Málo neodborníků

Sáša

IP:  230.39

Málo neodborníků

20 Apr 2020, 11:06

Říkáte to diplomaticky a taktně, ale přiznám se že mě pojmy jako necitlivý přístup a neúmyslné jednání činí celkem smutnou. Stejně jako předchozí hláška pana Vladimíra o natruc akci.

Amatér jsem tady a amatér a neodborník jsem byla i na staré zahradě. Když si tam roky čtu a sem tam se zeptám bez toho, že bych měla jakýkoliv vliv na čtenost nebo zábavnost webu, a můj jediný prohřešek je, že zareaguji na diskuzi, jak někdo ze stálých přispěvatelů odchází (která do dvou hodin zmizela), zeptám se "o co jde," a můj příspěvek je "mimo téma, odporuje pravidlům nebo pravidlům společenského chování".. hledám kde je to sprosté slovo, proč mi to systém nevezme nebo musí být příspěvek nejdřív zkontrolován a odsouhlasen.. změním příspěvek na "proč pan Hlavatý odchází".. opět je to špatně a příspěvek je "mimo téma, odporuje pravidlům nebo pravidlům společenského chování".. napíšu "Ivan Hlavatý" a příspěvek je "mimo téma, odporuje pravidlům nebo pravidlům společenského chování".., napíšu "Ivan" a příspěvek je "mimo téma, odporuje pravidlům nebo pravidlům společenského chování".. vylezu z tématu a jdu do diskuze nazvané "Roubování", napíšu jednoslovný příspěvek "roubování" a příspěvek je "mimo téma, odporuje pravidlům nebo pravidlům společenského chování"... tak o co jde? Není nevhodné nebo sprosté slovo Ivan nebo Roubování, ale jsem na black listu, tady si už nepočtu ani se nezeptám.. Sháním informace o Lucině a jediný pořádný zdroj informací je mi odepřen a odborník odsud odchází. Už chápu proč.

To není necitlivé ani neúmyslné jednání. Ano, je to program a robot.. ale já radši tam kde jsou lidé a admin, který to vidí tak, že když s panem Rafaelem pokecáme o trnkách úplně mimo téma, tak je to v pohodě a nikdo nedostane žádnou výhrůžku ani to nikdo nesmaže..

To je jako když máte kotel výborného guláše a pak ho někdo brutálně přesolí. Víte, že ty dobré suroviny tam jsou vyvařené stále, nikam se nepoděly, ale prostě už se to po tom jednom nevhodném zásahu nedá jíst.. Tak si dáte radši něco jiného..

A k úplně původnímu tématu, jestli je tu málo neodborníků - to je otázka na admina, jestli počet nahlédnutí do diskuzí počítá každé otevření nebo otevření z unikátní adresy...? Je možné, že tu je neodborníků hafo, jen se cítí jako deset študentů mezi dvaceti profesory, a tak se samozřejmě chovají jinak než stohlavé anonymní stádo študentíků na přednášce jednoho profesora, kde se hloupé dotazy ztratí..


PS. v první chvíli jsem dokonce uvažovala, jestli MR BIG je opravdu pan Vladimír Rajčatový guru, jestli to není troll ze staré zahrady.. kdysi jsem takhle viděla boj dvou maminkovských webů, kde si chodili admini navzájem přispívat nejšílenějšími diskuzemi, aby pak na svém písečku mohli psát "podívejte jací tam jsou blázni, tam vůbec nechoďte".. ale pan Vladimír je svůj a toho by bylo těžké napodobit.. spíš z něj asi mluví zkušenosti, které my ještě nemáme.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Málo neodborníků

20 Apr 2020, 13:29

Sasa, velmi pekne napisane. A Vladimirovi musime trochu optimizmu vliat do toho pesimizmu. Ved po kazdej burke vyjde skor ci neskor slnko:)
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Málo neodborníků

