Akce na Zahrada.cz

Tu si možete vyskúšať založenie témy, vkladanie príspevkov, príloh a pod.
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2184
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Akce na Zahrada.cz

15 Okt 2022, 21:16

bunny napísal:
15 Okt 2022, 14:45
Mikeš13 napísal:
15 Okt 2022, 11:53
Zdravím bunny! Už se těším na Vaše reporty z "Himálaje" :).
ked uvidim nejaku vhodnu temu, tak mozem velmi laicky ale o to uprimnejsi pohlad na pestovanie v "himalajach" dat :)
Opravdu mě zajímá jak si vedou ovocné druhy v dost vysokých nadmořských výškách, tak budu rád za informace.
bunny
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 12 Okt 2022, 19:32

Akce na Zahrada.cz

15 Okt 2022, 22:03

Mikeš13 napísal:
15 Okt 2022, 21:16
bunny napísal:
15 Okt 2022, 14:45
Mikeš13 napísal:
15 Okt 2022, 11:53
Zdravím bunny! Už se těším na Vaše reporty z "Himálaje" :).
ked uvidim nejaku vhodnu temu, tak mozem velmi laicky ale o to uprimnejsi pohlad na pestovanie v "himalajach" dat :)
Opravdu mě zajímá jak si vedou ovocné druhy v dost vysokých nadmořských výškách, tak budu rád za informace.
ceresne mam na podpniku vtacnica. vsetky prosperuju, rastu pekne, super rodia. paradoxne podla mna je ta poloha pre ceresne uzasna. zacinaju kvitnut okolo 15-20.5. cim sa vyhnu jarnym mrazom. odrody mam napoleonovu, rivan, lapins. rivan sice je skora, v mojich podmienkach dozrieva prvá ale všetko pozeru vtaky, tak ju zrejme prestiepim, lebo to sa nezlepsi ani v buducnosti. napoleonovou zasobujem susedov, miluju ma vsetci.

hrusky mam na planke. kedysi som chcel zasadit len "hrusku" a nezaujimal sa o odrodu, teda mam 3 konferencie. do tejto polohy su uzasne, velmi chutne. odporucam kazdemu. letna isolda rodila raz, tento rok nie. ma velke plody, ale chutovo take nic moc. hardyho maslovka mala tento rok prve kvety, ale nezarodila, tak neviem. keby mam vsadit na jednu odrodu, tak konferencia.

slivky mam na myrobalane. najchutnejsie su kalipso, herman, hanita. opal a katinka su tiez v pohode. dve ringloty oulinska (este nerodila) a neznama odroda, ktora dozrela pred 2 tyzdnami, dozrete plody su tmavo fialove, duzina ma konzistenciu ako broskyna, strom silne trpi moniliozou, ktoru sa mi tento rok podarilo zvladnut postrekmi. dva tyzdne som to jedol (nekvasím), tak tie ringloty nechcem vidiet rok :)

jablone mam na viacerych podpnikoch, podla toho co som dokazal zohnat od M26, M106, M7, M111... s jablonami mam najvacsi problem, lebo vela z nich su sklamanie, ale s tym som do toho isiel, ze budem skusat a pripadne prestiepim. odrodu denar asi podzrali hryzce aj napriek pletivu.... angold ani neurazi, ani nenadchne... melodia kysla, james grieve red kysle a to iste, nie je to nic na co by som bol hrdy... letne piros dozrieva na jesen, ale tomu sa dari a je chutne... matkino zatial rodi malo, ale velmi chutne jablka... honeycrisp tiez velmi dobre jablka u mna, chrumkave, stavnate.... lobo je sklamanie, vyfarbene super ale chutovo zaostava, ja tam vobec tu chut, pre ktoru som lobo sadil necitim... rozela rastie bujne, rodi super ale ma trochu silnejsiu supku, co mi trochu prekaza, ale co chcem v himalajach, ze? :) dva stromy mam rubin, tie su chutovo velmi dobre, len samozrejme vyzaduju postrek. malinove hornokrajske zarodilo tento rok prvykrat, jablka su este na strome, jedno som zobral ale zatial chutovo nevyrazne, tak zvysok som nechal tam... co sa tyka podpnikov, tak na A2 som nevedel zohnat nic, ale melodiu mi omylom poslali na M26 a neviem, ci je melodia bujne rastuca odroda, ale na tom podpniku M26 rastie velmi bujne (zase treba brat podmienky 830 mnm) a mne pride ako najvhodnejsi podpnik do mojich podmienok.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Akce na Zahrada.cz

22 Dec 2022, 21:50

sken.jpg
Sice to trvalo půl dne než to zařadili mezi nové příspěvky, ale stalo se nakonec.
Ale jako reakce na příspěvek to bylo dostupné hned. Po rozklinutí toho dotazu.
*
Asi tam ten Rafael není na té nejčernější listině. Třeba proto, že tam nebyl registrován a přihlášen. Nevím.

