Málo neodborníků

Neregistrovaný

IP:  26.250

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 15:14

Někdo dává svůj dotaz pro jistotu do více diskuzí. Např. stejný dotaz "Jabloň - prohyb listů nahoru zrníčka a flíčky hnědo-červené" je na webu izahradkar i na staré zahradě. Nový uživatel se na starou zahradu dostane většinou přes google dotaz zahrada+forum anebo zahrada+diskuze, kde je stará zahrada na prvním místě. Udělat SEO, aby se web dostal na přední pozice, je dnes asi věda. https://support.google.com/webmasters/a ... 1184?hl=cs
MrBig46
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 16:04

Odpoledne jsem přijel ze zahrady a přečetl jsem si všech sedm reakcí na můj příspěvek. Pokusím se postupně reagovat na všechny. Že není všechno tak OK jak by mohlo být o tom vypovídá už název tohoto vlákna. Diskuze není tam, kde se nikdo neptá případně někdo nemá úplně jiný názor než ostatní považují za správný. Důkazem toho je toto vlákno. Ještě by bylo možné, že by někdo dělal toho začátečníka, který se ptá. :D
Vladimír
PS.: Potom by to byl klasický brainstorming
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2180
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 17:11

Před léty, když ta opičárna začínala, mě zaujal výrok jednoho novináře. (Zapomněl jsem už kterého. Taky vysvětlil proč.).
"Na Facebooku jsem nikdy nebyl, nejsem a ani nebudu!"
Dodnes se toho držím a držet budu.
*
"Méně je někdy více".
Raději méně příspěvků, ale kvalitních. Na staré zahradě bylo někdy dost těžké se něčím prokousat. Aneb čím větší pitomost tam někdo napsal, tím větší šance byla, že téma nebo příspěvek tam zůstane...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
MrBig46
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 17:30

Re Rafael:
Nikdo Vás ani nikoho jiného na Facebook nezve. Pochopitelně pokud Vám stačí to co se učí a dělá v české kotlině a na Slovensku, tak je to vpořádku. Já jsem na Facebooku hlavně proto, protože tam je plno mých zahraničních přátel zabývajících se zekména pěstováním rajčat. Většinou jsem je poznal na Tomatoville, kde někteří už nemají přístup a jsem rád, že vím co dělají a jak se mají.
Nevím, proč Vás tak dráždí ta stará zahrada. Třeba když si vzpomenu, tak o kvetení a mrznutí meruněk se tam diskutovalo každý rok, pořád dokola. Zdejší diskuze k tomuto tématu mně připadá porovnatelná, není tam vidět nějaký rozdíl.
Vladimír
MrBig46
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 17:41

RE Ariadna:
To si také přeji, rád si něco zajímavého přečtu. Jestli ale přežije internet to nevím, mne asi ano.
Vladimír
MrBig46
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 17:45

Re Petr z H:
Já jsem si vždycky myslel, že moravský lid je pracovitý. :D
Vladimír
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2180
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 18:12

No, můj názor na fcb. A díky měmu jsem možná ještě na svobodě...
Nehledě k tomu, že když přímo nemusím, nechci jakkoliv podporovat nějaký moloch.
*
Ale jinak jeho přínos pro zahrádkaře, pěstitelé apod. jsem v žádném případě zpochybnit nechtěl. Třeba na základě příspěvků p. Fialy.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1037
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Málo neodborníků

17 Apr 2020, 18:41

MrBig46 napísal:
17 Apr 2020, 17:45
Já jsem si vždycky myslel, že moravský lid je pracovitý. :D
No tak já jsem práce u počítače nasycen z firmy, takže práce ano, ale jednoznačně venku. ;)
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Málo neodborníků

18 Apr 2020, 06:46

[quote=MrBig46 post_id=1108 time=1587102647 user_id=68]
...tento web nemá moc nadějí, stát se trvalým fórem, na kterém by se řešily problémy zahrádkářů. Vlastně je to jen takový truc vůči Zahradě.cz, ale to je moc málo, aby to dlouhodobě fungovalo. To už tady také jednou bylo...

Trucpodnikom by som to určite nenazval. Ak s vami niekde začnú jednať ako s kriminálnikom, cenzurujú všetky vaše príspevky (nielen tie ktoré si to zaslúžia - napokon, kto taký nikdy nenapísal) a ignorujú akúkoľvek snahu o komunikáciu, tak sa jednoducho zdvihnete a idete inam. Pochopíte skrátka, že tam ide už hlavne o biznis a reklamu, že 'peníze jsou až na prvním místě'. OK, je to ich voľba. Keď však začnú cenzurovať takého dr.Vysloužila, ktorý tam prispieva dlhé roky, má skoro 20 000 príspevkov a mnohí tam chodia preto aby si ich pozreli, tak je to podľa mňa prejav arogantnej neúcty zo strany administrátorov stránky. Obzvlášť ak bol často napádaný primitívnymi trollmi, ktorých príspevky tam viseli celé dni, alebo aj trvale. Aby nedošlo k nedorozumeniu - Zahrada.cz je vynikajúce fórum, kde nájdete (okrem nevyhnutného balastu) spústu vysoko odborných a nesmierne užitočných rád, ale spôsob akým ho v posledných mesiacoch administrátori stránky začali menežovať, silne pripomína praktiky spred r.1989. Ďakujem, neprosím si, odchádzam.
Čo sa týka tohto fóra, mne stačí že sa tu zišla partia slušných ľudí s úprimným vzťahom k záhradkárčeniu, ktorí dokážu navzájom slušne a s rešpektom komunikovať. Zatiaľ nebolo treba nič mazať, cenzurovať, "banovať", neobjavili sa ani vulgárni trollovia. Pre mňa je príjemnou zmenou, že pri písaní príspevku nemusím cenzurovať sám seba, vynechávať tzv. 'závadné' slová a pomaly príspevok šifrovať ako špionážnu správu. A tŕpnuť, či potom vôbec 'prejde'. Ambíciu aby toto fórum nejako 'expandovalo' čo do počtu prispievateľov nezavrhujem, ale zatiaľ by som ju nepovažoval za 'úkol dňa'. Ak to tu bude cvrkotať na úrovni, časom si sem ľudia cestu nájdu. IH
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Málo neodborníků

18 Apr 2020, 09:03

Za svojou vetou "...Zahrada.cz je vynikajúce fórum..." si stojím. Len to asi potrebuje upresnenie: vynikajúce je veľkým počtom vysoko kvalitných odborných príspevkov a rád na mnohých vláknach, vrátane názorných fotografií. Toto je zásluha prispievateľov, nie administrátorov. Tí naopak v poslednom období svojím necitlivým prístupom a dôrazom na reklamu robia tomuto fóru medvediu službu a (zrejme neúmyselne) degradujú jeho úroveň. IH
Napísať odpoveď