a výnosy obilí byly třetinové (berte s rezervou). Od doby používání "chemie" a těžké techniky v zemědělství pracuje jen "hrstka" lidí a díky přesunu lidí do dalších odvětví dochází k obrovskému technologickému rozvoji. Asi si dokážete představit, co by znamenalo pro svět (a pro geopolitické rozložení), kdyby bylo zemědělcům zakázáno použití těchto látek. Vývoj jde dál, určitě se vymyslí stejně efektivní způsob, ale pokud není náhrada, zákaz by byl pro lidstvo v tuto chvíli katastrofa.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Napísať odpoveď