Odpadlík Rafael
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Akce na Zahrada.cz

23 Dec 2022, 09:05

Rafael napísal:
22 Dec 2022, 21:50
Sice to trvalo půl dne než to zařadili mezi nové příspěvky, ale stalo se nakonec...
Asi tam ten Rafael není na té nejčernější listině...
Rafael, toto by mala byť predsa samozrejmosť..
Teda pardon - samozrejmé by malo byť, aby sa tam ten príspevok objavil HNEĎ. Veď je to úplne choré, že tu vôbec o tom diskutujeme ("...půl dne...", "...nejčernější listina...").
Presne toto je ten totalitný princíp - aby sme veci, ktoré majú byť úplne samozrejmé, brali ako nejaký nadštandard či privilégium a ešte sa z nich vytešovali.
Je to TOTÁČFÓRUM. IH
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Akce na Zahrada.cz

23 Dec 2022, 10:02

Ivan Hlavatý napísal:
23 Dec 2022, 09:05
Rafael napísal:
22 Dec 2022, 21:50
Sice to trvalo půl dne než to zařadili mezi nové příspěvky, ale stalo se nakonec...
Asi tam ten Rafael není na té nejčernější listině...
Rafael, toto by mala byť predsa samozrejmosť..
Teda pardon - samozrejmé by malo byť, aby sa tam ten príspevok objavil HNEĎ. Veď je to úplne choré, že tu vôbec o tom diskutujeme ("...půl dne...", "...nejčernější listina...").
Presne toto je ten totalitný princíp - aby sme veci, ktoré majú byť úplne samozrejmé, brali ako nejaký nadštandard či privilégium a ešte sa z nich vytešovali.
Je to TOTÁČFÓRUM. IH
Pokud já napíšu - zcela výjimečně - příspěvek na zahrada.cz. , ať už přihlášený nebo anonymně, vždy se objeví červený nápis o podezření na porušení pravidel fóra a potřebě schválení administrátorem. A to i kdybych jen napsal, že "ve dne je světlo". Týká se to všech počítačů, z nichž jsem kdy psal. Příspěvek se objeví až po několika hodinách, až se administrátor uráčí ho schválit. Nebo se neobjeví vůbec...
Cenzoři od komunistů by mohli jen závidět.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Akce na Zahrada.cz

01 Jan 2023, 21:05

Na 'totáčfóre' práve prebieha mimoriadne plodná diskusia o jabloni Elise. 😀
Prečo im trošku nepomôcť (ak sem "náhodou" nazerajú) ?

Takže: Elise je výsledkom kríženia Septer x Coxova reneta. (Septer má rodičov Jonathan x Golden Delicious).

Menej používanými synonymami pre odrodu Elise sú 'Red Delight' a 'Roblos'. IH
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Akce na Zahrada.cz

01 Jan 2023, 21:28

"Prečo im trošku nepomôcť (ak sem "náhodou" nazerajú) ? "
Fiha, dobry skutok hned 1.januara, to je chvalyhodne👍 Tak ale z toho vyplyva ze budete pomahat cely rok, to je super👍
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Akce na Zahrada.cz

01 Jan 2023, 23:17

ariadna30 napísal:
01 Jan 2023, 21:28
"Prečo im trošku nepomôcť (ak sem "náhodou" nazerajú) ? "
Fiha, dobry skutok hned 1.januara, to je chvalyhodne👍 Tak ale z toho vyplyva ze budete pomahat cely rok, to je super👍
Napsal jsem na zahrada.cz, že roub Elize mohu poskytnout, ať mi napíšou sem na soukromou zprávu. Cenzor samozřejmě příspěvek vůbec nepustil.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Akce na Zahrada.cz

02 Jan 2023, 08:47

vysloužil napísal:
01 Jan 2023, 23:17
Napsal jsem na zahrada.cz, že roub Elize mohu poskytnout, ať mi napíšou sem na soukromou zprávu. Cenzor samozřejmě příspěvek vůbec nepustil.
Cenzorovi zrejme nie je po chuti odroda Elise... 😉😀 IH
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Akce na Zahrada.cz

02 Jan 2023, 13:52

Tak jsem si to tam, zřejmě zbytky přečetl.
A pěkně se tam žerou. Jako vzteklí psi.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď