Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.

ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

včely

12 Apr 2023, 14:15

Jitka napísal:
12 Apr 2023, 13:43

K tématu, v obci není jediný včelař, proto pomáhám samotářkám a čmelákům.
U nás je včelařů i včelstev dost a právě proto vytváříme podmínky pro samotářky a čmeláky. Domnívám se, že se orientují na opačné druhy rostlin/potravy a pracují v odlišných podmínkách. A samozřejmě tím posilujeme svou nezávislost.
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

včely

12 Apr 2023, 14:41

ChlapeczDediny napísal:
12 Apr 2023, 13:32
▪︎...práve formálne vzdelanie, hoci s červeným diplomom, nie je garanciou najlepších, najúčinnejších či najšetrnejších alebo najzdravších postupov v dosahovaní (sám sebe) stanovených cieľov...

▪︎ ...len garantuje memorovanie postulátov, presadzovaných aktuálne vladnúcou skupinou "odborníkov" v čase ich pôsobenia vo vedení spoločnosti, s cieľom presadiť ich zámery, bez ohľadu k spoločnosti, prírode planéte, doplňte podľa uváženia.
▪︎S touto časťou vety súhlasím.

▪︎Kde beriete, chlapče, sebavedomie napísať niečo takéto ? Vy máte dokonalý prehľad o tom, akí vysokoškolskí pedagógovia pôsobili trebárs na VŠVU, VŠMU, LFUK, Ekonomickej univerzite, PFUK (doplňte podľa uváženia) ??? Boli ste tam ? Zažili ste ich ? Na základe čoho si trúfate hodiť ich do jedného vášho konšpiračného vreca ? Viete vôbec o čom píšete ? Počas štúdia som zažil desiatky učiteľov na vysokej odbornej aj morálnej úrovni, a nepoplatných danej dobe. Aj takých, ktorí svoj morálny kompas nestratili ani v tých časoch, keď si ho udržať bolo nebezpečné. A nesplynuli s tou "aktuálne vládnúcou skupinou", hoci by to bolo pre nich oveľa pohodlnejšie. Vy tu a dnes môžete napísať čokoľvek bez rizika, ale to vás neradí nad ľudí, ktorých som spomenul vyššie. Neurážajte ich prosím svojím bohorovným paušalizovaním. H.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

včely

12 Apr 2023, 16:22

Nezvyknem na vás reagovať, chlapče, ale tentoraz to urobím.
Máte pravdu, o vami vymenovaných vysokých školách a ani o ostatných slovenských vysokých školách nemám ani potuchy, s výnimkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, kde som trochu nazrel (a urobil trosku rozruch na úvod :D ), pretože som "bohužiaľ" študoval vysoké školy v Čechách, ak ste schopný ten rozdiel posúdiť a pochopiť, chlapče.

Za prvé nikde som nehodnotil úroveň pedagógov, ale učebný rámec, osnovy, zameranie. Dovoľuje vám únava dnešného dňa pochopiť rozdiel významu oboch pojmov? Alebo ako vždy často vidíte v (najmä mojich) príspevkoch to, čo v nich chcete vidieť vy a nie, čo v nich autor napísal (hoci uznám, mohol myslieť iné)?

Za druhé vo svojej bohatej profesionálnej praxi som mal vždy šťastie na nadriadených, ktorí ma zamestnávali a slušne platili nie za to, čo som študoval, ale čo som vedel, dokázal a aké mal výsledky. A v týchto pozíciách som sa musel často zmierovať s produktami aj vami vymenovanych vysokých škôl a pedagógov. Hoci ja tvrdím, že to bola vina vládou nastaveného smerovania vzdelávania, reflektujúc viac či menej viditeľné ciele. Hoci vy tu nahraďte posledné slovo za "konšpirácie". V akom svete žijete je vaša vec a mne je to jedno.

