Málo neodborníků

kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Málo neodborníků

16 Apr 2020, 13:45

paraji napísal:
16 Apr 2020, 13:32
Mne to Google hodil už ako ôsmy odkaz v poradí pri zadaní "zahrada online"... :thumbup: Ešte by to chcelo keby to ponúkal pri "zahrada forum", "zahrada diskusia", zahrada diskuze", ....Myslím, že takto by sa dalo aj nami usmerniť strýčka Gúgla :)
presne tak, trochu poexperimentujem s tymito klucovymi slovami, primarne s ceskou variantou, "cesky internet" je 2-krat vacsi ako slovensky.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Málo neodborníků

16 Apr 2020, 14:22

Ono to chce nějakou dobu, Google si to časem vyčenichá.
Ale myslím, že by nebylo špatné mu nějak pomoct.
Screenshot_2020-04-16-14-13-15_20200416141450946.jpg
Screenshot_2020-04-16-14-13-15_20200416141450946.jpg (55.7 KiB) 3678 zobrazení
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
MrBig46
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 07:50

Název tohoto vlákna přesně vystihuje, proč tento web nemá moc nadějí, stát se trvalým fórem, na kterém by se řešily problémy zahrádkářů. Vlastně je to jen takový truc vůči Zahradě.cz, ale to je moc málo, aby to dlouhodobě fungovalo. To už tady také jednou bylo, když se založil web Zahrada forum.com, kde byla výhoda, že se v něm sdružlili především zahrádkáři, kteří měli zájem pěstovat rajčata. Dnes tento web umírá, stejně jako Zahrada.cz. Kde jsou všichni ti začínající zahrídkáři, kteří potřebují s něčím poradit. No jsou na Facebooku v některé skupině. Třeba skupina Zahrádkáři má víc jak 55 tisíc členů, je tam plno dotazů, přemíra odpovědí, často protichůdných a hloupých, ale všichni mají pocit, že se baví, a že se opravdu něco dověděli. Když položíte dobře formulovanou otázku, tak se jistě dočkáte odpovědí, ale stejně zbyde na vás vybrat si tu správnou a inspirovat se. Když už se tady píše o neodbornících a odbornících, tak si myslím, že odborníci by měli dát hlavy dohromady a udělat něco opravdu prospěšného pro komunitu zahrádkářů. Mám takový blbý nápad: Udělat na tomto webu takovou amatérskou pomologii, třeba začít s meruňkami. Petr z Pardubic by jistě dodal fotky, nějaký oficiální popis by se našel a každý by se mohl vyjádřit, jaké má zkušenosti s pěstováním té které , jak mu chutnají, na jaké podnoži se pěstují. Máte někdo nějaké lepší nápady?
Vladimír
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 08:14

Nemyslim ze je to az take stratene. Ked chcem nieco vediet,zadam do googlu konkretny nazov, trebars hruska Forelle. Prvych 10 stranok zbezne prelistujem,ci tam nieco uzitocne najdem.Forelle na zahrada online bol nejaky 8.prispevok v poradi stranok. Takze by som sa k tomuto foru dostala a zistila ze super su tu ludia co mi vedia poradit.Vela ludi proste hodi do googlu a hotovo. Tak a este moja sybilska predpoved: Toto forum tu bude plne fungovat tak dlho ako dlho bude fungovat internet:)
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 08:24

Mám to podobně.
Nemyslím si, že FB je zrovna vhodný. Tam je takový zmatek, že se toho moc nedozvíte. Není to platforma vhodná pro tématické členění a hledání informací, spíš jen na "plkání". Mě by teda nenapdlo hledat informace na FB, protože vím, že to moc důvěryhodný zdroj není. Jako laik bych (a stále to dělám) otevřel google a snažil se najít odpověď na můj problém zadáním vhodných klíčových slov. Tak jsem se dostal na různá fóra. A jsou fóra velmi podobná tomuto, která fungují už docela dlouho (např. kiwiforum, teď nově oreve), a stále docela žijí a stále se tam objevují noví lidé. Jsem si jistý, že i laické dotazy na zahrada.cz, kterých je tam docela dost, jsou od lidí, kteří hledali na netu a ten jim nabídl právě ten web. Takže si myslím, že pokud se zahrada.online dostane do vyhledávače, přibyde i zde mnoho laických návštěvníků.

Váš nápad je pěkný, určitě by se mi líbil, ale děsně pracný. ;)
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 08:44

