Uvitanie

Tu si možete vyskúšať založenie témy, vkladanie príspevkov, príloh a pod.
paraji
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 20:41

Uvitanie

21 Mar 2020, 12:06

Taktiež kvitujem, že ste tu.Jednoducho vám to nedalo,že? :) Snáď to fórum vydrží.
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Uvitanie

21 Mar 2020, 21:54

Ivan Hlavatý napísal:
21 Mar 2020, 11:34
Zatiaľ sa tu len zorientovávam, napísal som prvý príspevok na vlákne Drobné ovocie, ale nepodarilo sa mi vložiť fotky. Poradíte prosím ako vkladať fotky k príspevku ? Koľko fotiek sa dá vložiť k 1 príspevku ? Odosielajú sa naraz alebo postupne ? Dá sa priložiť fotka aj ex post (teda po odoslaní príspevku) ? Ďakujem za rady. IH
Dobry vecer p. Hlavaty, srdecne Vas tu vitam a podla ohlasov nie som sam, komu ste urobili radost :).

Co sa tyka Vasich dotazov:
1) vsimol som si, ze sa Vam v spominanom prispevku uz podarilo prolozit fotky. Je to teda z Vaseho pohladu OK?
2) k jednemu prispevku moze kazdy diskutujuci prilozit max 5 fotiek/priloh. ak by bol limit nevyhovujuci, je mozne ho upravit, zatial si myslim, ze to staci
3) prilohy sa odosielaju naraz, resp. asynchonne "na pozadi"
4) ano, vlastny prispevok je mozne v buducnosti upravit, resp. pridat k nemu fotky aj po odoslani prispevku

marek/admin
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Uvitanie

21 Mar 2020, 23:40

Marek/Admin: Ďakujem za privítanie. Vkladanie fotiek som už zvládol. Ten limit 5 fotiek na príspevok by z môjho pohľadu mohol byť aj vyšší (trebárs 10). To čo ma zatiaľ trápi najviac, je dlhý čas kým sa "načíta" fotka - neraz aj hodina i viac. Robím všetko cez mobil, možno je to tým. IH
kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Uvitanie

22 Mar 2020, 06:28

Ivan Hlavatý napísal:
21 Mar 2020, 23:40
Marek/Admin: Ďakujem za privítanie. Vkladanie fotiek som už zvládol. Ten limit 5 fotiek na príspevok by z môjho pohľadu mohol byť aj vyšší (trebárs 10). To čo ma zatiaľ trápi najviac, je dlhý čas kým sa "načíta" fotka - neraz aj hodina i viac. Robím všetko cez mobil, možno je to tým. IH
1) nastavil som limit na 10 fotiek
2) ako spominal Rafael niekde pod Vasimi prispevkami, bolo by lepsie, keby ste fotky uploadovali vo formate JPG namiesto Vami pouzivaneho PNG.
viac info tu:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Portable_ ... rm%C3%A1ty
JPEG může vytvářet menší soubory než PNG pro fotografie a fotorealistické vizualizace, protože JPEG používá ztrátovou kompresi speciálně navrženou pro fotografii. PNG má ve stejné kvalitě až 5-10× větší soubory.
3) ak mozete, napiste sem typ mobilu, mozno by Vam niekto vedel poradit, ci existuje nejaka aplikacia na mobil, ktora by konvertovala PNG na JPG. Ja pouzivam tlacitkovy non-smartphone, takze v tomto nemam prehlad, mohol by som googlit, ale prakticka skusenost je urcite lepsia. Alebo, este ma napadlo, neda sa aplikacia "fotak" v mobile nastavit tak, aby fotky ukladal do JPG namiesto PNG? To by bolo pre vas asi najjednoduchsie riesenie.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Uvitanie

22 Mar 2020, 12:43

Pro Android a úpravu fotek se mi osvědčila aplikace Pixlr.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Uvitanie

25 Mar 2020, 10:07

Super ze sa to tu takto pekne rozmnozuje. To je ako vo volbach: Kazdy hlas sa pocita:)
Pavel_CZ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 26 Mar 2020, 21:31

Uvitanie

26 Mar 2020, 21:54

Zdravim bando, budu taky obcasnym prispevovatelem. Jsem rad, ze tu je neco jineho, protoze cenzura na zahrada.cz me teda uz neskutecne s*ala.
Diky adminovi, ze si dal praci, snad si to tu najde vic lidi. Jinak kdyz se podivate na navstevnost zahrady.cz, tak postupne v prubehu mesicu klesa. Tak doufam, ze se to postupne z vetsi casti prelije sem :)
IvaP
Príspevky: 784
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Uvitanie

02 Apr 2020, 21:09

Tak teď jsem se zasmála. Na staré zahradě jsem měla jednoslovný příspěvek - třásněnky. A objevila se hláška, že je podezření, že můj příspěvek je v rozporu se zásadami diskuze. To nevymyslíš, ten chlap má databázi IP adres, ze kterých byly psány "nevyhovující" příspěvky a lustruje každý příspěvek...
U Přerova, 270 m.n.m.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Uvitanie

03 Apr 2020, 06:06

IvaP napísal:
02 Apr 2020, 21:09
Tak teď jsem se zasmála. Na staré zahradě jsem měla jednoslovný příspěvek - třásněnky. A objevila se hláška, že je podezření, že můj příspěvek je v rozporu se zásadami diskuze. To nevymyslíš, ten chlap má databázi IP adres, ze kterých byly psány "nevyhovující" příspěvky a lustruje každý příspěvek...
Keď ma na uvedenom fóre začali blokovať (každý jeden príspevok), tak som raz napísal príspevok, ktorý znel takto: Zahrada.cz. To bolo všetko. Keď sa vzápätí objavilo, že 'je podezření...a musí být schválen...bla,bla...', tak som sa na tom tiež dobre zasmial. "Toxický" bol ich vlastný názov... (alebo ja ?) :D IH
Používateľov profilový obrázok
Petr z H.
Príspevky: 1013
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:53
Bydlisko: Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.

Uvitanie

03 Apr 2020, 08:07

Co jsem vypozoroval, mají na to automat, a mají rovnou několik úrovní. Úroveň důvěryhodný - váš příspěvek se rovnou publikuje. Úroveň "neznámý" - váš příspěvek se publikuje, ale není aktivován mezi "nové příspěvky". Jakmile vaši IP, účet (nebo ještě něco jako ID počítače) strčí do úrovně "podezřelých", máte smůlu - každý příspěvek je dán do fronty na schválení. Pak mají ještě jednu úroveň "nechtěných", kde vám jakýkoli příspěvek z fronty na schválení nakonec smažou, ať je jeho obsah jakýkoli.
Těžko pochopit takové jednání a ten zbytečný čas, který s tím musí admin strávit. Je to cesta do pekel a adminovi se to ošklivě zvrhlo. Ještě nikdy jsem se s takovým jednáním nesetkal. Časem mu to totiž sklouzne do obvyklého stavu takových fór - anonymové si najdou stránku ve vyhledávači, položí dotaz, ale zůstane viset bez odpovědi, protože všichni rozumní jsou otrávení a odejdou jinam.
Brněnsko, 400 a 435 m.n.m.
Napísať odpoveď