Aj v mojich koníčkoch som "narazil" na "študované hlavy" a neskôr krútil tou svojou. A postupne zistil, čo robiť nebudem.
Odkiaľ beriem tu drzosť, odvahu, sebavedomie? Nuž milý môj, je to jednoduché. A aby som ctené publikum príliš neunavoval, využijem jednu zo svojich obľúbených replík. Až mi zase vy alebo iná študovaná hlava bude tvrdiť, prečo to alebo ono nejde (lebo múdre knihy slovutných pánov profesorov uznávaných škôl tvrdia niečo iné), tak jednoducho poviem: " A skúsili ste si to? Lebo ja áno. "

Tak teraz už poznáte to moje tajomstvo ;) preto bez ohľadu na to, čo učili a učia na univerzite v Nitre, nebudem stromčeky okopávať a pokojne budem pestovať semenáče. Nemusím čakať 15 rokov na prvé orechy a nemusí mať každý strom v našej záhrade rodokmeň (a zdedené náchylnosti svojho jediného predka). Rovnako ako nebudem orať ani rýľovať. Nie preto, že som lenivý, alebo tvrdohlavý. Pretože som si vyskúšal viacero postupov. Mám nie len (cudzie) vedomosti, ale aj (vlastné) skúsenosti. Niekto môže do nemoty opakovať štyridsať rokov ten istý postup a môže v tom dokonca získať bravúrnosť. To ale neznamená, že je to najlepší možný výsledok. Prečo? Lebo nič iné neskúsil. Zo strachu? Z nedostatku predstavivosti/inteligencie? Nebolo to v knihach? Nepatrí sa protirečiť autoritám? Neviem, je mi to jedno, nie je to moja cesta.

Napriek tomu naše odskúšané postupy nikomu nevnucujem a jeho nekritizujem. Kto chce tomu poradím, ale držím sa svojej zásady: Kto nejde so mnou, nech ma nezdržiava.
P. S. Na rozdiel od toho sloganu ani nie komunistického, skôr vlastného všetkým prisluhovačom práve aktuálnej totality, bez ohľadu na to, aký prívlastok si sama dáva.
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

včely

12 Apr 2023, 18:20

ChlapeczDediny napísal:
12 Apr 2023, 16:22
Nezvyknem na vás reagovať, chlapče, ale tentoraz to urobím.
Máte pravdu, o vami vymenovaných vysokých školách a ani o ostatných slovenských vysokých školách nemám ani potuchy, s výnimkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, kde som trochu nazrel (a urobil trosku rozruch na úvod :D ), pretože som "bohužiaľ" študoval vysoké školy v Čechách, ak ste schopný ten rozdiel posúdiť a pochopiť, chlapče.

Za prvé nikde som nehodnotil úroveň pedagógov, ale učebný rámec, osnovy, zameranie. Dovoľuje vám únava dnešného dňa pochopiť rozdiel významu oboch pojmov? Alebo ako vždy často vidíte v (najmä mojich) príspevkoch to, čo v nich chcete vidieť vy a nie, čo v nich autor napísal (hoci uznám, mohol myslieť iné)?

Za druhé vo svojej bohatej profesionálnej praxi som mal vždy šťastie na nadriadených, ktorí ma zamestnávali a slušne platili nie za to, čo som študoval, ale čo som vedel, dokázal a aké mal výsledky. A v týchto pozíciách som sa musel často zmierovať s produktami aj vami vymenovanych vysokých škôl a pedagógov. Hoci ja tvrdím, že to bola vina vládou nastaveného smerovania vzdelávania, reflektujúc viac či menej viditeľné ciele. Hoci vy tu nahraďte posledné slovo za "konšpirácie". V akom svete žijete je vaša vec a mne je to jedno.

Aj v mojich koníčkoch som "narazil" na "študované hlavy" a neskôr krútil tou svojou. A postupne zistil, čo robiť nebudem.
Odkiaľ beriem tu drzosť, odvahu, sebavedomie? Nuž milý môj, je to jednoduché. A aby som ctené publikum príliš neunavoval, využijem jednu zo svojich obľúbených replík. Až mi zase vy alebo iná študovaná hlava bude tvrdiť, prečo to alebo ono nejde (lebo múdre knihy slovutných pánov profesorov uznávaných škôl tvrdia niečo iné), tak jednoducho poviem: " A skúsili ste si to? Lebo ja áno. "