MrBig46 napísal:
17 Apr 2020, 07:50
Název tohoto vlákna přesně vystihuje, proč tento web nemá moc nadějí, stát se trvalým fórem, na kterém by se řešily problémy zahrádkářů. Vlastně je to jen takový truc vůči Zahradě.cz, ale to je moc málo, aby to dlouhodobě fungovalo. To už tady také jednou bylo, když se založil web Zahrada forum.com, kde byla výhoda, že se v něm sdružlili především zahrádkáři, kteří měli zájem pěstovat rajčata. Dnes tento web umírá, stejně jako Zahrada.cz. Kde jsou všichni ti začínající zahrídkáři, kteří potřebují s něčím poradit. No jsou na Facebooku v některé skupině. Třeba skupina Zahrádkáři má víc jak 55 tisíc členů, je tam plno dotazů, přemíra odpovědí, často protichůdných a hloupých, ale všichni mají pocit, že se baví, a že se opravdu něco dověděli. Když položíte dobře formulovanou otázku, tak se jistě dočkáte odpovědí, ale stejně zbyde na vás vybrat si tu správnou a inspirovat se. Když už se tady píše o neodbornících a odbornících, tak si myslím, že odborníci by měli dát hlavy dohromady a udělat něco opravdu prospěšného pro komunitu zahrádkářů. Mám takový blbý nápad: Udělat na tomto webu takovou amatérskou pomologii, třeba začít s meruňkami. Petr z Pardubic by jistě dodal fotky, nějaký oficiální popis by se našel a každý by se mohl vyjádřit, jaké má zkušenosti s pěstováním té které , jak mu chutnají, na jaké podnoži se pěstují. Máte někdo nějaké lepší nápady?
Vladimír
Suhlasim s Vami ohladom Facebooku, ano, je tam masa uzivatelov, ale ma to aj negativa, ktore spominate. Ci bude toto forum fungovat dlhodobo si netrufam odhadnut. Pokial to sucasnych uzivatelov bavi a su tu spokojni, forum bude zit. Ked ich to prestane bavit, forum zomrie. Takto to funguje v prirode od nepamati. Ja osobne s nim ma minimalnu reziu, ludia tu slusne diskutuju a co je hlavne, je to vela mudrych hlav, ktore tomu rozumeju, takze je daleko vacsia sanca dostat tu rozumnu odpoved namiesto balastu.

Co sa tyka amaterskej pomologie: Mozno by to bol dobry napad, ale mne to pride take "pisanie pre pisanie". Vacsina textu by bola len skopirovana z existujucich webov, a hlavne by to bolo "pisanie do zasoby" t.j. pre nikoho. Ak by niekto chcel citat pomologiu, tak by si o nu poziadal. Daleko uzitocnejsie by bolo odpovedat na otazku "Ktore marhule pestujete (alebo ktore vam chutia)?" Typicka ukazka, tunasie vlakna "Mraz na zahrade" alebo "Rozkvétání meruněk a broskvoní" - o tom chcu ludia diskutovat, tak diskutuju.
peterpe
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 25 Mar 2020, 11:47

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 09:29

Tiez si myslim ze FB nie je uplne vhodny. Som v jednej skupine, je tam plno clenov, len mam pocit ze sa to zvrhlo, kazdy ukazuje aky kvietok vykvitol, spravili dvor, fontanku, atd. , clovek je zahlteny informaciami ...a na hladanie info je to dost neprehladne. Na co to je dobre, je ze ked nahodou, najdete ze ma niekto nieco zaujimave :-), tak sa sa snim skontaktovat a ev. pomenit vruble, ale to je dost o nahode a ochote, a este nie kazdy cita spravy od neznamych. Radit tam je tazsie, lebo ako bolo povedane zahltia Vas informaciami, casto protichodnymi. Takze ja som rad za toto forum :-) snad sa udrzi pri zivote.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 09:52

peterpe napísal:
17 Apr 2020, 09:29
Som v jednej skupine, je tam plno clenov, len mam pocit ze sa to zvrhlo, kazdy ukazuje aky kvietok vykvitol, spravili dvor, fontanku, atd. , clovek je zahlteny informaciami
to je primarny ciel a biznis model Facebooku: "TY, uzivatel/otrok, konzumuj obsah, lajkuj co najviac, aby sme sa o tebe dozvedeli maximum a nasledne ti ponukli perzonifikovanu reklamu s najvacsou pravdepodobnostou ze na nu kliknes." nic ine za tym nie je. Ale rovnako funguju aj dalsie socialne siete a aj Google - ten ale aspon vie najst skoro vsetko :)
Sáša

IP:  230.39

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 13:26

Nevím jak to mají ostatní, ale já na starou zahradu ani sem nechodila jen hledat odpovědi na nějakou konkrétní otázku, to možná jednou, dvakrát na začátku. Pak už se z toho stalo takového počteníčko co je nového, jednak co se děje na mých dotazech a tématech, obvykle to tam žilo i za týden či dva či za měsíc.. jednak dozvědět se co právě dělají ostatní (takovéto aha, už je vlastně čas hnojit, sít, stříhat něco atd.) ..a jednak se dozvědět opravdu něco nového, co by mě nenapadlo (např. aniž bych to hledala, náhodou jsem se dočetla jak jsou magnolie trochu kyselomilné, což se po přesazení ukázalo jako důvod proč předtím ve vápně živořila a nekvetla - sama jsem to nehledala, ani mě to nenapadlo a bylo to k užitku a poučné)..
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 14:27

Presne,clovek sa dozvie aj to,co ani nevie,ze potrebuje vediet a je to super,takto sa ucit. A este ma aj potesi,ked zistim, ze aj odbornik musi obcas improvizovat a ze aj ostatni maju podobne problemy :)
Napísať odpoveď