Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

06 Mar 2024, 12:33

larix napísal:
06 Mar 2024, 12:08
Pán Mevik, asi celkom nerozumiete slovenským politickým reáliám. Nejde o to, či je o niečo lepšia jedna alebo druhá strana a najneskôr o štyri roky sa to prípadne zmení.
Momentálne ide o to, či ešte ostaneme demokratickou krajinou, či ostaneme súčasťou EÚ a NATO, či budú páchatelia trestných činov spravodlivo súdení, či budeme mať slobodné médiá, či budeme rešpektovať ľudské práva a či ešte budú na Slovensku niekedy slobodné parlamentné voľby. O nič menšie v tejto chvíli nejde. Ak niekto nepozná rok vzniku prvej republiky je síce hanbou ale v tejto chvíli je to úplne nepodstatné.
Nechcel som už do toho vstupovať a vysvetľovať, o čo tu ide. Larix to ale vystihol dokonale a ja sa podpisujem pod každé jedno jeho slovo. 👍👏😀 H.
Mevík
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 16 Nov 2020, 05:45

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

06 Mar 2024, 20:20

Hawkeye napísal:
06 Mar 2024, 12:33
larix napísal:
06 Mar 2024, 12:08
Pán Mevik, asi celkom nerozumiete slovenským politickým reáliám. Nejde o to, či je o niečo lepšia jedna alebo druhá strana a najneskôr o štyri roky sa to prípadne zmení.
Momentálne ide o to, či ešte ostaneme demokratickou krajinou, či ostaneme súčasťou EÚ a NATO, či budú páchatelia trestných činov spravodlivo súdení, či budeme mať slobodné médiá, či budeme rešpektovať ľudské práva a či ešte budú na Slovensku niekedy slobodné parlamentné voľby. O nič menšie v tejto chvíli nejde. Ak niekto nepozná rok vzniku prvej republiky je síce hanbou ale v tejto chvíli je to úplne nepodstatné.
Nechcel som už do toho vstupovať a vysvetľovať, o čo tu ide. Larix to ale vystihol dokonale a ja sa podpisujem pod každé jedno jeho slovo. 👍👏😀 H.
Za prvé - bydlím pár kilometrů od společných hranic, manželku mám Slovenku, mnoho slovenských příbuzných. Např. švagr volil Smer a jeho dcera PS, poslouchám to více, než je mi milé. Skromně si myslím, že jsem celkem v obraze (aniž bych po tom úplně toužil, naše "politika" mi úplně stačí).
Za druhé - za svůj docela dlouhý život jsem zažil více "přelomových událostí", kdy "šlo o všechno". V našich podmínkách se s výjimkou 21.8.1968 a 17.11.1989 vždy ukázalo, že historicky nešlo o nic významného. Takže doporučuji zachovat klid a nadhled.
Za třetí a hlavně - toto je zahrádkářské fórum a hlavní myšlenkou mého příspěvku byl závěr - bavme se o tom, co nás spojuje, tedy o zahradě. I tak jsou tady někteří schopni diskutovat až příliš vzrušeně (např. na téma Admirál). Nezatahujme tady politiku, protože ta lidi dokáže hlavně rozdělovat. Doporučuji administrátorovi fóra posledních několik příspěvků vymazat.
Používateľov profilový obrázok
Jaroslav - Pear Man
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 16 Apr 2020, 21:23
Bydlisko: Český ráj, 290 m.n.m

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

06 Mar 2024, 21:05

Mně se naopak líbí, že je tu tohle téma vytvořené Rafaelem právě na věci ,,mimo mísu". Sice tu poslední dobou téměř nepřispívám, ale snažím se číst aspoň většinu diskuzí. U příspěvku Hawkeye jsem měl taky pocit, že se nemá za co omlouvat - mi se taky neomlouvali za našeho exprezidenta nebo expremiéra, na druhou stranu si ho cením, že takovým způsobem vyjádřil svoje pocity. Samozřejmě rovněž nechci, aby se to tu zvrhlo jako na Novinkách a jiných stránkách v komentářích (sem takoví lidé moc nechodí), líbily se mi však i reakce ostatních. Takhle má vypadat kultivovaná doskuse, je v pořádku mít různé názory, pokud kvůli nim ostatní neurážíme nebo neobtěžujeme, naopak je to obohacující pro obě strany, že se na ty věci můžou podívat z jiného úhlu pohledu a vyjasnit si spoustu věcí. Kdyby se tahle diskuse promazávala od takových témat, byla by to jednak škoda (v budoucnu se k tomu můžeme vrátit) a také by to byla zbytečná cenzura.
Nejhezčí pohled na svět je z koruny ovocného stromu.
Vyhlídka

IP:  81.144

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

06 Mar 2024, 21:17

Setkal jsem se s názorem, že každá země má takové představitele, jaké si zaslouží...
Já díky této diskusi našel další zajímavé informace o odrůdě jabloně Heliodor, které se mi nevyhledaly při zadání. Takže jsem rád, že ji mám objednanou.
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

06 Mar 2024, 22:08

Mevík napísal:
06 Mar 2024, 20:20
A) ... Skromně si myslím, že jsem celkem v obraze...
B) ... Za druhé - za svůj docela dlouhý život jsem zažil více "přelomových událostí", kdy "šlo o všechno". V našich podmínkách se s výjimkou 21.8.1968 a 17.11.1989 vždy ukázalo, že historicky nešlo o nic významného. Takže doporučuji zachovat klid a nadhled.
Ad B) Spomenuli ste 2 historicky významné resp. prelomové udalosti. Tú druhú (1989) si "niekto" podľa vlastných slov vôbec nevšimol. Po tej prvej (1968) nasledovalo obdobie tzv. "normalizácie". Nedávno sa bol "niekto" pokloniť k hrobu jej hlavného predstaviteľa. Pomenujme to s kľudom a nadhľadom: obe udalosti Vami označené za "prelomové" ten "niekto" obrazne/symbolicky, ale jednoznačne opľuval.
Ad A) Ten "niekto" nie je nejakým bezvýznamným extrémistom na periférii politického spektra. Práve naopak, má moc a koná ... a preto si myslím, že až tak celkom v obraze teraz nie ste. Tu totiž nejde o rodinné 'politické škriepky', ale o konkrétne mocenské kroky s jasným zámerom a smerovaním.

Súhlasím s tým, že záhradkárska téma to nie je. Aj preto je to v tomto 'špecifickom vlákne'. Či to admin fóra vymaže, je na ňom, prijmem to bez pripomienok a s pokorou.
Považoval som za vhodné ospravedlniť sa českým a moravským priateľom aj za iné "pľuvance" - to som spravil, a viac k téme už nemám čo dodať. H.


Screenshot_20240306_222010_Chrome.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2199
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

07 Mar 2024, 14:29

Mám stejný názor na naši vládu jako Hawkeye na tu svou.
A taky se za jeji konání, hlavně ten poslední krok omlouvám!
Dávat přednost východním barbarům před Slovenskem mi přijde hodně za hranou bratrských vztahů!!!
*
Já osobně bych to nemazal. Ale je to samozřejmě na na adminovi zakladateli.
Max. bych zvážil zamknutí tohoto Hnojiště aby se v něm mohli rýpat a rýt jen přihlášení členové fora a ne každý kolemjdoucí.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

07 Mar 2024, 16:54

Rafael napísal:
07 Mar 2024, 14:29
Mám stejný názor na naši vládu jako Hawkeye na tu svou.
A taky se za jeji konání, hlavně ten poslední krok omlouvám!
Dávat přednost východním barbarům před Slovenskem mi přijde hodně za hranou bratrských vztahů!!!
Už som nechcel k tejto téme nič dodávať, ale keď ste ma spomenuli...
Tak len aby bol jasný môj názor:
▪︎ Krok českej vlády, aj keď som Slovák, jednoznačne chápem a súhlasím s ním.
▪︎ Bratské vzťahy nie sú o tom, že 'bratovi' budete tolerovať akúkoľvek hlúposť. Kto ak nie brat by vám mal povedať, že robíte somariny ?
▪︎ Za "východných barbarov" považujem niekoho úplne iného než Vy, pán Rafael. Nazvať takto národ, ktorý bráni svoje územie pred agresorom, je podľa mňa nepatričné a cynické. H.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2199
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

07 Mar 2024, 17:14

Východními barbary jsem myslel obě strany toho bratrovražedného konfliktu.
*
Mnohokrát jsem všude psal a stojím si za tom, že vše na východ od Slovenska je vše velké špatné a měli bysme být od všeho co pochází z této oblasti mimořádně obezřetní.
*
Možná Podkarpatská Rus když se ještě o to kdysi starala ČSR....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1060
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

07 Mar 2024, 17:31

Prosím, vykašlete se na tomto fóru na politiku. Jen jsem sem mrknul, ale neměl jsem to dělat - aktivně vyhledávám a vnímám fakta a informace, vyhodnocuji je, a vím, co je správné a co je demagogie nebo záměrná manipulace, takže některé jednoduché zkratky či podléhání populistickým lžím nesnáším. A když tu pak vidím některé hloupé, chybné a k destrukci vedoucí názory, člověka to hodně otráví a přinutí ho odsoudit lidi, kteří takové názory vyslovují. Zatím jsem tu lidi posuzoval podle přístupu k našemu společnému koníčku, ale když si některé takto zaškatulkuji podle vyjádření k politice, což o charakteru člověka řekne hodně, bude pak velmi nepříjemné s takovým člověkem diskutovat a budu zatížen tím, že jsem ho vnitřně odsoudil a přestal si vážit. Souhlasím, že politika hodně lidi rozděluje, a to obzvlášť v poslední době, když jsou demagogové a populisté čím dál víc hlasitější, beztrestně šíří lži a poštvávají lidi, kteří jim podlehnou, proti ostatním. :(
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
ariadna30
Príspevky: 2879
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

07 Mar 2024, 17:55

Petr z H. 👍

Toto je zahradkarske forum a tak nech to ostane.
Politika ludi rozdeluje. Bola by skoda, keby sme si to tu pokazili.

Odhliadnuc od toho, ze tu politiku spominaju ludia, ktori kedysi brojili proti akemukolvek spominaniu politiky na fore ...
Napísať odpoveď