Oplotenie koreňov

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania ovocných stromov.
Míra

IP:  63.183

Oplotenie koreňov

20 Jún 2023, 08:36

vysloužil napísal:
11 Apr 2023, 22:30

Já bych nejraděj používal pletivo bez pozinku i bez plastu, jenže žádné takové jsem neviděl.
Existuje to: "Šestihranné pletivo bez povrchové úpravy" s oky 32mm. Osobní zkušenosti s nimi ale nemám, bral jsem od té firmy jiná pletiva.
V popisu píšou:
"Šestihranná pletiva z holého černého drátu jsou určená primárně pro školky a zahradnictví. Užívají se k obalení kořenových balů stromů. Šestihranné pletivo bez povrchové úpravy se po čase v zemi rozpadne a zůstane jen kořen stromu."
andre.marek
Príspevky: 651
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

Oplotenie koreňov

20 Jún 2023, 09:17

přasličák napísal:
20 Jún 2023, 07:20
Můžete prosím Andre Marku napsat něco podrobnějšího k zakoupenému sadovému rotačnímu kultivátoru. / Typ, fotku, Vaše zkušenosti.../ Koupil jsem malotraktor Solis a nějaké nářadí. Rotační kultivátor také, ale pracuje za traktorem. Používám jej na přípravu půdy. Na trávu mám mulčovač. Vaše řešení na kultivaci příkmenných pásů je zajímavé. Něco takového bych si rovněž chtěl pořídit. Mám sice Vari systém s výkyvnými řídítky a rotační kultivátor k tomu, ale na půl hektaru sadu je to malé. Použití herbicidů do přikmenných pásů se omezuje a pravidelná kultivace je vhodné řešení na potlačení zaplevelení a boj s hryzci.
Jde o polský výrobek, koupený zde:
https://agrieko.pl/produkt/maszyny/roln ... odkoronowa

Mám tu nejmenší verzi s hydraulickým posunem. Byl docela problém to sehnat, nějak celé jaro nechtěly firmy komunikovat nebo prodávat. Až nyní se mi na druhý nebo třetí pokus tato firma ozvala.
Za 500 pln mi to dovezli na hranice - k Bohumínu.
Na YouTube jsou videa, do vyhledávače zadat "glebogryzarka podkoronowa sadownicza".

Traktor má 25 koní, zvládá to dobře, i když to teda dost třepe celým traktorem. Ale byla to první jízda, v drnech a mulči, předpokládám že další už budou lepší. Ten posuv jsem ještě nevyzkoušel, mám jiné koncovky na traktoru.

Herbicidy používat nechci, mulčování se neosvědčilo, tak uvidíme jak to bude fungovat v delším časovém horizontu.
Pokud vás něco ještě zajímá, klidně se ptejte, pokud budu vědět, rád poradím.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
M.H
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Oplotenie koreňov

20 Jún 2023, 12:03

Míra napísal:
20 Jún 2023, 08:36
vysloužil napísal:
11 Apr 2023, 22:30

Já bych nejraděj používal pletivo bez pozinku i bez plastu, jenže žádné takové jsem neviděl.
Existuje to: "Šestihranné pletivo bez povrchové úpravy" s oky 32mm. Osobní zkušenosti s nimi ale nemám, bral jsem od té firmy jiná pletiva.
V popisu píšou:
"Šestihranná pletiva z holého černého drátu jsou určená primárně pro školky a zahradnictví. Užívají se k obalení kořenových balů stromů. Šestihranné pletivo bez povrchové úpravy se po čase v zemi rozpadne a zůstane jen kořen stromu."
Poslední 2 roky kupované králičí pletivo Made in China- jak jinak :) , je už takový šmejd, ne jen že je supr tenké, ale pozink po 2 letech u země úplně zrezavěl jakoby tam nebyl - obaluju jen kmeny a kotvím do země trochu. Podobně plechové kýble, ty mám z roku cca 1980 a slouží dodnes, koupené nové pozink kýble na vodu (made in china) jsou ani ne polovičně tenčí a to by nebylo nejhorší, ale pozink -po jedné sezoně prozrezivělo upadlo dno, u druhého kýble když jsem posbíral trochu ovoce ze země vypálily díru do dna za 2 měsíce, nevydržely tedy ani jednu sezonu. :(
přasličák
Príspevky: 1597
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Oplotenie koreňov

21 Jún 2023, 07:01

Díky za informace. Asi do toho půjdu. Mám traktor 26 koní, tak by to měl utáhnout.
Napísať odpoveď