Kde nakoupit stromy

Všeobecné dotazy ohľadom pestovania ovocných stromov.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Kde nakoupit stromy

15 Apr 2021, 07:31

charles91 napísal:
14 Apr 2021, 22:38
Nedá mi, ale trochu ma prekvapilo tvrdenie "z chcípačika ťažko spravíte vitálny strom". S tým tvrdením nemôžem súhlasiť
Ano, mám stejnou zkušenost. V žádném případě, kdy se mi dostalo mizerného výpěstku (nebo se nějakým způsobem poškodil před ujmutím), se nestalo to, že by neprosperoval. Vždy se během roku/dvou dostal do zcela standardního stavu jako kterýkoli jiný strom. Pokud je nějaký problém se stromem, kvůli kterému neprosperuje, pak to nemělo souvislost s kvalitou výpěstku, ale příčina byla jiná.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
reinhold
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 05 Apr 2021, 13:38

Kde nakoupit stromy

15 Apr 2021, 20:57

to sa ale mylite staci ze vypestok ma nejaku virozu a nie a nie rast...nieje chyba vzdy na strane kupujuceho a naslednej starostlivosti
Libor1
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 11:48

Kde nakoupit stromy

19 Apr 2021, 09:04

Aj takúto informáciu môže človek dostať keď objedná stromy z juhoslovenského eshopu. Prilozeny bol aj lokalny vseobecny popis odrody v slovencine, o podnozi sa ale ani nezmienoval... Kvalita bola tak biedna, že z 4ks hrušiek dodaných, podnes 2ks po mesiaci v zemi ani nerasia, 1ks má 2-3ks 2mm puky (ked ostatne hrusky uz kvitnu), korene mali po ~5cm a korunka takmer žiadna + na terminály tenký 4cm prírastok, akoby od jari ci jesene, zvazoval som ci to vobec sadit... Eshop je mačka vo vreci pri stromoch, tie lepšie si zoberú zákazníci osobne, nepredané sa často potom odošlú. Česť výnimkám. Keby nebola pandémia a zákazy, idem osobne, hnojivo, ci postreky v pohode, stromky radsej osobne, inak je to loteria...
Prílohy
IMG_20210417_175244.jpg
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Kde nakoupit stromy

19 Apr 2021, 10:07

Libor1 napísal:
19 Apr 2021, 09:04
Aj takúto informáciu môže človek dostať keď objedná stromy z juhoslovenského eshopu. Prilozeny bol aj lokalny vseobecny popis odrody v slovencine, o podnozi sa ale ani nezmienoval... Kvalita bola tak biedna, že z 4ks hrušiek dodaných, podnes 2ks po mesiaci v zemi ani nerasia, 1ks má 2-3ks 2mm puky (ked ostatne hrusky uz kvitnu), korene mali po ~5cm a korunka takmer žiadna + na terminály tenký 4cm prírastok, akoby od jari ci jesene, zvazoval som ci to vobec sadit... Eshop je mačka vo vreci pri stromoch, tie lepšie si zoberú zákazníci osobne, nepredané sa často potom odošlú. Česť výnimkám. Keby nebola pandémia a zákazy, idem osobne, hnojivo, ci postreky v pohode, stromky radsej osobne, inak je to loteria...
Na tom štítku nevidím nič mimoriadne alebo zlé. Je v maďarčine, lebo ide o výpestok importovaný z Maďarska (hruška Williamsova, podpník hruškový semenáč, je tam aj názov škôlky a certifikát). Osobne mám s výpestkami z Maďarska len tie najlepšie skúsenosti, pravda - vždy som si ich vyberal osobne.
O úskaliach nákupu cez internet sa tu už popísalo dosť...
Ak ste sadili pred mesiacom a zatiaľ nerašia, to je úplne normálne, mne len teraz začínajú rašiť hrušky zasadené na jeseň. Treba počkať, čas ukáže či z nich niečo bude. IH
Libor1
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 11:48

Kde nakoupit stromy

19 Apr 2021, 10:23

Nic proti madarcine , ale informaciu aspon o podpniku by bolo dobre mat pre(i)lozenu (aspon v Anglictine, ked uz nie v SK), aby clovek nemusel googlit madarcinu, ked uz to importuju (na duli by to v mojej ilovici zivorilo, preto som kontroloval), spomenul som si na cinsky eshop, ktory navod poslal v cinstine /kych znakoch , to davat do prekladaca je uz iny level :D ., ci slovne spustenie selfie na mojom cinskom telefone cinskym slovom :D
1 strom zo 4 dodanych uz ma vyse 1cm vyhonky, (rovnako Fuji sadena na jesen), 2ks nejavia znamky zitia - to ma zneistuje, ale nadej hynie posledna...
Neregistrovaný

IP:  61.72

Kde nakoupit stromy

19 Okt 2021, 14:28

Ma niekto skusenost s e-shopom Agrocentra Topolniky? spolahlivost, kvalita vypestkov....
ariadna30
Príspevky: 2819
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Kde nakoupit stromy

19 Okt 2021, 15:58

Stromy neviem, ale jahody mi agrocentrum poslali stale velmi pekne. Chystam sa od nich aj ja objednat atromy, ale az na jar.
larix
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 09 Máj 2021, 00:23

Kde nakoupit stromy

19 Okt 2021, 18:00

Ja som tam nakupoval iba jedenkrát, takže netuším, či to tak funguje bežne - samotný proces nákupu bez problémov ale kvalita aj veľkosť rastlín (ovocné stromy) hlboký podpriemer. Aj preto som tam nakupoval iba jediný raz, bol som sklamaný. Pritom na webe na mňa tá firma pôsobí veľmi seriózne.
Malá Fatra: SZ/430 m n.m./5°C/1000 mm/hlinito-ílovitá kambizem na kremenci, pH 6,5
smire
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 26 Mar 2020, 13:38
Bydlisko: Zlatomoravecko 200 m.n.m

Kde nakoupit stromy

19 Okt 2021, 18:39

Ja som tam kupoval osobne dve hrušky a slivku, spolahlivo sa ujali, žiadny problém. Kupoval som tam aj vinič, z troch kontajnerových sadeníc sa ujali dve, sadil som na jar, boli aj neskoré jarné mrazy, možno preto najslabšia sadenica neprežila, bola posledná, nemohol som si vybrať krajší štep. Stromky majú aj z maďarska, mali aj odrody, čo som inde nenašiel. Za mňa spokojnosť.
Martin
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 30 Máj 2020, 08:19

Kde nakoupit stromy

17 Nov 2021, 21:59

Tuším odrůda Evelina je klubová odrůda, nabízí ji teď na eshopu volně Spomyšl. Nebo to již není klubovka?
Napísať odpoveď