Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 17:27

Neviem akych ludi stretavate vo svojom okoli Vy. Ale ja poznam kopu takych co sa o tie ( obrazne povedane ) kosele podelia.
Ale uznavam su aj taki co by to zneuzili a obrali Vas o vsetko. Ja sa s takymi nestretavam.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 17:34

Fór je v tom, že môžno stretávate, len si to neuvedomujete. Arizácia, znárodnenie, reštitúcie a napokon privatizácia sú najviditeľnejšie prejavy takého správania. Samozrejme, všetko podľa zákona. Nemusíte takých ľudí vyhľadávať, ich činy na vás môžu nemilo dopadnúť.
Hoci aj samotný systém zdaňovania je za istých okolností možné k tomu priradiť.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 18:09

Len tak BTW, príbeh zo včera.

Stretli sme bývalú susedu, staršiu pani, mala chuť povedať, čo sa vlastne stalo. Bez nejakého extra vzdelania sa pretĺkala životom. Problémy s bytom (peniaze) jej ponúkol vyriešiť jej zamestnávateľ, úspešný miestny gastro podnikateľ a vraj si to u nich postupne odrobí. No v práci začalo príkorie, práca navyše, zlé vzťahy.
Zrazu jej byt nebol jej, vysťahovali ju, šla do susedného mesta. V jej byte cudzinci, byt prerobený, pred domom autá nie chudácke.

A teraz čo? Mala si dávať pozor? Ako je to s tými košeľami? A som divný ja, lebo s ňou (takými ľuďmi) sa stretávam? Alebo s tým podnikateľom?

Pani sme už v minulosti viackrát pomohli, podľa typu košelí, ktoré sme mali k dispozícií a ktoré sa jej hodili. K pánovi podnikateľovi nechodíme, lebo mi tam čosi už dávnejšie nevoňalo. Ale stále nechápem, ako je to to s tým stretávaním "istých" ľudí.

P. S. Nechápte ma zle. Nie vždy máte pod kontrolou, čo sa deje okolo vás. Viete ovplyvniť len vaše reakcie.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 18:46

"Nechápte ma zle. Nie vždy máte pod kontrolou, čo sa deje okolo vás. Viete ovplyvniť len vaše reakcie."
To ste povedali mudro👍

Myslela som to tak ze si vyberam s kym budem travit cas a s kym budem v kontakte. Napriklad toho podnikatela z Vasho pribehu by som tiez nepodporovala.
Jasne ze vsetci mozeme sadnut niekomu na lep. Aj ja. Tiez nie som neomylna.
Ale je kopa ludi co pomozu uplne nezistne ( ako napriklad Vy) nejakej pani ci panovi.
A takych ludi je dobre podporit alebo aspon pochvalit ci pomoct.
Obzerat sa okolo seba a v kazdom vidiet niekoho podozriveho by ma nebavilo.
Ale chapem co tym chcete povedat😀👍
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 18:53

Vy máte zrejme na mysli jednotlivcov a ja skôr organizovanú skupinu, samozrejme podľa zákona. Tiež si dôsledne vyberám, s kým sa stretávam či pracujem. Ale policajtov a úradníkov si nevyberáme a niekedy mám pocit, že ani politikov. Ale pamätám si z dejín, ako v Prahe vyhodili miestodržiteľov z okna. Dvakrát :D
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 19:06

S organizovanou skupinou ci uz uradnikov ci politikov ci policajtov atd. je to ako s firmou. Cim je firma vacsia a cim viac ludi zamestnava tym tazsie sa zistuje kde sa stala chyba a kto ju spravil. Problem je prilis komplexny a ja velmi riesenie nevidim. Ako urcite kto je este dobry a kto uz nie? Kto este kona dobro pre ludi a kto uz menej? Kto hra za nas a kto uz proti?
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 19:13

ariadna30 napísal:
18 Apr 2023, 19:06
...Problem je prilis komplexny a ja velmi riesenie nevidim. Ako urcite kto je este dobry a kto uz nie? Kto este kona dobro pre ludi a kto uz menej? Kto hra za nas a kto uz proti?
Ariadna - to je úplne OK. Nezmeňte sa. 👍😀 H.

Screenshot_20230418-190643_Chrome.jpg
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 21:14

ariadna30 napísal:
18 Apr 2023, 19:06
S organizovanou skupinou ci uz uradnikov ci politikov ci policajtov atd. je to ako s firmou. Cim je firma vacsia a cim viac ludi zamestnava tym tazsie sa zistuje kde sa stala chyba a kto ju spravil. Problem je prilis komplexny a ja velmi riesenie nevidim. Ako urcite kto je este dobry a kto uz nie? Kto este kona dobro pre ludi a kto uz menej? Kto hra za nas a kto uz proti?
Zo štúdia CUB si pamätám školský príklad z Británie, okresný úrad akéhosi mesta, spravuje 1,5 milióna obyvateľov a má tisíc úradníkov. A z typického úradu spravili organizáciu poskytujúcu služby občanom.

Len týchto pár údajov stačí na zamyslenie sa.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 21:26

No ano. Kde je vôľa tam je cesta.
Uz len pohladat tu vôľu😀

Keby ste si nahodou spomenuli na nazov toho mesta tak dajte vediet pre inspiraciu.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

18 Apr 2023, 22:08

Neviem ako je to tam teraz, ale domnievam sa, že tam podobne fungovali všetky okresy.

Pred pár rokmi som bol účastníkom krajského cvičenia vtáčej chrípky v sliezskom Bielsko-Biala. Tamojší šéf farmy mi kládol na srdce brať všetko vážne, lebo je to krajské cvičenie. A dodal, že Sliezsko má 7 miliónov obyvateľov.

Firma Mannesmann pred rokmi predala svoju divíziu mobilnej komunikácie za hodnotu troch štátnych rozpočtov Slovenska. Jedna firma predala jeden závod druhej firme...

Keď taliani privatizovali VÚB, tak sem poslali šéfovať mladého chalana, ktorý dovtedy viedol krajskú pobočku, nech sa naučí na niečom malom.

To len na dokreslenie, že kde na pupku sveta žijeme...
Napísať odpoveď