Rozbiehame sa

vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Chodský pes

23 Feb 2021, 19:49

Ivan Hlavatý napísal:
16 Feb 2021, 18:07
Teší ma, že do 'zostavy' nášho fóra pribudol pán Mirek Přasličák, jeho poznatky budú určite veľkým prínosom pre nás všetkých.
Ešte by som chcel oceniť, že niektorí spomedzi nás sa angažujú aj tým, že prispievajú odbornými článkami do záhradkárskych časopisov.
Konkrétne dr.Vysloužil má v poslednom čísle časopisu Sady a vinice pozoruhodný článok o starej odrode Jadernička moravská (foto 1). Miloš opäť raz nezaprel svoj umelecký talent a Jaderničku prezentuje preňho typickým 'šťavnatým' štýlom v širšom kontexte, nielen v tom 'suchom' pomologickom. Ak by nebol lekárom, uživil by sa bezpochyby aj ako spisovateľ /dramatik/ scenárista/ režisér 😃.
V tom istom čísle uvedeného časopisu má svoj prvý článok aj ďalší 'náš' člen pán bred_ik (foto 2). Pán inžinier je špičkový český odborník vo vinohradníctve, okrem iného aj šľachtiteľ nových odrôd. Uvedený článok je mimoriadne cenný tým, že ide o osobné skúsenosti a poznatky, nie o nejaký kompilát z cudzích zdrojov.
Chcel by som poprosiť oboch pánov - ak je to možné - aby tieto svoje dva články 'zavesili' sem na fórum (vlákno nech si vyberú sami). Nechcem to fotiť, pretože by to nebolo dobre viditeľné.

Na záver chcem vyjadriť svoj obdiv a poďakovanie spomínaným dvom pánom, ktorí aj týmto spôsobom prispievajú k propagácii záhradkárčenia, aktívne prikladajú ruku k dielu a delia sa o svoje skúsenosti (a neobmedzujú sa len na lamentovanie a nadávanie na 'hrozné pomery' a hranie sa na vlastnom piesočku, ako poniektorí). IH


Do česka chodí časopis Sady a vinice s jistým zpožděním. Takže až teď vidím, že ve své vrozené skromnosti pan doktor Hlavatý upozornil na naše články v časopise , ale zapomněl zde zveřejnit vlastní příspěvek o odrůdě Merkur. Poprosil bych, nechť tak učiní. Fotky jeho jablek vypadají jak nakreslené fotoshopem, ale to my z fóra dobře známe.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Chodský pes

23 Feb 2021, 19:59

vysloužil napísal:
23 Feb 2021, 19:49
Do česka chodí časopis Sady a vinice s jistým zpožděním. Takže až teď vidím, že ve své vrozené skromnosti pan doktor Hlavatý upozornil na naše články v časopise , ale zapomněl zde zveřejnit vlastní příspěvek o odrůdě Merkur. Poprosil bych, nechť tak učiní. Fotky jeho jablek vypadají jak nakreslené fotoshopem, ale to my z fóra dobře známe.
Miloš, až taký skromný nie som 😉. Ten článok o Merkure som sem 'zavesil' už 16.2.2021 - je na vlákne Merkur, ak má niekto záujem tak si ho môže pozrieť. IH
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Chodský pes

23 Feb 2021, 20:14

Ivan Hlavatý napísal:
23 Feb 2021, 19:59
vysloužil napísal:
23 Feb 2021, 19:49
Do česka chodí časopis Sady a vinice s jistým zpožděním. Takže až teď vidím, že ve své vrozené skromnosti pan doktor Hlavatý upozornil na naše články v časopise , ale zapomněl zde zveřejnit vlastní příspěvek o odrůdě Merkur. Poprosil bych, nechť tak učiní. Fotky jeho jablek vypadají jak nakreslené fotoshopem, ale to my z fóra dobře známe.
Miloš, až taký skromný nie som 😉. Ten článok o Merkure som sem 'zavesil' už 16.2.2021 - je na vlákne Merkur, ak má niekto záujem tak si ho môže pozrieť. IH
Aha, vidíš. Říkal jsem si, že je mi ten článek v časopise povědomý. :idea:
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Chodský pes

23 Feb 2021, 20:43

vysloužil napísal:
23 Feb 2021, 20:14
Miloš, až taký skromný nie som 😉. Ten článok o Merkure som sem 'zavesil' už 16.2.2021 - je na vlákne Merkur, ak má niekto záujem tak si ho môže pozrieť. IH

Aha, vidíš. Říkal jsem si, že je mi ten článek v časopise povědomý. :idea:
Mám dohodu s pani šéfredaktorkou časopisu SaV, že už dlhší čas publikujem v každom čísle jeden článok. Keďže je to dvojmesačník, tak sa to dá zvládať. Snažím sa trochu spropagovať najmä kvalitné rezistentné tuzemské odrody (ale nielen tie). Keďže na Slovensku sa bohužiaľ v podstate nešľachtí, píšem prevažne o českých odrodách (námatkou: Lucy, Admiral, Rubinola, Heliodor, teraz Merkur, ale písal som aj o Florine, Ligole, Nojabrskej... ). Keďže sa považujem za 'čechoslováka', tak je to v podstate OK 😃, aj keď ten slovenský deficit ma mrzí. Články vždy zavesím aj tu na fóre, ale vždy až potom ako je dané číslo časopisu v predaji. A tak trochu mojou zásluhou už stabilne prispieva aj dr.Vysloužil, 2 články o pálení mal aj ing.Šlosar, teraz mal vinohradnícku premiéru pán Bred_ik, ešte asi skúsim 'nalomiť' Mirka Přasličáka. Škoda že v Zahrádkáři skončil seriál 'Pomologická diskuse' pod vedením ing.J.Susa, kam prispievali aj 'naši' dr.Vysloužil a M.Přasličák. Články z praxe, o vlastných skúsenostiach, majú cenu zlata, a to nielen pre začínajúcich, ale aj skúsenejších záhradkárov.Takých článkov nikdy nie je dosť. A toto poslanie do značnej miery plní aj toto fórum. V čase keď som pred desaťročiami so záhradkárčením začínal, tak sme o takejto plodnej a promptnej výmene poznatkov nemohli ani snívať. IH
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Rozbiehame sa

01 Mar 2021, 23:04

Ahojte,

nova verzia sablony, ktoru pouzivame na tomto fore obsahuje jednu celkom zaujimavu vlastnost a tou je prepinanie svetleho/tmaveho rezimu - asi to poznate z inych webov, kto nepozna, moze si to vyskusat napr. na tomto webe:

https://spring.io/

vpravo hore je prepinacia ikona slnko/mesiac, viac asi vysvetlovat netreba. Ak by bol o to zaujem, tak by som to sem nahodil v blizkej dobe. Pytam sa preto, lebo koli zmenu sablony je potrebny trochu vacsi upgrade aj na serveri a teda ak by to vela ludi neoslovilo, nerad by som sa zbytocne vrtal v niecom co funguje, poznate to ;)
paraji
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 20:41

Rozbiehame sa

02 Mar 2021, 09:36

Mne to takto vyhovuje.
smire
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 26 Mar 2020, 13:38
Bydlisko: Zlatomoravecko 200 m.n.m

Rozbiehame sa

02 Mar 2021, 09:39

Aj mne to takto vyhovuje, už som si zvykol na tento design, nechcem meniť.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Rozbiehame sa

02 Mar 2021, 10:36

Aj mne to vyhovuje takto👍
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Rozbiehame sa

02 Mar 2021, 11:23

Mně to taky vyhovuje, navíc, když kliknu na sluníčko, neztmaví se to.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Rozbiehame sa

02 Mar 2021, 11:44

Nechal bych to tak jak je.
*
Ale po pravdě napsáno, nějak jsem nepochopil, (tablet), v čem by ta změna mohla být přínosná?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď