Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

12 Jún 2020, 18:33

"A mně se chce něco říct, a já to řeknu..".
*
Jen takový nápad a možná ochrana proti plevelení vláken?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

12 Jún 2020, 20:20

Rafaeli, to nie je zly napad. Ale ako ho "rozumne/citlivo" realizovat?

Priklad: bavili sme sa spolu o trnkach pri Trnovom a skoncili sme s tvojou historkou o vysvietenom lome a hladanim krcmy v ziline :) alebo v teme o vcelach sa rozoberalo zihadlo, ktore dostal tvoj pes. Kedy je ten spravny cas? 2-3 prispevky mimo temu su asi OK, viac by sa uz asi presuvalo do kompostu.

Navrh: mozem vytvorit forum "Kompost, tam kde to hnije" a nasledne ak najdem v aktivnych temach odklon od povodnej temy (alebo ma na to niekto upozorni), vlozim tam prispevok "Off topic tema sa presuva do Kompostu" a v Komposte vytvorim nove vlakno s rovnakym nazvom, ako mala povodna tema, ale navyse bude obsahovat potfix " - off topic pokracovanie" aby diskutujuci vedeli, ze tam mozu pokracovat. Samozrejme vsetky off-topic prispevky z povodneho vlakna tam presuniem.

Z kompostu by som temy po case (ked uz sa do nich nebude prispievat, t.j. cca tyzden po poslednom prispevku) mazal.

Co na to hovorite? kludne sa k tomu vyjadrite vsetci aktivni uzivatelia. Nechapte to ako cenzuru, koniec-koncov, bol to Rafaelov napad, nie moj ;) ale kedze sa to tu celkom slusne rozbieha, asi by to sprehladnilo cele forum. Mozeme to vyskusat, ked nas to bude viac prudit ako pomahat, tak to mozeme cele zrusit, je to len na nas.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

12 Jún 2020, 20:43

Jen takový nápad. K všeobecné úvaze!
Nemyslel jsem tím nějaké odbočení od tématu hned přesouvat. Teda pokud je aspoň trochu zábavné, poučné, nutící k zamyšlení, nikoho neuráží a tak...
*
Já jen aby kdo se chce nermomocí hádat, vzájemně napadat, urážet se, tak ať má prostor a netahá nějaké osobní spory a asympatie do veřejně přístupných témat.
*
Mimochodem, i kvůli tomu se mi stará zahrada zhnusila.
(Debilních diskuzí a osočování se je na našich netech, na velkých mainstrainových portálech víc než dost..).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

13 Jún 2020, 00:02

Mně osobně ta plevel ve vláknech nevadí. Jistě, pokud někdo hledá nějakou informaci a vybírá si název podle názvu diskuze a čeká, že tam tu informaci najde, pak to odbočení od tématu vadí. Ale v dnešní době je spousta zdrojů a mnohem serioznějších než kdejaké plkací fórum, takže najít to, co se chci dozvědět, obvykle není problém. Řadu zajímavostí jsem se tu dočetl právě z "odbočených" příspěvků. Nebo jsem se aspoň pobavil A vo ...vo tom...
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

13 Jún 2020, 11:37

Sice to tu nepatri😀 ale neviete aky ma byt pomer v percentach zelena hmota ku hnedej? A hej,viem,ze sa to tazko presne dodrziava,ale aj tak to chcem vediet.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

13 Jún 2020, 11:38

Jaaj, o komposte hovorim😀
paraji
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 20:41

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

13 Jún 2020, 17:48

Ja by som privítal radšej debatu o takomto komposte...
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

13 Jún 2020, 18:43

To já taky.
Kompostování bude určitě dobré téma, ale tady bych ho netahal!
*
Já to myslel tak, že pokud má někdo k někomu nějakou nepřekonatelnou averzi a chuť ho nevybíravě napadat a urážet, nechť to dělá tady a neplevelí s tím ostatní vlákna!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

13 Jún 2020, 19:23

Zalozila som teda nove vlakno o kompostovani
Používateľov profilový obrázok
Efs Mechobrosthenes
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 07 Jún 2020, 19:30

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

07 Jan 2022, 18:44

Kde to hnije, tam to žije:-)
Bítešská náhorní rovina, 500 m n. m
Napísať odpoveď