Ptačí škůdci

Jirka61

IP:  37.154

Ptačí škůdci

21 Sep 2022, 16:57

Slivoň Presenta je oblíbená nejen lidmi, ale i ptactvem nebeským. Ačkoliv není úplně zralá, víc než týden dělá radost ptačím lumpům. Naklovávají švestky u stopky a ty hnijí a padají. Pozoroval jsem koňadry, vrabce, pěnice, straky a dnes červenku. To, co nezničila monilie-asi čtyři kýble, zvládnou opeření loupežníci. J.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Ptačí škůdci

21 Sep 2022, 17:19

Jirka61 napísal:
21 Sep 2022, 16:57
...Pozoroval jsem koňadry, vrabce, pěnice, straky a dnes červenku...
Sýkorky, vrabce, penice, straky - OK.
Ale nežná červienka ?
Aj ty, Brutus ??? 😀 IH
Jirka61

IP:  37.154

Ptačí škůdci

21 Sep 2022, 17:41

Jojo, i ta. Na druhou stranu jsem rád, že nezmizela, protože mi dělá radost už dvě zimy. Je to takovej skřítek. J.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Ptačí škůdci

23 Sep 2022, 07:55

A co teprve střízlíček. Podle názvu o tom ptáčku asi slyšel každý, ale málokdo ví, jak vypadá myslím. Já jsem samozřejmě na něj zapomněla úplně, že vůbec existuje. Mám tu miliony různých pěvců, samozřejmě i ty červenky, objevují se tu i vzácnější, jako dlask a hýl. Když dostatečně zarostlo jezero, objevil se pidi ptáček, vůbec jsem netušila, co je zač, až jsem si to někde našla. Je srandovní, jak poposkakuje po těch křovinách, v rákosí, s tím ocáskem nahoru :D Za jedny z nejmilejších považuju mlynaříčky, to je prostě roztomilost sama. Ti se tu objevují jen v jistém období. Mám tu ptáčků tolik, že ani nehledám, na čem by mi mohl některý uškodit. Kosové sežerou všechny muchovníky, jahody, maliny, borůvky rybízy a angrešty pokud nepřikryju, mám smůlu...ti jsou na loupežení mistři. No a teď se mi o oříšky perou ořešníci se strakapoudy. A to mi připomnělo: kde mám veverky?!? :o Bývaly doby, kdy mi po zahradě běhalo i pět veverek(mamka s děckama) a teď jsem veverku neviděla od jara :shock:
Jirka61

IP:  40.192

Ptačí škůdci

23 Sep 2022, 09:22

Konvalinko, je pravda, že poslední roky se u nás objevují dřív nevídaní ptáci. Třeba datel černý, drozd brávník nebo mlynaříci. Vídám je hlavně v zimě v hejnkách kolem deseti. Je to pár dní, kdy jsem slyšel tiché cvrčení a nad hlavou v křoví dováděli mlynaříci a společně hledali něco k jídlu. Drobounké sýkorky s dlouhým ocáskem. J.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Ptačí škůdci

23 Sep 2022, 10:28

Datla nemám, nikdy jsem tu a i v lese jen jednou jedinkrát, datla neviděla. Do volné krajiny ho to netáhne a od lesa jsme vzdušnou čarou...cca 500m. Všechny ty pěnkavy, čížky a nevím co ještě...tu asi mám, je tu hafl zelenožlutých ptáčků různých vzorů ;) ale v těch se nevyznám vůbec. Poznám jen ty výrazně odlišné, žlunu :D žlůvu, ledňáčka ;) jasně, vrabce a většinu sýkorek :)
Napísať odpoveď