plevelení v tématech

Sáša

IP:  230.39

plevelení v tématech

08 Jún 2020, 11:56

Zdravím, jak se nám tu množí plevelení v tématech, a já to považuji za jednu z nejlepších vlastností naší nové zahrady, napadá mě jestli by nebylo možné přidávat k již existujícímu názvu diskuze nějaké "aneb" a další název.
Víte jak to je, jako když sedíte v hospodě s přáteli, začnete se bavit o rajčatech, pak o papoušcích, pak o pivu, pak o fotbale a tak nějak to v dobré atmosféře jede dál.. Přesouvání nového tématu do další diskuze (jako to bylo na staré zahradě, o mazání off topic nemluvě) je jako říct Pepovi a Frantovi, co se chtějí bavit o fotbale, aby si sedli sami k jinému stolu. Předpokládám, že tady kdyby v tématu např. "zelená rajčata" vznikla debata o papoušcích, a přejmenovalo se téma na "zelená rajčata aneb o papoušcích" tak by to bylo výmluvné a vypovídající, i kdyby to bylo v ranku "zelenina".. než aby se debata nesmyslně utnula a bez historie vzniklo nové vlákno "papoušci" a stará diskuze se násilně vracela k rajčatům.

Vadilo by to někomu?
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

plevelení v tématech

08 Jún 2020, 12:16

Mne to znie logicky👍
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Můžete upravit předmět. bylo:Re: plevelení v tématech

08 Jún 2020, 17:44

můžete upravit předmět zprávy, ale vyžaduje to nejakou praci navic. Já osobně mám radeji diskuzi moderovanou rozumným způsobem , ale to vyžaduje moderátora, lidskou sílu která vše čte a témata rozumně dělí podle toho kdy se větví. V moderované diskuzi se lépe hledá i orientuje. V nemoderované s rostoucím počtem příspěvků roste entropie až na hodnotu 1 , kdy už se "v tom nikdo nikdy nevyzná" a klesá užitkovost . (vyhledání informace je tak obtížné a časově náročné, že ji raději hledáte jinde :) )
Toto vše je v rukou administrátora který by měl mít nejakou představu v jaké formě to chce udržet.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Sáša

IP:  230.39

plevelení v tématech

08 Jún 2020, 18:03

Ano, tady se budou rozbíhat nároky mezi diskuzemi čistě odbornými a kecavými.

Anebo by si mohl zakladatel diskuze hned na začátku stanovit v názvu, zda chce téma odborné nebo volnou diskuzi. Je rozdíl když někdo přímo hledá konkrétní odpověď na odborný dotaz a nestojí o odklánění od tématu a jindy, kdy jde jen o sdílení nálady, radosti, fotek kytiček, včeliček a dojde asi i na filozovické témy a fotbal a víno, prostě inspiraci s debatou..

Název "odborníci: jak roubovat meloun".. a všichni budou respektovat, že se nemají pouštět mimo téma X "pokec: co vám právě kvete" a všichni ví že můžou chválit, přidávat, plevelit a skončit třeba u fotbalu.

Myslím, že v naší malé kotlince bychom si to mohli moderovat sami, natolik se vzájemně známe a respektujeme se..
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2155
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

plevelení v tématech

08 Jún 2020, 19:51

Těžko chtít po adminovi aby filtroval příspěvky, zakládal nová témata, přesouval jednotlivé příspěvky tam a tak.
*
Myslím, že je to jen o nás co kdo kde napíše anebo raději nevytvoří vlastní téma.
*
No, já vím a jsem si toho plně vědom, že taky hodně plevelím.
Třeba tahání psůtam kde nepatří, krájení sadby brabor do Mandelinek apod., atd.
*
Je to asi dost těžké to vymezit.
Je to, nechal bych to na nějaké vzájemné toleranci a ohleduplnosti...
Jinak nevím :(
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

plevelení v tématech

08 Jún 2020, 20:57

Kazdy uzivatel, ktory zalozi novu temu ma moznost nazov temy zmenit. Robi sa to tak, ze klikne na ikonku "upravit" pri svojom prvom prispesku a okrem textu prveho prispevku moze zmenit aj jeho nazov. Zatial by som to nechal na uzivateloch a budem sa spoliehat na to, ze to tu budu "plevelit" v rozumnej miere ;) . Co sa tyka tych papagajov a rajcin, kludne moze nejaky prispevok obsahovat poznamku, ze tema sa presuva do sekcie XYZ a o papagajoch sa moze pokracovat v diskusii tam. Nerad by som tu robil policajta, ale ak by to zacalo niekomu z nas vazne vadit, z casu na cas to prejdem a popresuvam/poupratujem - samozrejme neukazneny diskuter bude verejne pokarhany ;)

Navrh s oznacenim "odbornici/pokec" mi nepride ako dobry napad. Predpokladam,ze by sa to neujalo, to by musel kazdy novy uzivatel najskor precitat manual k diskusii. Vo vseobecnosti sa predpoklada, ze na fore o zahrade clovek najde rady a pomoc ohladom zahrady a teda viac-menej odborne rady. Ak niekto chce volnu diskusiu/pokec, zalozte to prosim v sekcii Rozne/Vseobecne dotazy - to je take skladisko.
paraji
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 20:41

plevelení v tématech

08 Jún 2020, 21:13

Ja teda plne súhlasim s kvasom.Je to fórum o záhrade a malo by to byť gro toho, čo tu užívateľ nájde.To čo sa tu doteraz objavilo napr. spomínané krájanie zemiakov, trochu psov a podobne, tak s tým nemám vôbec problém, hlavne keď je to priamo zo života.Aby ale nejaká téma prešla plynule na futbal alebo papagáje (oboje ma zaujíma) a držala sa potom v tomto smere nepovažujem za vhodné.Vlastná téma by bola lepšia.Napokon keby sa začalo diskutovať častejšie napr. o zvieratách nebol by myslím problém vytvoriť aj vlastnú sekciu.
MrBig46
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

plevelení v tématech

09 Jún 2020, 07:48

Je mně jasné, že na tomto fóru se moc o zelenině nediskutuje. Pokud by tomu v budoucnosti mělo být jinak, tak by bylo vhodné, nezůstat jen u všeobecné dotazy ale přidat zeleniny tak, jak se běžně člení (plodové, listové, košťálové, cibulové, kořenové, luskové a ostatní. Jistě by to přispělo k přehlednosti.
Vladimír
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

plevelení v tématech

09 Jún 2020, 14:07

Já bych to tak nehrotil. Beztak nejsou dána jasná pravidla při formulaci názvu vlákna. Když si projdete staré fórum, hemží se to tam názvy jednotlivých diskuzí jako "Co je to?", "Choroba", "Prosím o radu" atd. Těžko podle takového názvu najdeme radu na náš problém.
MrBig46
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

plevelení v tématech

10 Jún 2020, 07:52

Škoda, myslel jsem, že by to právě přispělo k zpřehlednění a do budoucnosti jednoduššímu vyhledávání. U ovoce takové členění je.
Vladimír
Napísať odpoveď