Tak teraz už poznáte to moje tajomstvo ;) preto bez ohľadu na to, čo učili a učia na univerzite v Nitre, nebudem stromčeky okopávať a pokojne budem pestovať semenáče. Nemusím čakať 15 rokov na prvé orechy a nemusí mať každý strom v našej záhrade rodokmeň (a zdedené náchylnosti svojho jediného predka). Rovnako ako nebudem orať ani rýľovať. Nie preto, že som lenivý, alebo tvrdohlavý. Pretože som si vyskúšal viacero postupov. Mám nie len (cudzie) vedomosti, ale aj (vlastné) skúsenosti. Niekto môže do nemoty opakovať štyridsať rokov ten istý postup a môže v tom dokonca získať bravúrnosť. To ale neznamená, že je to najlepší možný výsledok. Prečo? Lebo nič iné neskúsil. Zo strachu? Z nedostatku predstavivosti/inteligencie? Nebolo to v knihach? Nepatrí sa protirečiť autoritám? Neviem, je mi to jedno, nie je to moja cesta.

Napriek tomu naše odskúšané postupy nikomu nevnucujem a jeho nekritizujem. Kto chce tomu poradím, ale držím sa svojej zásady: Kto nejde so mnou, nech ma nezdržiava.
P. S. Na rozdiel od toho sloganu ani nie komunistického, skôr vlastného všetkým prisluhovačom práve aktuálnej totality, bez ohľadu na to, aký prívlastok si sama dáva.
Reči máte krásne. Len trochu rozvláčne...
Ale možno prídu aj nejaké činy - teda VÝSLEDKY (tých sme zatiaľ od vás veľa nevideli, okrem jedného plota).
Radi sa necháme poučiť, tak teda sem s vašimi odskúšanými postupmi a výsledkami vášho "krútenia hlavou" a tiež "bohatej profesionálnej praxe".
Mrzí ma, ze som vás natoľko rozrušil - vaše výrazy v texte svedčia o tom, že ste trochu stratili obvyklý nadhľad. Neviem prečo... Pokoj, chlapče.
A áno, pochopili sme - vaše postupy sú tie správne, vaši susedia len čumia, ako to robíte. Síce nerozumiem celkom tomu, prečo svoju genialitu musíte vždy dávať do kontrastu s tými 'zaostalcami' susedmi, ale to viete asi najlepšie vy. Opakujem: pridajte aj niečo viac než doteraz (teda pekné reči, tých máte ako koza bobkov) - čo tak fotky výsledkov vašich vyskúšaných postupov, trebárs plody tých vašich semenáčov ???. (Mimochodom - aj tie semenáče sú 'iba' výsledkom kríženia 2 'predkov' a nesú si so sebou ich 'náchylnosti'). Len aby sme sa poučili. A aby sme vás nezdržiavali na vašej spanilej ceste aktuálnou (a budúcou) totalitou. 😀 H.
kvas
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

včely

12 Apr 2023, 21:29

ChlapeczDediny napísal:
12 Apr 2023, 16:22
Nezvyknem na vás reagovať, chlapče, ale tentoraz to urobím.
Máte pravdu, o vami vymenovaných vysokých školách a ani o ostatných slovenských vysokých školách nemám ani potuchy, s výnimkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, kde som trochu nazrel (a urobil trosku rozruch na úvod :D ), pretože som "bohužiaľ" študoval vysoké školy v Čechách, ak ste schopný ten rozdiel posúdiť a pochopiť, chlapče.

Za prvé nikde som nehodnotil úroveň pedagógov, ale učebný rámec, osnovy, zameranie. Dovoľuje vám únava dnešného dňa pochopiť rozdiel významu oboch pojmov? Alebo ako vždy často vidíte v (najmä mojich) príspevkoch to, čo v nich chcete vidieť vy a nie, čo v nich autor napísal (hoci uznám, mohol myslieť iné)?

Za druhé vo svojej bohatej profesionálnej praxi som mal vždy šťastie na nadriadených, ktorí ma zamestnávali a slušne platili nie za to, čo som študoval, ale čo som vedel, dokázal a aké mal výsledky. A v týchto pozíciách som sa musel často zmierovať s produktami aj vami vymenovanych vysokých škôl a pedagógov. Hoci ja tvrdím, že to bola vina vládou nastaveného smerovania vzdelávania, reflektujúc viac či menej viditeľné ciele. Hoci vy tu nahraďte posledné slovo za "konšpirácie". V akom svete žijete je vaša vec a mne je to jedno.

Aj v mojich koníčkoch som "narazil" na "študované hlavy" a neskôr krútil tou svojou. A postupne zistil, čo robiť nebudem.
Odkiaľ beriem tu drzosť, odvahu, sebavedomie? Nuž milý môj, je to jednoduché. A aby som ctené publikum príliš neunavoval, využijem jednu zo svojich obľúbených replík. Až mi zase vy alebo iná študovaná hlava bude tvrdiť, prečo to alebo ono nejde (lebo múdre knihy slovutných pánov profesorov uznávaných škôl tvrdia niečo iné), tak jednoducho poviem: " A skúsili ste si to? Lebo ja áno. "

Tak teraz už poznáte to moje tajomstvo ;) preto bez ohľadu na to, čo učili a učia na univerzite v Nitre, nebudem stromčeky okopávať a pokojne budem pestovať semenáče. Nemusím čakať 15 rokov na prvé orechy a nemusí mať každý strom v našej záhrade rodokmeň (a zdedené náchylnosti svojho jediného predka). Rovnako ako nebudem orať ani rýľovať. Nie preto, že som lenivý, alebo tvrdohlavý. Pretože som si vyskúšal viacero postupov. Mám nie len (cudzie) vedomosti, ale aj (vlastné) skúsenosti. Niekto môže do nemoty opakovať štyridsať rokov ten istý postup a môže v tom dokonca získať bravúrnosť. To ale neznamená, že je to najlepší možný výsledok. Prečo? Lebo nič iné neskúsil. Zo strachu? Z nedostatku predstavivosti/inteligencie? Nebolo to v knihach? Nepatrí sa protirečiť autoritám? Neviem, je mi to jedno, nie je to moja cesta.

Napriek tomu naše odskúšané postupy nikomu nevnucujem a jeho nekritizujem. Kto chce tomu poradím, ale držím sa svojej zásady: Kto nejde so mnou, nech ma nezdržiava.
P. S. Na rozdiel od toho sloganu ani nie komunistického, skôr vlastného všetkým prisluhovačom práve aktuálnej totality, bez ohľadu na to, aký prívlastok si sama dáva.
Nechcem sa Vas dotknut, ale vzhladom na to, ze mate pravdepodobne cca 6-rocne prakticke skusenosti s pestovanim ovocnych stromov a zeleniny, Vase sebavedomie je znacne. Zhodou okolnosti som moje prve ovocne stromy vysadil priblizne v rovnakom case ako Vy, t.j. v roku 2016. Podla fotiek na Vasom blogu su to vacsinou mlade stromceky, takze uroda bola bud v jednotkach kusov ovocia alebo ziadna - hodnotim podla seba (za hrst ceresni, zopar kusov jablk, hrusiek, broskyn a presne 5ks orechov). Na tomto fore nezistne zdielaju svoje pestovatelske skusenosti ludia, ktorych urodu nedosiahnem ani ked sa rozkrajam. Mam sa od nich este vela co ucit a som si isty, ze "priestor na zlepsenie" by sa nasiel aj u Vas. Ale pravdepodobne Vy ste sem neprisli cerpat informacie, ale ich rozdavat. Ten Vas blog sa celkom dobre cita (az na tu kontextovu reklamu), chalan (podla fotiek tipujem na Husakove dieta, rovnako ako ja) s priatelkou/manzelkou sa realizuje na starej zahrade, bavi ho to a dokumentuje si to. Je za Vami vidiet kopu roboty, to musim uznat, ale tym blogom ste ma nepresvedcili, ze viete dopestovat ovocie v takej kvalite a mnozstve ako napr. taky "amater" Hawkeye. So zeleninou je to podstatne jednoduchsie, su to vacsinou jednorocne rastliny, staci par rokov a clovek sa minimalny zaklad nauci, ale ovocne stromy su beh na dlhu trat a tu este "natrenovanu" nemate, resp. je to moj skromny nazor, podla toho blogu a fotiek na nom.

