Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

19 Apr 2023, 12:01

Otisk.jpg
Já nevím proč furt musí někdo do někoho rýt?
Snad se pletu...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

04 Máj 2023, 15:07

Zaznamenali jste výsledek, který vzešel ze zdejší diskuze s "ChlapcemzDediny"? Místo toho, aby si zde konfrontované názory s oponenty dovyříkal a odargumentoval, tak to pojal bez oponentů, bokem stvořil monolog plný šikovného ohýbání, zamlčování a sebevychvalování ... tož jen tak pro zasmání a zamyšlení, jací féroví chlapci jsou mezi námi a jakým stylem jsme za zády pomlouváni. :shock:

https://dobreazdravo.sk/permakulturisti-su-egoisti/

Po pravdě je mi toho člověka celkem líto, že má velmi silné klapky na očích, neposlouchá druhé a je schopen psát tolik lží jen na základě své malé zkušenosti a svého hlubokého přesvědčení o své pravdě, která ve skutečnosti vůbec pravdou není.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

04 Máj 2023, 16:16

Strasne dlhy clanok to bol ale nejak som to docitala do konca. Skratila by som to na stvrtinu😀
A fakt je to nefer takto za chrbtom ohovarat.
Neregistrovaný

IP:  11.241

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

04 Máj 2023, 16:21

Vždy som permakultúru vnímal ako filozofický smer pre hipsterov z mesta, aby mali v tých svojich kaviarňach o čom tliachať.
Absolútne to nie je praktický smer záhradkárčenia.
Korunu tomu nasadila jedna nemenovaná pani, ktorá vedie kurzy permakultúry. Na návšteve u nás (známa známej, nejako sa u nás objavila) ma poprosila, či si môže robiť fotky, ktoré by použila na svojich kurzoch. Na našej úplne obyčajnej dedinskej záhrade!!! Síce v bio režime, ale inak bez nejakých tanečkov a breptov okolo. Tá pani nebola schopná vo svojej záhrade ani nafotiť fotodokumentáciu, ale na kurzoch vedela všetko.
Hneď ako sa tu nedávno objavil spomínaný pán, bolo mi jasné o čo ide. Pekné reči o tom ako sám uznáva, že neobsiahne vedomosťami všetko a ako treba akceptovať aj iný názor. Ale príspevky v štýle ako on dokáže urobiť všetko najlepšie a ostatní to robia zle...
To mi nejako nevychádza. R.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

05 Máj 2023, 21:42

Petr z H. napísal:
04 Máj 2023, 15:07
Zaznamenali jste výsledek, který vzešel ze zdejší diskuze s "ChlapcemzDediny"? Místo toho, aby si zde konfrontované názory s oponenty dovyříkal a odargumentoval, tak to pojal bez oponentů, bokem stvořil monolog plný šikovného ohýbání, zamlčování a sebevychvalování ... tož jen tak pro zasmání a zamyšlení, jací féroví chlapci jsou mezi námi a jakým stylem jsme za zády pomlouváni. :shock:

https://dobreazdravo.sk/permakulturisti-su-egoisti/

Po pravdě je mi toho člověka celkem líto, že má velmi silné klapky na očích, neposlouchá druhé a je schopen psát tolik lží jen na základě své malé zkušenosti a svého hlubokého přesvědčení o své pravdě, která ve skutečnosti vůbec pravdou není.
Takže za SEDEM dní nedostanem od nikoho tu na svoje otázky ( viewtopic.php?p=38863#p38863 ) ŽIADNU odpoveď, ale ja som si svoje názory "nedovyříkal"... V článku použijem FAKTY a skúsenosti (merateľné a doložiteľné), ale nemám pravdu. Čo si vojak Kefalín predstavuje pod pojmom PRAVDA?

Ja neohováram, ani do očí ani za chrbtom. Nesnorím vo vašich súkromných správach ani na vašich súkromných weboch. Dokonca som ani neuviedol link na "problematický web". Vyjadril som sa k obsahu, ktorý som aj citoval. Niekomu možno vyhovujú krátke články, možno ho nezaujímajú súvislosti, lebo nad nimi potom treba rozmýšľať. Vlastne netreba, mnohí ľudia sú naučení prijímať nie fakty, ale rovno servírované názory. Keď vám taký svet vyhovuje...

