Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

06 Máj 2023, 00:08

Petr z H. napísal:
05 Máj 2023, 22:30
To je legrace. Mno, pročítal jsem si váš blogísek, který byl v této diskuzi zveřejněn...
Pre Petra z H.: Takýchto ľudí len treba nechať hovoriť. Presviedčajú sami seba, a to je veľmi ťažký údel...Netreba im ho sťažovať. Život je ťažký...

Iba nechať hovoriť. Neprekážať. Nič iné. 😀 H.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

06 Máj 2023, 09:17

Mně se naopak příspěvky Ch. z Dědiny líbí. Že na svém blogu polemizoval s diskutujícímu na fóru bez možnosti jejich reakce, mi až tak nevadí, je to koneckonců jeho blog. Své postoje a způsoby pěstování se snaží věcně zargumentovat, pravda, někdy trochu zbytečně konfrontačně. Ale díky tomu se do problematiky a do diskuze zapojí víc lidí.
Nedělám věci jako on, ale jsem rád, že to někdo zkouší a že o tom napíše.
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

06 Máj 2023, 09:29

vysloužil napísal:
06 Máj 2023, 09:17
Mně se naopak příspěvky Ch. z Dědiny líbí. Že na svém blogu polemizoval s diskutujícímu na fóru bez možnosti jejich reakce, mi až tak nevadí, je to koneckonců jeho blog. Své postoje a způsoby pěstování se snaží VĚCNĚ zargumentovat, pravda, někdy TROCHU zbytečně konfrontačně. Ale DÍKY tomu se do problematiky a do diskuze zapojí víc lidí.
Nedělám věci jako on, ale jsem rád, že to někdo zkouší a že o tom napíše.
ChlapeczDediny napísal:
05 Máj 2023, 23:21
"Člověče, už to nehulte" bych napsal příteli, ale protože se neznáme, tak to raději nenapíšu.
Áno. "Trochu". A "Věcně".
Za mňa: "Díky". 😀 H.
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

11 Máj 2023, 11:49

Neviem či to dať práve sem... (foto).
Toto už podľa mňa presahuje všetky medze a pán profesor by bezpochyby mohol podať trestné oznámenie a žiadať odškodné. Hyenizmus najhrubšieho zrna. 😬 H.


Screenshot_20230511-114317_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20230511-114325_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20230511-114334_Samsung Internet.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

11 Máj 2023, 12:11

Na Rozpadu mají téma:
Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí!

Možná i tady by bylo něco takového dobré.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

02 Aug 2023, 15:18

Abych neplevelil vlákno Rozbiehame sa, dám to raději tady:

Na zahrada.cz i po reorganizaci stále přetrvávají staré móresy. Chytání se za slovíčka, vzájemné napadání se a tak.

Dokonce i v takovém nevinném vláknu o borůvkách.
https://www.zahrada.cz/forum/drobne-ovo ... nou-487557
*
Smutné to je.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

02 Aug 2023, 21:28

Rafael napísal:
02 Aug 2023, 15:18
Abych neplevelil vlákno Rozbiehame sa, dám to raději tady:

Na zahrada.cz i po reorganizaci stále přetrvávají staré móresy. Chytání se za slovíčka, vzájemné napadání se a tak.

Dokonce i v takovém nevinném vláknu o borůvkách.
https://www.zahrada.cz/forum/drobne-ovo ... nou-487557
*
Smutné to je.
Smutné, ale nič nové. Ľudia z nášho fóra sú tam vulgárne napádaní takmer pravidelne. Bohužiaľ, hlupáci sa nájdu všade. Smutné je hlavne to, že 'príslušnosť' k Zahrada.online tam títo tupci považujú za akýsi biľag, automatický dôvod, aby vyvrhli svoje zvratky.
Nedávajme ale rovnítko medzi týchto tupých anonymov a fórum Zahrada.cz. A hlavne - za žiadnych okolností to nevracajme rovnakou mincou.
Je na tamojších administrátoroch, aby si tam spravili s idiotmi poriadok. Drvivá väčšina tamojších prispievateľov sú slušní ľudia. H.
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

02 Aug 2023, 23:44

Zase jsem na chvíli od příspěvků na zahrada.cz vyléčený. Nechci se mi tam vyjadřovat, proto jen tady pro pana Vladimíra, v tomto vlákně slušně diskutujícího, k jeho poslednímu příspěvku.
Máte pravdu, manipulovat s žíravinami na zahradě není nejbezpečnější a je lepší se mu vyhnout. Koneckonců ani cena (kolem 170kč za litr) není malá. Nikomu to neradím, jen jsem psal, že se mi to osvědčilo.
Na druhé straně se silnými kyselinami a louhy se setkáváme v každodenním životě - kyselina sírová se lije do baterií, kyselina solná je pomůckou každého klempíře pracujícího s pozinkem, lije se do bazénů (lepší než pH minus), hydroxid se prodává na čištění umyvadlových sifónů (a že s horkou vodou umí vystříknout). Rukavice, brýle a správný oděv by měly patřit k manipulaci s každou chemikálií. Škoda, že to nevěděli všichni hospitalizovaní na očním, co hasili vápno.
Z velkopěstitelského hlediska je kyselina ekonomicky stejný nesmysl jako zalévání destilovanou vodou. Ale člověk se dvěma květináči se na to dívá jinak. HNO3 neobsahuje - na rozdíl od většiny hnojiv - žádný balastní prvek.
Jenom poznámka: Je-li v půdě více vápíku (což v rašelině a kyselých substrátech nebývá), pak kyselina dusičná nepomůže, spíš naopak. Málo rozpustný vápenec dokáže převést na rozpustný dusičnan, což vápnostřezným rostlinám může dokonce uškodit. Teoreticky by byla lepší kyselina sírová (sádra tak rozpustná není), v praxi je samozřejmě řešením vyměnit substrát.
MrBig46
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

03 Aug 2023, 06:34

Když jsem četl to jak paní vůbec neví co to kyselina dusičná je, tak jsem ji chtěl jen upozornit, že je to nebezpečná látka, a že manipulace s ní může být nebezpečná. Borůvky nepěstuji, celé vlákno jsem nečetl a je fakt, že některé příspěvky byly nechutné. Jako laik si myslím, že příčina toho, že ji ty borůvky nerostou, nemusí být jen v pH. Jak bude majitel toho webu pokračovat nevím, možná bude mazat, možná bude požadovat striktně pihlášení, ale nemá co přihlášeným nabídnout, možná jen ty soukromé zprávy. Já jsem byl na webu Tomatoville kde neregistrovaní mohli číst příspěvky, ale nemohli diskutovat a také neviděli obrázky. Na to než jste byli zaregistrováni se čekalo třeba půl roku. Jen tak na okraj tento web se rozpadl stejně jako Zahrada.cz na dva. Důvodem bylo úmrtí hlavního admina jak se u nás říká (spor mezi majitelem a bratrem té ženy).
Vladimír
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

03 Aug 2023, 11:38

Ono je to stejně jedno protože kyselina dusičná i sírová jakožto prekurzory výroby výbušnim, spolu s dalšími zajímavými chemikáliemi nejsou běžně dostupné.
Viz. třeba tady:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_l% ... u%C5%A1nin
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď