Akce na Zahrada.cz

Tu si možete vyskúšať založenie témy, vkladanie príspevkov, príloh a pod.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Akce na Zahrada.cz

25 Máj 2023, 14:21

Něco kritického jsem tam do tématu Psaní článků pro Zahrada.cz napsal.
Včetně odkazu na novou zahradu.
A nejen, že mi to nesmazali, dokonce mi tam i Michal odpověděl.
Což by bylo kdysi úplně neskutečné a nepředstavitelné.

Takže nezbývá než jim popřát ať v tom trendu vydrží a ať se jim daří.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Akce na Zahrada.cz

25 Máj 2023, 16:13

walter napísal:
25 Máj 2023, 14:05
Možná se mýlím, ale vzhledem k tomu, že do zahrada.cz dávám dost příspěvků, zejména o zelenině, která tady zase až tak moc nefrčí, pod stejným nickem, jako tady, mám dojem, že se opravdu stav na webu mění. Například redakce, zřejmě nová, má snahu stará pravidla narovnat a vylepšit. Zdá se ale, že o spoustě nekalostí a ochranných opatření v podobě zakázaných témat a cenzury předchozího vedení prostě nevědí a tak ani asi nevědí, co vylepšovat. Může být, že nějaké nastavení IT z minulosti tam pořád funguje a nové vedení prostě o něm třeba neví. Proto navrhují zpětnou vazbu i přes mail. Jsou schopni vcelku rychle odpovědět na zaslaný mail a nějaký konkrétní problém možná i vyřešit. To za minulého vedení nefungovalo. Myslím si, že kdo z vás by měl zájem, může jim zkusit napsat a popsat křivdu, problém, který ho trápí. Věci by se měly zkusit řešit, když je to možné. Walter
Áno - rozhodne sa zdá, že noví majitelia/administrátori fóra Zahrada.cz majú snahu veci vylepšovať. Mám pocit, že v danej problematike (spravovania fóra) nie sú zatiaľ celkom doma, ale to chce len čas. Bezpochyby sa situácia zmenila ohľadom komunikácie - vidno snahu o spätnú väzbu a snahu problémy riešiť. To je diametrálne odlišný prístup oproti predchádzajúcemu menežmentu, ktorý arogantne na dotazy a pripomienky vôbec nereagoval, mazal ostosesť a blokoval príspevky niektorých konkrétnych 'nepohodlných' ľudí. Najväčším svinstvom bolo zrušenie možnosti posielať si navzájom súkromné správy. Zdá sa (zatiaľ), že týmto praktikám by tam mohlo postupne odzvoniť. Takže termín 'totáčfórum' už nebudem používať (v danom období bol ale mimoriadne výstižný 😀).
Čo sa týka nejakého pocitu 'krivdy', ja už nič také voči spomínanému fóru necítim. Vracať sa tam aktívne (príspevkami) už ale nebudem. Nedávno som tam poslal jeden príspevok (iba odkaz pre jedného účastníka fóra, kde nájde informácie o čierňavke slivkovej) a istý pán, ktorý sa tam pasuje do roly akéhosi 'moderátora', to hneď žlčovito komentoval. Rovnako sú mi priečne rôzne opakované spomínania (menovité...) na tých účastníkov fóra, ktorí odtiaľ odišli už dávnejšie. Toto silené a trápne 'spomínanie' svedčí o istej frustrácii niektorých ľudí na Zahrada.cz. Tiež je ich 'špecialitou' "pátrať" (špicľovať) po identite neprihlásených prispievateľov 'lustrovaním' podľa číselných kódov.
Záverom by som rád zdôraznil: veľká vďaka patrí administrátorovi nášho (truc)fóra😀 Marekovi ('kvas'), ktorý toto fórum kreoval a citlivo ho menežuje. Bez reklamy a bez (zbytočného) zasahovania do jeho priebehu. Keď však treba, zasiahne a veci promptne vyrieši a vylepší. Je tu možnosť odosielania súkr.správ a mailov a komunikácia s adminom je bezproblémová a okamžitá. Osobne som veľmi rád, že môžem byť súčasťou tohto fóra. Zároveň Zahrade.cz prajem, aby sa tam 'totalitné' spôsoby úplne skončili a aby sa vrátila k pravidlám 'normálneho fóra'. S tým určite príde aj viac zaujímavých príspevkov. H.