20 Apr 2020, 15:51

Sáša: Pekne a úprimne napísané. K starému fóru Zahrada.cz sa už nemienim vracať, nemá to zmysel, čo som o tom chcel povedať som povedal. Snáď len toľko, že ma ten vynútený odchod zamrzel, mal som tam pár tisíc príspevkov, aj občas celkom dobré ohlasy na ne, a napokon som skončil na čiernej listine... A možno si za to môžem trochu aj sám, pretože zopár mojich príspevkov bolo určite "za hranou", keďže som si nedal skákať po hlave. Ale nikdy som nezaútočil ako prvý.
Sústreďme sa na toto fórum. Ja chcem veľmi poprosiť Sášu aj všetkých ostatných - nevnímajte ma (ani nikoho iného) ako neomylného "pána profesora", ktorý všetko vie, všade bol (2x) a odvšadiaľ má kľúče. Takíto 'truhlíci' boli pre mňa vždy smiešnymi postavičkami a rozhodne by som nechcel takto trápne skončiť aj ja. Nebojte sa polemizovať, nebojte sa nesúhlasiť, a najmä: NEBOJTE SA PÝTAŤ. Aj keby sa Vám Vaše dotazy zdali akokoľvek 'blbé'. Za seba sľubujem, že aj na tie najbanálnejšie sa budem snažiť odpovedať. Ak teda budem vedieť (zatiaľ mi chvalabohu nevypadlo zo slovnej zásoby slovíčko "neviem", pretože naozaj je spústa vecí ktoré neviem). A ak by som náhodou začal "truhlíkovatieť", tak mi to prosím hneď povedzte ! Veď kto, ak nie Vy ?!? IH-jeden z Vás.
(Pre česky hovoriacich: Truhlík = brouk Pytlík 😊)
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Málo neodborníků

20 Apr 2020, 23:24

Osobně si myslím, že o neodborníky nouze nebude. Jak tady tak i jinde.
Nikdo nemůže vědět a mít zkušenosti úplně se vším.
*
(Třeba dlouholetý zkušený vinař nemusí mít zkušenosti s pěstováním kedluben, rajčat apod. Nebo naopak).
Každý se může od někoho jiného nechat poučit, poradit si a něco získat).
*
Jde jen o to chovat se k sobě ohleduplně, s respektem, vážit si zkušenosti jiných a hlavně se nad nikoho nepovýšovat, nikoho neponížovat a nepsat nějaké nesmysly za účelem plevení vláken a vyvolávaní zbytečných sporů.
(Třeba jen proto když má nějaký trol nutnost se zviditelnit za každou cenu).
*
To byly věci které mi na staré zahradě neskutečně vadily. Pokud jsem se snažil v tom směru, nějaké odborníky podpořit velmi rychle to zmizelo.
A tak...
*
Nechť toto forum a snažení ochraňuje bohyně Démétér.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Málo neodborníků

21 Apr 2020, 12:55

výborný počin toto fórum :thumbup: na zahrada.cz se to už nedalo, nemělo smysl tam cokoli psát protože s tím furt byl nějaký problém. postupně se sem přesune většina normálních uživatelů a na zahrada.cz zůstane holt ten průměr. Asi to tak tamní admini chtěli. jinak si neumím vysvětlit to jejich buranství...
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Hospůdka na mýtince
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Júl 2020, 23:11
Bydlisko: Cheb

Málo neodborníků

31 Aug 2020, 16:14

Sám jsem přesvědčen, že kvalita se prosadí. Možná by stálo za to, oznámit ( dát vědět) na ksichtovníku (fb), že tady něco takového vzniklo.
Sám mám dojem, že by pomohlo také zpřehlednění kategorií ( např. zvýraznit jednotlivé kategorie, přesunout první kategorii až na konec). Trochu je to také dané časem vzniku tohoto fóra, neb na jaře a v létě se všichni věnují zahradě a na net jim zbývá málo času, tak, jako mně.
Hospůdka na mýtince
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Júl 2020, 23:11
Bydlisko: Cheb

Málo neodborníků

31 Aug 2020, 16:27

Teď jsem přečetl rubriku humor a myslím, že by stálo za to, jednotlivé příspěvky prezentovat na fb, případně v tisku.
Jsem ochoten na propagaci i provoz přispět.
Hospůdka na mýtince
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09 Júl 2020, 23:11
Bydlisko: Cheb

Málo neodborníků

31 Aug 2020, 16:57

Podíval jsem se na zahrada.cz, a připadá mi, že nás odrodilce již vymazali a příspěvky jsou tam v podstatě jen od hostů. Stačí jen trochu počkat a neodborníci přejdou za kvalitou.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Málo neodborníků

01 Sep 2020, 07:50

Hospůdka na mýtince napísal:
31 Aug 2020, 16:57
Podíval jsem se na zahrada.cz, a připadá mi, že nás odrodilce již vymazali a příspěvky jsou tam v podstatě jen od hostů. Stačí jen trochu počkat a neodborníci přejdou za kvalitou.
Niektorí Váš optimizmus nezdieľajú... (viď foto).
IH
IMG_20200901_075100.png
IMG_20200901_075100.png (78.66 KiB) 4532 zobrazení
Lída
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 16 Máj 2020, 22:10
Bydlisko: HK 235 mnm

Málo neodborníků

01 Sep 2020, 20:53

Nerada kritizuji, ani na to nemám právo, ale příspěvky p.M II. mi nikdy na "zahradě" nic neosvětlily, kdežto příspěvky dvou jmenovaných čtu se zájmem - vždycky se člověk dozví něco nového :thumbup:
Napísať odpoveď