Link na spominany blog: http://zahradavkopci.sk/

P.S. tento rok chcem zacat s bezorbovym pestovanim, celkom ma ta myslienka zaujala, aj ked som bol zo zaciatku velmi skepticky (najdete to v historii fora) - tam uz "nejake" skusenosti mate, ak nebudete proti, rad sa pocas sezony niecomu priucim.
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

včely

13 Apr 2023, 07:10

kvas napísal:
12 Apr 2023, 21:29
ChlapeczDediny napísal:
12 Apr 2023, 16:22
Nezvyknem na vás reagovať, chlapče, ale tentoraz to urobím...Dovoľuje vám únava dnešného dňa pochopiť rozdiel významu oboch pojmov ...Hoci ja tvrdím, že to bola vina vládou nastaveného smerovania... reflektujúc viac či menej viditeľné ciele. ...nemusí mať každý strom v našej záhrade rodokmeň (a zdedené náchylnosti svojho jediného predka)...Kto nejde so mnou, nech ma nezdržiava...Na rozdiel od toho sloganu ani nie komunistického, skôr vlastného všetkým prisluhovačom práve aktuálnej totality...
Nechcem sa Vas dotknut, ale vzhladom na to, ze mate pravdepodobne cca 6-rocne prakticke skusenosti s pestovanim ovocnych stromov a zeleniny, Vase sebavedomie je znacne....Ale pravdepodobne Vy ste sem neprisli cerpat informacie, ale ich rozdavat.
Z môjho pohľadu vôbec nejde o porovnávanie, kto koľko čoho dopestoval, nie sme na detskom pieskovisku.
Aj mladý pestovateľ s kratšími skúsenosťami môže v krátkej dobe prekonať starého skostnatelého 'matadora', ak je otvorený iným názorom a načerpané vedomosti dokáže kreatívne uplatňovať v praxi. Prispievateľ s nickom 'ChlapeczDediny' tu prezentoval viacero dobrých nápadov. A tiež aj niektoré zavádzajúce informácie (napríklad ohľadom semenáčov). Zatiaľ síce viac rečnil než ukázal, ale to je v poriadku a môže to zmeniť. Aj sebavedomie je v poriadku, pokiaľ neskĺzne do polohy 'á la chrobák Truhlík' alebo 'hádzanie perál sviniam'. Teda do arogancie a pohŕdania tými, ktorí zmýšľajú či konajú inak.
Mne prekáža len to, že prezentáciu vlastných úspechov (často) sprevádza poukázaním na neschopnosť iných. Ak sa mi niečo podarí, načo to ešte dávať do kontrastu s neúspechom susedov (?). A tiež mi prekážajú početné náznaky aj priame vyjadrenia smerujúce k poukázaniu na to, že žijeme vo svete, ktorý nás cielene manipuluje. A niekto to vie, ostatné 'ovce' nie a tie nech nezdržujú. Mať 'alternatívny' názor je osobnou vecou každého z nás. Snažiť sa ho šíriť na záhradkárskom fóre nepovažujem za vhodné. Nepôjdem s vami, ChlapeczDediny, a nechcem vás ani zdržovať. Ale neprosím si.
Ja som využil svoje právo a povedal svoj názor, a vy využite svoje právo a pokojne choďte svojou cestou. Len pamätajte - nikomu nerastú stromy do neba a raz môžete potrebovať pomoc aj od tých, čo dnes len 'zdržujú'. H.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

včely

13 Apr 2023, 09:44

Třebaže mnohé názory p. ChlapcezDediny mi nejsou zcela vlastní, je dobře, že je může říkat a já si je taky rád přečtu. Asi nevadí, když krátce zabrousíme do politiky či filozofie, ale já, jako všichni tady, máme nejraději konkrétní rady z oblasti zahrady, pěstování, sklizně, zpracování. I tady mohou být ty alternativní postoje inspirující, už proto, že je to něco nového.
Netroufám si tvrdit, že to, co lidstvo za tisíce let existence objevilo a vynalezlo musí být jediné správné, stejně jako hlásat, že to všechno je slepá cesta a ta správná vede jinudy. Ovšem tolerance jiných názorů než mých by měla být základem.

