Krtek v sadu

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania ovocných stromov.
Používateľov profilový obrázok
driver240
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:11
Bydlisko: 3nec

Krtek v sadu

19 Máj 2022, 10:47

Jak již bylo napsáno, krtek až takový problém není, ale za krtkem jde hned jeho bratranec hryzec a to už problém je .... Tento rok je holt nějaký jiný. Každý rok na podzim, když přestávám kosit (a plašit tím hryzce), tak dávám kolem stromů různá cinkátka, PET větrníky aj. Tento rok při okopávání stromků jsem zjistil, že si hryzec udělal hnízdo hned u kořenů stromku, které musím mít v koši. Hnízdo hezky vystláno mechem apod. a půl metrů vedle, měl hned zásobárnu s kořeny pampelišek. Veškerá cinkátka a udělátka co měl nad hlavou mu viditelně nevadila :-(
Prílohy
IMG-20220420-WA0019.jpg
IMG_20220505_191751.jpg
Robert 3nec 390 m.n.m. :idea:
PepaS
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 28 Sep 2020, 18:30

Krtek v sadu

11 Dec 2023, 18:02

Řeším aktuálně krtka a hryzce. Krtek dělá jednu hromádku za druhou a už je toho moc. Rozhodl jsem se nasadit plašič s křidýlky z PET láhve na roxorové tyči.
Mám ale dotaz, nemáte někdo zkušenost, zda by to nevadilo i hryzcovi , někde jsem četl , že to na něho působí jako na krtka, odpuzuje ho ten hluk.
alenak
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 01 Apr 2022, 19:56
Bydlisko: Královehradecko

Krtek v sadu

11 Dec 2023, 19:17

Pepo, u nás to je podobné. Vyzkoušeno kde co, momentálně jak tankodrom a samý krtinec. Letos se nám nedařilo, proti jiným rokům, do trubek. Ale jak je mokro, zahrne to, v suchu mu to tolik nejde. Děležité na trubky je najít správné místo. Plašičky plast na roxoru byly taky, ale zda má vliv na hryzce, nevím. Chvilku byl pokoj, ale oni se vrátí. Koupila jsem i na solár plašičku, byl tak drzý, že snad ryl 1 m od ní. Navíc to furt bzučí, ale zdá se mi teď, že dlouhodobě kolem plašičky není poryto. Kolem kompostů mají ráj, i když je na dně pletivo. No, je to neustálý boj, ať jste úspěšnější :)
Napísať odpoveď