Screenshot_20230526-063724_Gallery.jpg
Naposledy upravil/-a Hawkeye v 26 Máj 2023, 06:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Akce na Zahrada.cz

25 Máj 2023, 17:10

Čím více všelijakých, aspoň trochu odborných for, tím lépe pro všechny lidi kteří se o nějakou problematiku zajímaji.
*
A proto mě hodně mrzí, že třeba takový Deslik nemá žádnou konkurenci, alternativu v československém webovém prostoru.
Mimo p. Špergla s techinfem, Absinthemafií, některými vinářskými a domovárnickými pivními weby.
Bylo by to jen na prospěch.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Akce na Zahrada.cz

25 Máj 2023, 17:44

:? Ještě mě napadla taková celkem vtipná věc. Příspěvek p. Šlosara poté co nám tam naši vášnivou diskuzi necitlivě a brutálně promazali.

"Tak a máme po žížálkách pane Rafaeli"


A i to tam, myslím rychle zmizelo...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Akce na Zahrada.cz

25 Máj 2023, 22:54

Dakujem za pochvalu. Mimochodom, uz trucujeme viac ako 3 roky, ani sa mi nechce verit, ako ten cas leti. Ak toto forum aspon trochu zamutilo vodu a nastartovalo zmeny na "susedskom webe" (schvalne nepisem u konkurencie, pretoze tu ziadny biznis neprevadzkujeme) je to len dobre, vo finale na tom ziskaju hlavne diskutujuci. Viac hlav, viac kapusty a samozrejme aj vedomosti :)
Hawkeye
Príspevky: 2248
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Akce na Zahrada.cz

29 Máj 2023, 06:48

" Ani kuře zadarmo nehrabe".

" Podľa seba súdim teba ".

H.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Akce na Zahrada.cz

29 Máj 2023, 17:48

Takové "pěkné" téma pro takové napadání, hádky a spory tu je, tak nevím proč to furt taháte všude možně jako na staré zahradě?

Ring volný, Kompost, Tam kde to hnije apod.
viewtopic.php?f=6&t=353
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Akce na Zahrada.cz

29 Máj 2023, 19:59

Pane Ambrož, víte, že existuje teorie marginálních nákladů? A pak můžete dělat cokoliv, třeba filantropii. Ale ne v Africe podporovat černošky, ale doma, vychovávat mladé modeláře, skauty nebo vést počítačový kroužek. Či provozovat fórum.
Jsou lidé, kteří ví, že poslaním človeka na Světě je posouvat poznání, a tak to činí. Alespoň já se tak dívám na zdejší počin.

Hezký večer.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Akce na Zahrada.cz

29 Máj 2023, 21:33

Dá se to říct i jednoduššeji, když člověk dělá v oboru,tak není problém to za režii provozovat a získat tím zdroj informací které ho zajímají. Další plus je, že to máte pod kontrolou a nemusíte se strachovat že investovaný čas ( myšlenky a příspěvky) někdo ze dne na den smaže. Veškeré náklady jsou udržovací poplatek za doménové jméno a trocha času na aktualizace. Pokud to běží na už existujícím serveru někde ve virtuálu , tak vlastně odpadají i náklady na elektřinu a hw.
Jsou lidé, kteří ví, že poslaním člověka na světě je 42 :D
(https://cs.m.wikipedia.org/wiki/42_(odpov%C4%9B%C4%8F)); ne dělám si legraci, že smyslem života je být, tak tak činí a prostě jsou :thumbup:
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Akce na Zahrada.cz

30 Máj 2023, 08:12

Ambrož napísal:
28 Máj 2023, 22:11
O tom biznise velmi pochybuji, vždyť ani kuře zadarmo nehrabe
No, možná tomu nebudete věřit, ale je mezi námi docela dost lidí, kteří spoustu věcí dělají nezištně. Nevěřil byste, že jsem pro náš sportovní klub tvořil a udržoval webové stránky i s diskuzí, že jsem mu nezištně obětoval týdny a týdny času jako instruktor na výcvik nováčků, že nezištně pěstuji, roubuji a vysazuji ovocné aleje kolem obecních cest pro zvelebení a užitek zdejších lidí, že vypěstované plody ovoce a zeleniny rozdávám ve svém okolí, že ... atd. Je to trapné takto vyjmenovávat, ale uvádím to jako argument proti vašemu nepravdivému tvrzení. Když člověka něco baví, dost často je v tomto směru vstřícný i k ostatním. Nejenom hrabivá kuřata běhají po světě a musím souhlasit, že to rčení je většinou velmi trefné: Podle sebe soudím tebe.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Napísať odpoveď