Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné ftípky.
Hospůdka na mýtince
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Júl 2020, 23:11
Bydlisko: Cheb

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

13 Apr 2021, 20:05

Nemělo by to být veselejší?
email.seznam7.cz.jpg
email.seznam7.cz.jpg (59.49 KiB) 2388 zobrazení
Prílohy
email.seznam6.cz.jpg
email.seznam6.cz.jpg (59.35 KiB) 2388 zobrazení
email.seznam5.cz.jpg
email.seznam5.cz.jpg (73.69 KiB) 2388 zobrazení
email.seznam4.cz.jpg
email.seznam4.cz.jpg (91.78 KiB) 2388 zobrazení
email.seznam3.cz.jpg
email.seznam3.cz.jpg (74.94 KiB) 2388 zobrazení
email.seznam2.cz.jpg
email.seznam2.cz.jpg (46.61 KiB) 2388 zobrazení
email.seznam1.cz.jpg
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

14 Apr 2021, 06:54

Ked uz sme pri zdravi, je dobre ze clovek ako tvor toho vela vydrzi a znesie😀 Ked sa zamyslim kolko negativnych volyv vsade naokolo na nas vplyva, od znecisteneho vzduchu, elektrosmogu, ustavicneho hluku, stresov v praci, rodine, alebo hoci so susedom. Je celkom zazrak,ze to ludia aj tak daju👍 No ale zase plati: co ta nezabije to ta posilni.
Riesim akurat jam vysvetlit teenagerovi, ze ked je vonku vietor a zima, nie je dobry napad ist tam v kratasoch a tricku. Akoze mam fakt mudre deti, ale v niektorych oblastiach ako keby bola klapka a informacia ostane nepochopena😀
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

14 Apr 2021, 06:56

Ale mame v meste jedneho borca. Chodi behat za kazdeho pocasia. A za kazdeho pocasia ma rovnaky odev, kratasy a tricko. Ci je teplo ci je mraz ci snezi vzdy len tak nalahko. Ma ide slak trafit a len tak dufam ze si ho nevsimnu aj moje deti😀
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

14 Apr 2021, 09:16

Ambrož napísal:
14 Apr 2021, 05:02
V případě, že je medikace a její dávkování vázáno na hmotnost pacieta, což je myslím si, velmi podstatné téměř ve všech případech a mělo by se důsledně dodržovat, protože jsou rozdíly v jejich hmotnosti a tím pádem dodržovat potřebné naředění v těle.
Nemáte tak úplně pravdu. Biologická dostupnost se neřídí jen fyzikou. Případná úprava medikace se vztahuje častěji na povrch těla než jeho hmotnost. Kdybychom podali 20kilovému dítěti pětinovou dávku léku (např. antibiotika) oproti 100kilovému dospělému, bude lék patrně neúčinný.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

14 Apr 2021, 09:29

"To nevysvětlíte. Jeden takový, jehož rodiče jsou jeden RNDr a druhý PhDr, se podobně projevoval již na základce, tím, že obuv ve které přišel do školy, zouval v šatně výkopem a po skončení výuky, aby nešel domů bos tak je hledal v všech šatnových kójích a po škole chodil zásadně jen ve fuseklích. "
Tak sice som sa na tom paradne zasmiala,ale mat take decko tak sa scvoknem😀 Aj ja zacinam mat pocit, ze do.niektorych ludi proste zodpovednost nevlejem nech cokolvek budem robit.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

21 Apr 2021, 18:13

Humor mě dneska skoro přešel ;) Pracuju, vyhrabávám čistec, což je děsně nepříjemná práce, hnusně práší, tudíž většinou víc kašlu, než hrabu. Přiloudal se pes, dědula můj, takže jsem praštila (ráda ;) ) hráběma a šla jsem si k němu lehnout na trávu. Probírám mu chlupiska, co 10cm, to klíště :( a najednou mi něco škrábne z ramena do výstřihu. Myslela jsem, že se mi tam zadrhnula nějaká větévka. No naštěstí jsem měla tolik rozumu, že jsem tam nechmátla rukou, ale první zašilhala. Panebože majka fialová :o mi čumí zoči voči a drží se lemu trička u krku. Blééé, jsem ji opatrně setřepala do keře. Vůbec nevím, kde se vzala, na obr brouka bych si jistě nelehla, spíš už jsem ji měla nějakou dobu někde na hlavě. Tak tři dny zpátky jsem ji pár metrů od toho místa viděla šmatlat pod keřem :) No jasně...foto nemám ;)
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

22 Apr 2021, 09:23

Majky jsou sice jedovaté, ale bát se toho nemusíme. Stačí si umýt ruce. Horší to mají samotářské včely, v jejichž hnízdech se larvy majek vyvíjejí.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

22 Apr 2021, 15:33

Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

22 Apr 2021, 15:49

Rafael napísal:
22 Apr 2021, 15:33
Vůbec jsem netušil, že něco takového existuje.
O španělských muškách jako afrodiziaku jste určitě slyšel. Nejsou to sice přímo majky, ale jejich blízký příbuzný Puchýřník. Vylučuje prakticky stejný alkaloid - kantaridin jako majky, akorát ve větším množství. Zvláštností čeledi majek je jejich složitý vývoj, nejen stadia vajíčko - larva - kukla - imago jako ostatní brouci. Larva se během svého vývoje navíc mění v trochu jinou larvu. Proč je v současnosti víc majek než dřív a jestli je to dáno tím vývojem (kvůli němuž majky kladou víc vajíček než jiné čeledi) to opravdu netuším.
Co se týče zlatohlávků - ti se od ostatních brouků liší tím, že při letu neroztahují krovky. Díky tomu létají mnohem rychleji, takže je takřka nelze chytit za letu. To by taky mohla být populační výhoda.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Zahrádkářské, pěstitelské, kutilské a podobné Ftípky?

22 Apr 2021, 16:10

Neslyšel. Ale je to velmi zajímavé.
Mé znalosti z této oblasti skončily u štipek. Škvorů.
Těch jsem se jako dítě hodně bál.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď