Kde nakoupit stromy

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania ovocných stromov.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Kde nakoupit stromy

30 Sep 2020, 08:29

jezdím nakupovat vždy osobně. mam nachstanej seznam a případné varianty když něco nebude. předem si ověřím dostupnost aspoň 60% toho co chci.
Je to jednou za rok a plánovaný výdaj , navíc člověk vlastně kupuje mládě něčeho, co bude vychovávat xx let takže je lepší to vidět na vlastní oči. vemte si že i když máte vlastní přepravu tak človek lecos ulomí nebo odře, a to zachází se SVÝMI stromečky.
ale k jádru tématu, kde koupit?

Brno- u Mašků za Semilasem, Zlínsko - Arbia Malenovice - slušný výběr , vedou i VK , Letovicko - Vanovice (letos už asi neprodávají) - asi 100m od družstva je bezva zahradnictví u Kohoutků, stromky prodávají pěkné .
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Kde nakoupit stromy

30 Sep 2020, 10:27

Každoročně k nám do vsi - po vyhlášení místním rozhlasem - zajíždí nějaká zahradnická firma (tuším, že dřív Jukka, teď nevím) a prodává stromky z korby náklaďáku nebo dodávky. Kořeny někdy působily trochu oschle, ale nevím, že by měl s ujmutím někdo problémy. Při tak velké objednávce, jak plánuje zadavatel by možná šlo vykomunikovat koupi a domluvit závoz prodejcem.
roman
Príspevky: 746
Dátum registrácie: 11 Apr 2020, 22:18
Bydlisko: Zlínsko, 400 m n. m.

Kde nakoupit stromy

30 Sep 2020, 11:24

V Arbia Malenovice mají stromky přehledně uloženy a lze si vybrat kvalitní stromek, pokud tedy člověk přijde včas. Pro někoho ale může být u jabloní limitující nabídka pouze dvou podnoží m9, a2 a poněkud malá nabídka odrůd oproti konkurenci.
andre.marek
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Kde nakoupit stromy

30 Sep 2020, 11:39

Já chci hlavně M26 a M7, určitě nechci nic většího než MM106. To je bohužel problém ve většině klasických školek v okolí. Buď mají M9, nebo potom semenáče, případně A2. V tom Uherském Ostrohu - což je pro mě ještě docela rozumná vzdálenost, mají nabídku asi největší, bohužel se nedají stromky rezervovat pro osobní odběr a naskladňují postupně, takže nelze přijet hned v prvních dnech prodeje a bojím se, že pak neseženu vše, co bych chtěl...
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
zumi
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06 Sep 2020, 17:00
Bydlisko: Kysuce 600 m.n.m

Kde nakoupit stromy

02 Okt 2020, 08:42

Ja som minulý rok objednával niekoľko stromov z Lumigreen.sk boli to väčšinou špicaky, jediná slivka Hanita mala už peknú korunu. Stromy prišli v poriadku, všetky sa prijali a rastú.
Samozrejme je lepšie zájsť si osobne stromček vybrať, no nie vždy sa to dá pokiaľ chcete konkrétnu odrodu na konkrétnom podpníku.
Bol som tento rok v Spomyšli po jabloň Merkur v kontajnery a ostal som sklamaný. Neobjednával som ju cez eshop. Chcel som si vybrať, keďže skladom bolo viac kusov. Nemohol som ju nájsť, tak som požiadal pána, ktorý tam stál a tváril sa, že mu to patrí (možno aj patrí) o pomoc. On ju tiež nemohol nájsť, potom povedal nech počkám, zašiel niekde do inej záhrady, kde nebol prístup verejnosti a doniesol mi stromček so slovami, to je posledný. Merkur ponúkali ďalej na eshope, určite ich mali viac...
Inak stromček celkom pekný z Fytosu.

Tento rok už mám objednané v Čaklove, teším sa čo pošlú. :) Miro Z.
Kysuce 600 m.n.m
PeterM
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 26 Mar 2020, 17:43
Bydlisko: Nové Zámky

Kde nakoupit stromy

03 Okt 2020, 21:06

Počas minulých štyroch rokov som postupne kupoval stromky z:

škôlka Novák(Kuraľany) - mám to blízko takže som si bol vybrať stromky osobne, slabší výber odrôd ale ináč ok

Kohaplant - totálna katastrofa, posielajú zúbožené a polovyschnuté rastliny, o zámene a klamaní pri odrodách ani nehovorím,
povedal by som že sú to priekupníci s odpadom z celej európy, + široký sortiment

Lumigreen - stav stromkov tiež nič moc ale aspon lepšie ako z Kohaplantu, + velký výber odrôd, - vysoké ceny

StaPe Vajda (Čaklov) - jednoznačne najlepší, posielajú silné a zdravé stromky, dobré ceny, celkom dobrý sortiment
mino BA
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 20 Júl 2020, 13:16

Kde nakoupit stromy

03 Okt 2020, 22:31

V minulosti som objednával zo Spomyšle, Ostrohu, crz.sk, stromy prežili, no boli viac-menej s nepestovateľným obrastom a bolo ho potrebné následne budovať. Krásne boli 2 stromky z Okoplantu, ALE ďaleko najkrajšie a najkvalitnejšie stromky za roky prišli od p. Vajdu z Čaklova. Napr. v pondelok 2 jablone s krásne zapestovanými korunkami, dokonale zabalené, korene aj s hlinou, proste radosť. Mám odtiaľ ďalších 7 stromov... drahšie poštovné, ale pri 40 stromoch zrejme zanedbateľná položka mino BA
hugovotr
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Kde nakoupit stromy

04 Okt 2020, 07:19

Doporučuji školku s velmi dlouhou tradicí v Litenčicích, nejde o předprodejce, mají svoje výpěstky. Pěkně stromky nabízí i pan Hubáček ze Střílek, má ale dost omezenou nabídku. Obě zmíněné nabízí stromky na více podnožích.
Školky v Ostrohu a Strážnici mají široký výběr, někdy horší kvalita, ale ujalo se vše.
Výbornou zkušenost mám s objednáním na Stape Vajda že Slovenska. Jen všechny stromky na MM106 měly zapěstovány korunu příliš nízko, takže jsem ji musel odstranit a začít od špičáku.
Jozef BJ

IP:  234.237

Kde nakoupit stromy

04 Okt 2020, 22:56

Zdravím. No ja mám s tým vašim vychvaľovaným Čaklovom nepríjemnú skúsenosť. Pred 4 rokmi mi poslali objednanú marhuľu s visačkou Tsunami, ktorá ako sa ukázalo dozrieva na konci augusta až v septembri. Pravdepodobne im už došla a šupli namiesto nej asi Farbaly a bol to jediný schopný stromček v zásielke, ostatné boli výpredajové kusy, ktoré by si nikto nekúpil. Vajda sa vyhovoril na brigádnikov na eshope. Tsunami som napokon kúpil z Plantexu. Odvtedy som z Čaklova radšej nič nekúpil, aby som zas nebol nemilo prekvapený.
PepaS
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 28 Sep 2020, 18:30

Kde nakoupit stromy

14 Okt 2020, 18:24

Tak nakonec jsem objednal stromky přes internet/ zchroumal jsem si koleno a nemůžu jezdit/ ve Spomyšli a dnes mi přišly. Skvěle zabalené , bez jakéhokoliv poškození, kořeny v gelu . Pouze jeden je na jiné podnoži než uvádějí na netu , ale to mi až tak nevadí. Musím říci klobouk dolu .
Napísať odpoveď