Štěpování

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania ovocných stromov.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Štěpování

17 Jan 2022, 10:11

TomNr napísal:
16 Jan 2022, 19:16
Pan IH, za vruble H sa ozvem v oktobri 2022, ale so ziadostou o radu sa Vam istotne /....a znovu ozvem aj skorej:)
Pan MV, okrem junskeho zlata, nasiel by sa u Vas aj konarik muskatelky sedej?
Asi až příští rok, muškatelka byla loni takřka bez přírůstků.
Jarda UH
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 29 Mar 2020, 10:59
Bydlisko: Moravské Slovácko 250m n.m.

Štěpování

17 Jan 2022, 10:24

Jarda UH
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 29 Mar 2020, 10:59
Bydlisko: Moravské Slovácko 250m n.m.

Štěpování

19 Jan 2022, 20:20

Máte někdo zkušenosti s tímto balzámem?
https://www.zahrada.store/kategorie/zah ... alzam-1kg/
píšou, že je vhodný i k roubování a očkování.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Štěpování

23 Jan 2022, 09:53

Jarda UH napísal:
19 Jan 2022, 20:20
Máte někdo zkušenosti s tímto balzámem?
https://www.zahrada.store/kategorie/zah ... alzam-1kg/
píšou, že je vhodný i k roubování a očkování.
Neznám tento balzám, ale určitě stojí za to jej vyzkoušet. Jen nechápu, proč ho dělají v šedé barvě a ne v hnědozelené barvě kůry, což by vypadalo určitě líp.
Štěpánka.3
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 07:31

Štěpování

23 Jan 2022, 10:31

Jarda UH napísal:
19 Jan 2022, 20:20
Máte někdo zkušenosti s tímto balzámem?
https://www.zahrada.store/kategorie/zah ... alzam-1kg/
píšou, že je vhodný i k roubování a očkování.
S menším balením balzámu od tohoto výrobce mají lidé špatné zkušenosti při používání na jednoletých výhoncích, zasychají. Na tom malém balení je to i uvedeno, že se to na ně nemá používat. Raději si překontroluje složení u toho velkého balení a porovnejte, jestli to náhodou není stejný výrobek.
Olomoucko 220 m n. m.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Štěpování

23 Jan 2022, 10:51

Štěpánka.3 napísal:
23 Jan 2022, 10:31
Jarda UH napísal:
19 Jan 2022, 20:20
Máte někdo zkušenosti s tímto balzámem?
https://www.zahrada.store/kategorie/zah ... alzam-1kg/
píšou, že je vhodný i k roubování a očkování.
S menším balením balzámu od tohoto výrobce mají lidé špatné zkušenosti při používání na jednoletých výhoncích, zasychají. Na tom malém balení je to i uvedeno, že se to na ně nemá používat. Raději si překontroluje složení u toho velkého balení a porovnejte, jestli to náhodou není stejný výrobek.
Popis se u obou přípravků trochu liší, ale vzhledem ke stejnému výrobci (Hlubna) a stejnému názvu je logické, že půjde nejspíš o tutéž hmotu. S tím malým balením jsem pracoval, na roubování to nebylo úplně vhodné, protože balzám byl dost řídký a za mízy u vlhkých řezných ran zatékal do spojů. Na druhé straně nemohu potvrdit, že by zasychaly konce jednoletých výhonů. Je pravda, že jednoleté ustřižené výhony zatírám jen výjimečně.
Nejhorší zkušenost jsem měl s roubovacím voskem v polystyrenovém kelímku (vyráběl dr. Prášek Opava) na bázi včelího vosku s řepkovým olejem. Výborně se roztíral, ale na řezných plochách vytvářel černé nekrózy. Naštěstí se už dlouho neprodává.
Jarda UH
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 29 Mar 2020, 10:59
Bydlisko: Moravské Slovácko 250m n.m.

Štěpování

23 Jan 2022, 17:36

Děkuji za informace
TomNr
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 09:23

Štěpování

02 Feb 2022, 15:26

Ahojte,
Na uvod, hrusku a jablon som uz stepil, do razstepu, uz konare aj rodia, zrastie sa to v pohode, narozdiel od marhulky, tam sa neujalo nic, resp len vyrasilo a uschlo.
stromcek uz dlho nevydrzi/susedove tuje a moje moruse..
Je to boscova na duli, z jesene 2014, je medzi nimi, ma este cca 5 rokov zivota.
Chcem do nej tento rok pristepit solanku, spinku a koporecku /pre ochutnanie a v idealnom pripadne (pokial si odroda zasluzi) vysadbu monostromceka nad zahradu (verejne priestranstvo, vysokokmen sa tam hodi)
Ktoru odrodu dat kam?
Drotenku chcem zrusit, mam ju ponechat koli lahsiemu vyviazaniu-uchyteniu este rok, dva?
Diskusia vitana :)
Prílohy
20220202_152727287.jpeg
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Štěpování

02 Feb 2022, 17:01

Nějak jsem nepochopil postesknutí, jaký vliv by měly mít na výdrž stromku / dobře li jsem to pochopil hrušně / tůje a moruše. Má li pisatel na mysli rez hrušňovou, tak obě rostliny jsou v tom nevině. Druhým hostitelem rzi hrušňové jsou některé druhy jalovců. Rozhodně ne tůje a moruše.
Ve veřejnosti je tvrzení, že rez hrušňovou hostí i tůje dost rozšířen. Sám jsem sledoval jeden hobby pořad v televizi, kde jistý "zahradník" toto uváděl. Dokonce mi někdo tvrdil, že to četl v nějaké slovenské odborné publikaci. Já to nikde nenašel. Nikdy jsem tuto rez na tůjích neobjevil. Konzultoval jsem to s předním českým odborníkem Ing. Rodem. I ten toto tvrzení vyvrátil.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Štěpování

02 Feb 2022, 17:10

přasličák napísal:
02 Feb 2022, 17:01
Nějak jsem nepochopil postesknutí, jaký vliv by měly mít na výdrž stromku / dobře li jsem to pochopil hrušně / tůje a moruše. Má li pisatel na mysli rez hrušňovou, tak obě rostliny jsou v tom nevině. Druhým hostitelem rzi hrušňové jsou některé druhy jalovců. Rozhodně ne tůje a moruše.
Ve veřejnosti je tvrzení, že rez hrušňovou hostí i tůje dost rozšířen. Sám jsem sledoval jeden hobby pořad v televizi, kde jistý "zahradník" toto uváděl. Dokonce mi někdo tvrdil, že to četl v nějaké slovenské odborné publikaci. Já to nikde nenašel. Nikdy jsem tuto rez na tůjích neobjevil. Konzultoval jsem to s předním českým odborníkem Ing. Rodem. I ten toto tvrzení vyvrátil.
Mirku, zadávateľ TomNR to myslí tak, že neďaleko hrušky rastú tuje a moruše, ktoré keď narastú, tak ju úplne zatienia. Takže o hrdzu hruškovú tu nejde.

Inak - TomNR - na toto ste sa už pýtali asi pred 2 týždňami...(viď foto). IH

Screenshot_20220202-171152_Chrome.jpg
Napísať odpoveď