Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

Záhradná technika, záhradne nástroje a pômocky, kutilské tipy a podobne
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

13 Mar 2023, 19:44

Pett.cz napísal:
13 Mar 2023, 18:47
Děkuju, ale já myslel, něco takového :thumbup:
https://zahradni-nuzky.heureka.cz/fiska ... /#prehled/
Teleskopické Fiskarsy jsou výborný nástroj - samozřejmě ti, co pěstují jen štíhlá vřetena to neocení. Využiju obě délky. Nůžky jiných firem jsem viděl jen na obrázku. Přijdou mi jako fiskarsovské kopie (Wolf Garten, aj.). Nůžky ovládané šňůrou na kladce a různé houseníky (používané před 40 lety, kdy nic jiného nebylo) jsou k ničemu, v koruně stromu nepoužitelné.
Jarda UH
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 29 Mar 2020, 10:59
Bydlisko: Moravské Slovácko 250m n.m.

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

13 Mar 2023, 20:08

Snad deset let používám kratší model,není teleskopický a jsem s nimi velmi spokojen. Dokoupil jsem si k nim nádstavec, s tím je manipulace horší. Asi 2x jsem měnil pásku, co se přetrhla i mou vinou, protože dostávají zabrat, ale větve 3cm v pohodě a lehce. Ruční by jsi polámal. Neobešel bych se bez nich.
Jožo ZA
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 30 Apr 2021, 14:25
Bydlisko: Žilina, 420 m.n.m

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

14 Mar 2023, 06:47

Ja pestujem iba vretená, ale keďže majú 3m výšku, dlhé fiskarsy používam - fixnú verziu. UP84 ma predvlani stáli 57eur, čo bolo len o trochu viac ako som dal za ručné Felco. Okrem meniteľnej dĺžky sú asi rovnaké. Som s nimi spokojný, ale mám len 12 stromov, takže sa nenarobia toľko, ako u väčšiny z vás.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

14 Mar 2023, 09:41

Jožo ZA napísal:
14 Mar 2023, 06:47
Ja pestujem iba vretená, ale keďže majú 3m výšku, dlhé fiskarsy používam - fixnú verziu. UP84 ma predvlani stáli 57eur, čo bolo len o trochu viac ako som dal za ručné Felco. Okrem meniteľnej dĺžky sú asi rovnaké. Som s nimi spokojný, ale mám len 12 stromov, takže sa nenarobia toľko, ako u väčšiny z vás.
Střižná hlava a síla střihu bude asi stejná u dlouhé i krátké verze Fiskarsů. Myslím, že se prodávají v jednosečné i dvousečné verzi. Samozřejmě rozdíl je - kromě dosahu - i v hmotnosti.
S kratším teleskopem se dají dobře stříhat rybízové keře u země, aniž by se člověk musel ohýbat.
p.n.
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 25 Okt 2022, 13:47
Bydlisko: drsný SV, 240 m.n.m.

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

19 Mar 2023, 10:41

Loni jsem zakoupil tyto nůžky https://zahradni-nuzky.heureka.cz/garde ... /#recenze/ na doporučení známého, který je má už čtvrtou sezónu a spokojen. Jsou opravdu dobré, lehké, aretace palcem jednoduchá, kvalitní čistý střih. Byl jsem opravdu spokojen. Byly dobré do včerejška. Po "úpravě" prvého stromu, začaly nůžky menší větve "žvýkat" a ty hrubší (okolo 20mm) těm zůstává při dostřihu zub. Kdyby s nimi stříhal velmi hrubé větve, řeknu si tvá chyba, zničil jsi si je. Ale takové hrubé větve nestříhám, z toho jsem už "vyškolený". Volal jsem známému jestli s tím má taky takový problém a prý ne. Tak nevím, špatný kus ? Každopádně půjdou do šuplíku jako nouzová záloha.
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

20 Mar 2023, 20:14

To žvýknutí je ohnutím, nebo uvolněním v čepu. Taky by mne zajímalo, jestli se to dá srovnat. Mám jedny ostré, šikovné do ruky a bohužel uhýbají. Mám silného muže, ten může používat pouze věci značky Knipex. Už se chytal na angrešt s
nůžky.jpg
nůžky.jpg (40.7 KiB) 1257 zobrazení
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

21 Mar 2023, 16:11

Ambrož napísal:
21 Mar 2023, 02:52
Jitka napísal:
20 Mar 2023, 20:14
To žvýknutí je ohnutím, nebo uvolněním v čepu. Taky by mne zajímalo, jestli se to dá srovnat. Mám jedny ostré, šikovné do ruky a bohužel uhýbají. Mám silného muže, ten může používat pouze věci značky Knipex. Už se chytal na angrešt s nůžky.jpg
Vyorazené nůžky jsou pro květináře. 6výknutí je způsobeno obojím, stříhat tak, aby stříhaný materiál byl kolmo a čepele. Jestli chcete pořádné nůžky, tak si můžete vybrat od fy DUE BUOI - dva voli, česky, budou vám oči přecházet.
Tie noznice vyzeraju velmi dobre. Len ta cena sa mi nepaci😀
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

22 Mar 2023, 13:46

Ambrož napísal:
22 Mar 2023, 13:14
Tie noznice vyzeraju velmi dobre. Len ta cena sa mi nepaci😀

Paní ariadno 30, vy nevíte co všechno se mi „nepáčí“, je to celá řada věcí, které jsem nucen překousnout a které nemůžu v drtivé většině ovlivnit. Možná se celkem brzy dozvíte, v čem to vězí. Opatrujte se!!!
[/quote]

Píšete od veci, pán Ambrož. Téma je nožnice a pani Ariadna to môže vyriešiť úplne jednoducho - tak, že si tie nožnice nekúpi.
Vaše iné "překusovačky" si tu riešiť môžete, otázkou je, či to bude niekoho zaujímať. Každopádne sem vnášate (a nielen do tohto vlákna) zbytočne konfrontačný tón. H.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Najlepšie záhradkárske nožnice ktoré ste mali v rukách

22 Mar 2023, 13:46

Ambrož napísal:
22 Mar 2023, 13:14
Tie noznice vyzeraju velmi dobre. Len ta cena sa mi nepaci😀

Paní ariadno 30, vy nevíte co všechno se mi „nepáčí“, je to celá řada věcí, které jsem nucen překousnout a které nemůžu v drtivé většině ovlivnit. Možná se celkem brzy dozvíte, v čem to vězí. Opatrujte se!!!
[/quote]

S vecmi ktore sa nedaju ovplyvnit je najlepsie sa zmierit a brat ich ako fakt. Zivot je potom lahsi. Aspon pre mna😀 Davajte na seba aj Vy pozor pan Ambroz🍀
Napísať odpoveď