Aj ja som zažil lektorku permakultúry, ako sa rozplýva, nakoniec z nej vyliezlo, že ona to len učí z preložených anglických materiálov... Čo už. No ale skúste mi prosím z tohto fóra odcitovať tri príspevky,v ktorých
Neregistrovaný napísal:
04 Máj 2023, 16:21
príspevky v štýle ako on dokáže urobiť všetko najlepšie a ostatní to robia zle...
alebo ako som každému hovoril, ako to má robiť.

Stále čakám na odpovede na tu položené otázky alebo môžete faktami rozporovať informácie uvedené v článku.

K "strateným" príspevkom (napr. 04. mája 2023, 17:43, Hawkeye) sa nevyjadrujem. A nečudujem sa, že sa tu väčšina osadenstva nevyjadruje tiež. Verím, že veľa čitateľov je na strane ukričanej menšiny, ale nemenej veľká bude skupina z mlčiacej väčšiny, ktorá je radšej ticho, keď vidí, ako konštruktívne tu viete rozoberať autora a snoriť po jeho osobných údajoch (čo ale vytýkate istému včelárovi), veď ste to za posledné dva týždne dokonale predviedli. Často tu spomínate nejaké staré fórum. Ak ľudia odtiaľ to tu čítajú, musia sa šúľať (chytat za břicho) od smiechu.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

05 Máj 2023, 22:12

Berete si to možná moc osobně. Neřešte to tak hodně.
Každý má své nějaké své zkušenosti, preference a vůbec..., některé zkušenosti, z různých oblastí jsou těžko přenositelné.
Jen tak nějak k zamyšlení jsou ty Vaše.

Osobně, pokud můžu mluvit za sebe, působí na mě výrazy jako permakultura a spousta podobných v dnešní době "moderních trendů" jako "červený hadr na býka".

Čímž se i v jistém směru omlouvám.

Ale nevidím žádný jiný, než nějaký poblázněný důvod zavrhnout zkušenosti našich předků, a začít zkoumat a zkoušet nějaké slepé uličky jen abych byl in, moderní, progresivní a šířil ta moudra.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

05 Máj 2023, 22:30

To je legrace. Mno, pročítal jsem si váš blogísek, který byl v této diskuzi zveřejněn (protože mě určité permakulturní postupy zajímají, mnoho jsem si sám vyzkoušel, a je dobré se dozvědět, jaké jsou zkušenosti i někoho jiného), na kterém kromě ustavičného kritizování a odsuzování prakticky všech okolo vás a sebevychvalování všeho, na co sáhnete, byl i odkaz se zajímavým názvem "permakulturisti jsou egoisti", na který jsem měl tu drzost kliknout. Tož tolik k vaší paranoie o jakémsi pátrání po soukromých webech. :D Ještě byste mohl uvést, které weby jste prohlásil za soukromé a které za veřejné, a na které se lidi smí dívat a na které už ne. Nee, to už je vážně síla, co tu (a na svém blogísku) předvádíte! :D
Mohl bych vám k většině vašich postupů napsat své zkušenosti a výsledky, i to, v čem se mýlíte, ale s vaším přístupem na to vůbec nemám chuť, je to ztráta času, protože, jak jste zde i v blogísku předvedl, absolutně postrádáte schopnost racionální diskuze a přistoupení na to, že by váš pohled byl v některých směrech mylný. Škoda. K vašemu článku: správný chlap by své námitky konfrontoval zde s těmi, proti kterým je píšete. Takto jste nás pouze pomluvil a navrch nabalil spoustu manipulativních tvrzení, která rozhodně pravda nejsou. Zbaběle, bez toho, že byste pomlouvaným dal možnost se vyjádřit. Opravdu férové jednání, hlavně že jste spokojen a utvrzen v tom, že tak je to správné. :thumbup:
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

05 Máj 2023, 23:07

Rafael napísal:
05 Máj 2023, 22:12

Osobně, pokud můžu mluvit za sebe, působí na mě výrazy jako permakultura a spousta podobných v dnešní době "moderních trendů" jako "červený hadr na býka".

Čímž se i v jistém směru omlouvám.

Ale nevidím žádný jiný, než nějaký poblázněný důvod zavrhnout zkušenosti našich předků, a začít zkoumat a zkoušet nějaké slepé uličky jen abych byl in, moderní, progresivní a šířil ta moudra.
Ono je asi potřeba definovat obsah pojmu "permakultúra", a jak sám píšu, média to často vydávají za podivínství.

Kdyby se všichni drželi osvědčených postupů, vývoj by se zastavil.

Věděl jste že v USA už se orbou obdělává méně než 10% "orné" půdy? Evropa je asi poslední odbytiště pluhů.

Mnoho těch "zkušeností" předků neprojde testem na otázku "Proč". Zejména po rozdefinování co je "cíl" a co "prostředek".
Když můžete dosáhnout cíl jiným, méně náročným (na energii, čas, hmotu - co je vaším omezeným zdrojem) způsobem, chtěl byste o něm vědět?
Dnes pracujeme v jiných podmínkách, než předkové. Zejména vody v půdě je někde jen sotva polovina, o humusu nemluvě. Doteď půda plodila leckde navzdory tomu jak se k ní lidé chovali. Nyní došly rezervy...

Prakticky všude se organická hmota z ploch jen odváží. Už desetiletí. Jak má ta zem uživit např. stromy a ještě udržet vodu?

V permakultuře může jeden prostředek plnit více cílů. Najednou máte s méně vstupy možnost hospodařit na větší ploše a mít více urody/vyšší efektivitu.

To jen pár ideí k zamyšlení, na Vaši otázku "proč?"

Klidně si to zkuste. Ale ne jeden prvek z permakultury do svého klasického zahradničení. Tipicky: Dám na jaře mulč, na podzim ho zaorám. To taky neprojde testem "Proč".
Klidně si to zkuste, komplexně, na jednom málem kousků zahrady, ať vidíte rozdíl.

Mám jednoduchý test úspěšnosti :
1. Soused to dělá, "jak se to vždycky dělalo", já po svém. Soused úrodu má, já taky. Tedy nedělám to špatně, jen jinak. Možná méně náročně.
2. Soused to dělá, "jak se to vždycky dělalo", já po svém. Já úrodu mám, soused ne. Nedělám to špatně.
3.Soused to dělá, "jak se to vždycky dělalo", já po svém. Soused úrodu má, já ne. To se ještě za dvacet let nestalo, na rozdíl od předchozích situací. A dvojka je čím dál častější. Proč? Imho jde o vodu. Ne z nádrže, ne ze studny, ne z oblaků. Pletu se? Možná, ale to taky často nebývá. Jinak bych se tím nemohl živit. :D

A jestli jsem in nebo moderní, to mě nikdy nezajimalo. Zajímal mě výsledek, potažmo cesta k němu. Pro technický sport je důležité vzít minulé zkušenosti, dostupné možnosti a dobře vše naplánovat, poté ověřit v praxi. A šokovat soupeře :) Co si kdo myslí, nebylo a není důležité.

Hezký večer.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

05 Máj 2023, 23:11

Petr z H. napísal:
05 Máj 2023, 22:30
. Tož tolik k vaší paranoie o jakémsi pátrání po soukromých webech.
Kdybyste provozoval nějaký web, věděl byste, jaké analytické nástroje jsou k dispozici provozovateli. Takže mám celkem představu i o velikosti mlčící většiny i o chování menšiny.
Protože opět mluvím jako technik: fakta, čísla, argumenty.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

05 Máj 2023, 23:21

Petr z H. napísal:
05 Máj 2023, 22:30
K vašemu článku: správný chlap by své námitky konfrontoval zde s těmi, proti kterým je píšete. Takto jste nás pouze pomluvil a navrch nabalil spoustu manipulativních tvrzení, která rozhodně pravda nejsou. Zbaběle, bez toho, že byste pomlouvaným dal možnost se vyjádřit. Opravdu férové jednání, hlavně že jste spokojen a utvrzen v tom, že tak je to správné. :thumbup:
Možná je toho textu fakt moc, mohl jste něco přehlédnout, tak to zopakuji:
Sedm dní jsem od autora postu, na který jsem reagoval, ani od nikoho dalšího, nedostal žádnou odpověď na otázky, které jsem položil.

Ale já pomlouvám a nedal jsem možnost se vyjádřit.

"Člověče, už to nehulte" bych napsal příteli, ale protože se neznáme, tak to raději nenapíšu.
Napísať odpoveď