Nová sekcia "Encyklopédia"

kvas
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Nová sekcia "Encyklopédia"

25 Mar 2024, 08:44

Ahojte,
par dni dozadu som hladal obrazky vplyvu mrazu na kvetne puky ovocnych stromov. Aj som si trochu zanadaval, pretoze sa mi ich dodnes nepodarilo najst. Viem, ze sa tu nachadzaju tieto obrazky minimalne 2, jeden je vo francuzstine a jeden sem pridaval, ak si dobre pamatam, Hawkeye - ten bol so slovenskym textom. Dostal som napad, ze by mohlo byt celkom uzitocne taketo encyklopedicke informacie zdruzit na jedno miesto, aby kazdy, kto hlada nejake fakticke data ich nasiel co najrychlejsie. V sucasnosti sa to v diskusnych prispevkoch hlada dost tazko, aspon mne ;).

Preto prosim toho, kto sem tie obrazky pridaval, poslite mi prosim do sukromnej posty odkazy na ne, alebo ich rovno vlepte sem do tohoto vlakna, ja z nich potom urobim nove "encyklopedicke" vlakno.

Z dovodu uvedeneho hore som vytvoril sekciu Encyklopedia a rovno som tam ako ukazku presunul vlakno Rodivé drevo ríbezlí a viniča, kde som sa este v minulosti pokusal definovat na akom dreve rodia ribezle. Komentare v tom vlakne uz nechcem mazat ale moja vizia je taka, ze temy v sekcii Encyklopedia by mali obsahovat minimum komentarov (len nejake doplnujuce/spresnujuce informacie), aby sa "fakticky obsah neutopil v pocitoch" ale zase rozumne mnozstvo "nefaktickych" komentarov nikomu urcite vadit nebude. Ak by sa tema priliz rozbehla, pokusim sa to rozdelit a cast presunut k volnej diskusii.

1) Ak uznate za vhodne, fakticke informacie alebo navody (napr. sposoby rezu) vkladajte prosim do sekcie Encyklopedia, uvidime, ci sa to osvedci.
2) Pridavajte tam prosim aj nejaky text (na sposob hash tagov), na ktory sa bude chytat vyhladavanie. Nemusi to byt zmysluplna veta v slovencine/cestine, ale mali by to byt frazy, ktore by mohol poucit ten, kto hlada danu informaciu, napr: "Ako rodia ribezle, Rodive drevo ribezli, jednorocne drevo, dvojrocne drevo" alebo k obrazkom spominanym hore: "vplyv mrazu na kvetne puky, kvetne puky mraz, mraz broskyne marhule" a pod.

Akekolvek dalsie napady na zlepsenie su vitane.
Trnavsko 145 mnm
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 21 Apr 2021, 13:24

Nová sekcia "Encyklopédia"

25 Mar 2024, 10:53

Tu je pôvodný článok, z ktorého pochádzajú obrázky, ktoré pridával nedávno Hawkeye.

Originálny zdroj (Mark Longstroth, Michigan state university):
Obrázková tabuľka, webstránka
Tabuľka bez obrázkov, webstránka
kvas
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Nová sekcia "Encyklopédia"

25 Mar 2024, 16:04

Trnavsko 145 mnm napísal:
25 Mar 2024, 10:53
Tu je pôvodný článok, z ktorého pochádzajú obrázky, ktoré pridával nedávno Hawkeye.
dakujem, vytvoril som z toho nove vlakno.
Napísať odpoveď