P.s. Ve filozofii (tehdy marxistické) nám přednášeli: Aristoteles napsal, že moucha má 4 nohy. Celý středověk až do renesance se to učilo ve školách, protože to řekla dotehdy největší autorita. Počítat nohy nemá smysl, neboť smysly nás mohou šálit.
Jestli to tak bylo skutečně, nebo jen chtěl přednášející dokázat, že až dialektický materializmus je to pravé, to asi nezjistím.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1060
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

včely

13 Apr 2023, 10:19

Nj, ale když čerpám z jeho stránek, jeho motivace pro pěstování semenáčů je tato:

Pri cenách od 3 do 7 eur za sadenicu (a sú v ponuke aj stromčeky v cenách 15-25 eur a raritky ešte drahšie) pri dvadsiatich stromčekoch začína ísť o zaujímavú sumu. K tomu desiatky kríkov… Hovorí sa, že kto chce mať opicu, musí mať aj na banány a pri kúpe starého sadu sme vedeli, že to nebude zadarmo. A aby to celé nebolo zbytočne drahé, musíme to urobiť „inak“.

Bohužel pěstování semenáčů si zdůvodnil nepravdivými tvrzeními:

Na druhej strane sú takéto stromy skutočne dlhoveké. Ľudia, ktorí sa zaoberajú pestovaním marhúľ či broskýň zo semien, vám potvrdia, že hoci si treba na úrodu počkať nezriedka aj desať rokov a prvé roky to nie je žiadna hitparáda, každým rokom sa kvalita a veľkosť plodov zlepšuje, strom sa „učí“ plodiť krajšie a chutnejšie plody. A nie je citlivý na škodcov, ako šľachtené odrody na slaborastúcich podpníkoch s krátkou životnosťou.

Ze svého okolí (i několika svách pokusných kousků) bohužel vím, jak vypadají plody semenáčů. A také vím, v jakém věku a stavu semenáče odcházejí. Nebudu mu kazit nadšení, brzy to zjistí sám. Jen je škoda ztraceného času a námahy se sázením, údržbou a rušením semenáče, který se (většinou ) neosvědčí. A s tou citlivostí na škůdce a choroby je to právě naopak, šlechtí se odrůdy lépe odolné chorobám.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

včely

13 Apr 2023, 11:39

ChlapeczDediny napísal:
12 Apr 2023, 13:32
...máme mnohí skúsenosti, že práve formálne vzdelanie... len garantuje memorovanie postulátov, presadzovaných aktuálne vladnúcou skupinou "odborníkov" v čase ich pôsobenia vo vedení spoločnosti, s cieľom presadiť ich zámery, bez ohľadu k spoločnosti, prírode planéte, doplňte podľa uváženia.
vysloužil napísal:
13 Apr 2023, 09:44
...P.s. Ve filozofii (tehdy marxistické) nám přednášeli: Aristoteles napsal, že moucha má 4 nohy. Celý středověk až do renesance se to učilo ve školách, protože to řekla dotehdy největší autorita...
Študoval som za socializmu. Príznaky napríklad takého kardiálneho zlyhávania a jeho diagnostiku nás učili na Slovensku rovnako, ako v tom istom čase učili Johna a Mary v Londýne, Hansa a Rosemarie v Mníchove či Semiona a Natašu v Moskve. Zaujímavé, však ? Či to bolo za Husáka, Tatcherovej, Schmidta/Kohla či Brežneva/Andropova/Černenka/Gorbačova, tak táto rôznorodá skupina "vládnúcich odborníkov" a ďalších nimi dosadených osôb presadzovala pri štúdiu medicíny tu i tam to isté - bez ohľadu k spoločnosti, prírode, planéte, doplňte podľa uváženia...

Každá paušalizácia a "jednovrecizmus" pokrivkávajú, obzvlášť ak sú zovšeobecňované niekým, kto o problematike tuší len málo. A táto konkrétna paušalizácia kríva na obe nohy.
(Ale možno som len ja zasa niečo nepochopil...). H.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

včely

13 Apr 2023, 14:14

Toto fórum je Hlavatého fórum!
Ak to niektorým ešte nedošlo...


Mýlíte se. Podobných ostřejších debat - např. já s panem Ambrožem - je tu více a přesto si neosobuju právo, že by fórum bylo moje.
Napísať odpoveď