Štěpování

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania ovocných stromov.
Neregistrovaný

IP:  109.83

Štěpování

20 Jan 2023, 07:50

Rafael napísal:
19 Jan 2023, 21:51
Ale vám asi nejde o sdílení nějakých zkušeností nebo nápadů. Přijde mi, že se chcete jen hádat a napadat kde koho.
Neviem co take zle som napisal, ale ok, uz sa to nestane :-)
PeterS
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 29 Dec 2021, 23:03
Bydlisko: Perín 198m.n.m., Slatvina 480 m.n.m.

Štěpování

20 Jan 2023, 09:08

vysloužil napísal:
19 Jan 2023, 09:46
https://bittech.cz/eshop/zahradnicke-st ... s-na-roli/
hlavně na posílání roubů, protože jsou lehké. Překvapivá je jejich trvanlivost, vydrží řadu let bez ztráty pevnosti.Nápis lakovou fixou lze umýt lihem a cedulku použít znovu.
Presne toto som hľadal, mám rovnaké štítky a už viem, že potrebujem lakovú fixu. Ostatné mi na tom nevydržali viac ako mesiac a pritom na štítku, s ktorým došli vrúble bol nápis čitateľný aj po 4 mesiacoch. Ďakujem.
Mimmo
Príspevky: 3126
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Štěpování

20 Jan 2023, 09:20

Návštěvník napísal:
20 Jan 2023, 07:50
Neviem co take zle som napisal, ale ok, uz sa to nestane :-)
Tak se taky hned neurážejte. Vaše dobře míněné postřehy jsou tu potřeba. Myslím, že kdybych na váš postřeh ocitoval: "neskodilo by aj trochu vlastnej snahy", mrzelo by to i vás. Podobně může vyznívat i: "Preco ho prosite? Nic zle ste nepovedali.prosenim len posilnujete jeho ego a to mu neprospieva. Nenauci sa odpustat...". Citlivého člověka se to dotkne a možná to ani nebylo vaším cílem. Nebo snad bylo? V minulosti se mi stávalo, že jsem v cizojazyčném prostředí někoho popíchl, aniž bych chtěl. Pak mě to mrzelo víc než toho popíchnutého. Ale tady si snad rozumíme.

Pokud jde o drátky, myslím, že to není až tak špatný nápad. Obal je barven ve hmotě (ne na povrchu) a snad za 2-3 roky nevybledne. To jsem tedy zkoušel jen u vinohradu, kde používám zelené drátky. Jsou zelené několik let. Ale používal jsem i sadu šesti barevných provázků, které mi 2 roky vydržely. Pak se provázky rozpadaly aniž by ztratily barvu. Značení barevnými značkami má smysl v neoploceném sadu. Nemusí každý vědět jaké máte odrůdy.
roman
Príspevky: 760
Dátum registrácie: 11 Apr 2020, 22:18
Bydlisko: Zlínsko, 400 m n. m.

Štěpování

20 Jan 2023, 10:34

K drátkům je třeba mít ale nějaký vlastní popis co která barva znamená a když se papír ztratí ...
ariadna30
Príspevky: 2882
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Štěpování

20 Jan 2023, 10:56

"K drátkům je třeba mít ale nějaký vlastní popis co která barva znamená a když se papír ztratí ..."
Treba si spravit papiere dva😀
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2200
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Štěpování

20 Jan 2023, 10:59

Značení barevnými značkami má smysl v neoploceném sadu. Nemusí každý vědět jaké máte odrůdy.
Přesně tak, p. Mimmo to trefil. Sad je neoplocený, ze všech stran volně přístupný a vede přes něj polní cesta.
A všichni lidé nejsou jen turisté, vycházkaři, běžci, ale někteří mají i úplně iné zájmy...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
walter
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 07 Dec 2021, 19:58
Bydlisko: ČB 400mnm a okolí 650mnm

Štěpování

20 Jan 2023, 11:05

každopádně ty drátky jsou bez ohledu na barvu výborné, užívám je už přes 30 let, k připevnění jmenovek, ale také k vytvarování naroubovaných víceletých semenáčků nebo k vyvazování tyčkových rajčat nebo paprik atd.. Standardně je stříhám na délku 20cm a u rajských a paprik je na podzim sejmu a uložím k použití na další rok. W.
walter
Príspevky: 727
Dátum registrácie: 07 Dec 2021, 19:58
Bydlisko: ČB 400mnm a okolí 650mnm

Štěpování

20 Jan 2023, 11:14

a se zvěří na tom pozemku nemáte problémy? Já jsem několikrát narouboval na nechráněném pozemku semenáčky slivoní a vždy, když se pěkně rouby ujaly a začaly růst, mi je v průběhu léta nějaká mlsná srna ožrala. Neomylně přitom ožrala jen tu novou odrůdu, ostatní jí nezajímalo. Walter
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2200
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Štěpování

20 Jan 2023, 12:27

Měl jsem problémy. Neskutečné. Vydalo by to na román.
Každý stromeček musel být u silného kůlu a obalen pletivem. Pěstování nižších tvarů absolutně vyloučeno.
*
Nejhorší byla nově vysazena rybízovna. 400ks keřů obalit do pletiva nejde. Ale nakonec vyrostla a jak výsadba zhoustla, byly už škody celkem zanedbatelné.
*
100 ks kanadských borůvek uhájit nešlo a po pár létech musely pryč. Musel jsem je nechat zarůst plevelem, což pomohlo jen částečně a s velkou ztrátou levně rozprodat nebo rozdat.
(Byly v té době velmi drahé a vzácné).
*
Ještě perlička. Silné popínavé růže z vně plotu musely taky pryč. Ty bestie je ožíraly celoročně. I když byly velmi trnité.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Štěpánka.3
Príspevky: 775
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Štěpování

20 Jan 2023, 12:36

A já si myslím, že Rafaelovi ani nebude vadit, když za pár let už nebude přesně vědět, co kde roste za odrůdu. Hlavně když to bude plodit. A jak to zralé opadá, šoupne se to do bečky.
PS: berte to jako srandu, ne jako urážku 🙂
Olomoucko 220 m n. m.
Napísať odpoveď