Bezplevelné "kruhy" pod stromami

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania ovocných stromov.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53

14 Sep 2020, 12:22

Ano, mám stejnou zkušenost z minulých suchých let. Pod mulčem z trávy je půda kolem stromů příjemně vlhká, a to i do hloubky, kdežto pod trávníkem, když něco ryju, tak je zcela suchá. Proto stále vytrvávám v mulčování, i když se mi velmi nechce - stromům to prospívá. Navíc se pak i v případě nouze lépe zalívá, skr mulč se vsakují desítky litrů vody okamžitě, kdežto do holé hlíny nebo trávníku vůbec není šance cokoli rozumně dostat, všechno odteče jinam.
Naposledy upravil/-a Petr z H. v 26 Sep 2020, 12:08, upravené celkom 2 krát.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Mittwoch

26 Sep 2020, 11:29

Tez jsem byl velkym nekritickym příznivcem mulce. V me podobě slo o smes posekane travy s drti z vetvi. Semtam jsem to prosypl cereritem, abych srovnal C:N. Stromy lepe rostly, krásne to drzelo vlahu. Nejdriv se mi do toho nastěhovali krtci (bylo to plne zizal) a do jejich chodeb pak jina havet (hrabosi?), co mi stromy na J-TE-E kompletne sezrala. Zustaly jen hrusne na kdoulich. Od tech dob jsem opatrnejsi. Je nutno priznat ze to bylo v extenzivnich podminkach.
Jaroslav - Pear Man
Dátum registrácie: 16 Apr 2020, 21:23

26 Sep 2020, 21:40

Já jsem letos poprvé zkusil mulč z kosou posekané trávy, protože už jsem nechtěl pořád dokola jenom okopávat, plít a zalévat jako v minulých letech. Bylo to na poli, dál od domu, kam dávám ovocné stromy na bujnějších podnožích, protože mi něco loni ožralo všechny kořeny na dvouleté Rubinole na podn. M26. A také se tam hned pod tu trávu nastěhovalo spoustu myší (když jsem chodil okolo, nebo něco dělal, tak často pištěly), které prorejdily tu lepší černou hlínu samými chodbičkami, že jsem myslel, že stromy nepřežijí a už to nechtěl řešit, ale kupodivu přežily, zatím. Jak vyhnat ty myši, když tam ani kočky nechtějí lovit? Máte někdo zkušenosti s odpuzovačem hlodavců?
Mé nejoblíbenější ovoce je hruška.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53

26 Sep 2020, 22:23

Já v sadu s úspěchem používám běžné pastičky. Na jaře jsem vychytal cca 15 kousků hrabošů, teď na podzim opět sem tam nějakého.
Ale samozřejmě nevím, jak moc to máte zamořená vy.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Napísať odpoveď