rosič

Tu si možete vyskúšať založenie témy, vkladanie príspevkov, príloh a pod.
Navstevnik

IP:  246.27

rosič

27 Feb 2023, 06:59

Andre.marek co je to za blbost? Dosah rosica ovplyvnuje prud vzduchu vytvarany ventilatorom a nie cerpadlo.
Cerpadlo moze ovplyvnit maximalne jemnost rozstrkovanej kvapaliny!
andre.marek
Príspevky: 630
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

rosič

27 Feb 2023, 10:50

To není úplně pravda. Ta kapalina stéká do hubice z nádrže samospádem (částečně tedy i pomáhá nasávat proud vzduchu, ale to jen částečně) a proto při záklonu a zvednutí hubice nahoru do koruny přestane tekutina stékat a do koruny tak jde podstatně méně postřiku, nebo také žádný. Listy se sice hýbou proudem vzduchu, který je ale suchý.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
Navstevnik

IP:  246.27

rosič

27 Feb 2023, 12:38

Andre.marek nepiste blbosti.
Pisete nieco o pridavnom cerpadle aby mal rosic vacsi vertikalny dosah.To je nezmysel!
Dosah je limitovany silou ventilatora pohananeho spalovacim motorom. V specifikacii sa to udava ako max. prietok vzduchu.

Cerpadlo len davkuje tekutinu pred fukar.
Silnejsie cerpadlo moze davkovat tekutinu pod vacsim tlakom a tak moze ovplyvnit jemnost vysledneho aerosolu ale nie jeho dosah!
Paradoxne moze mat jemnejsi aerosol dodavany vykonnejsim cerpadlom mensi dolet ako ten ktory dodava slabsie cerpadlo!

Existuju rosice s cerpadlom alebo bez.
Kto potrebuje osertovat stromy tak si kupi rosic s cerpadlom. Kto potrebuje osetrovat zeleninu kupi si bez cerpadla.
Takze ak niekto potrebuje osetrovat stromy tak si nebude kupovat samospadovy rosic bez cerpadla!
andre.marek ak tomu nerozumiete vzdy sa pred kúpou cohokolvek podadte s niekym kto tomu rozumie.
ariadna30
Príspevky: 2817
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

rosič

27 Feb 2023, 12:49

Navstevnik napísal:
27 Feb 2023, 12:38
Andre.marek nepiste blbosti.

Pan Navstevnik mate zly den? Alebo ste takto bojovne naladeny stale?
Dovolim si Vam tu vetu prelozit do slusnej reci.
"Nepiste blbosti" = Myslim ze sa mylite.
= Mam na to iny nazor.
= Rad by som Vas poopravil.


A neberte si to v zlom. Je pekne ze chcete svojim nazorom pomoct a Vasa snaha sa ceni. Len prosim Vas robte to "ludsky" .
Hawkeye
Príspevky: 2251
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

rosič

27 Feb 2023, 12:50

Navstevnik napísal:
27 Feb 2023, 12:38
Andre.marek nepiste blbosti.
Pisete nieco o pridavnom cerpadle aby mal rosic vacsi vertikalny dosah.To je nezmysel!
Dosah je limitovany silou ventilatora pohananeho spalovacim motorom. V specifikacii sa to udava ako max. prietok vzduchu.

Cerpadlo len davkuje tekutinu pred fukar.
Silnejsie cerpadlo moze davkovat tekutinu pod vacsim tlakom a tak moze ovplyvnit jemnost vysledneho aerosolu ale nie jeho dosah!
Paradoxne moze mat jemnejsi aerosol dodavany vykonnejsim cerpadlom mensi dolet ako ten ktory dodava slabsie cerpadlo!

Existuju rosice s cerpadlom alebo bez.
Kto potrebuje osertovat stromy tak si kupi rosic s cerpadlom. Kto potrebuje osetrovat zeleninu kupi si bez cerpadla.
Takze ak niekto potrebuje osetrovat stromy tak si nebude kupovat samospadovy rosic bez cerpadla!
andre.marek ak tomu nerozumiete vzdy sa pred kúpou cohokolvek podadte s niekym kto tomu rozumie.
Škoda, že obsah svojho príspevku sám dehonestujete slovami ako "blbosti"...
'Silné' slová a výkričníky... Zrejme to malo dodať 'silu' vašim argumentom.
Je to presne naopak. Slušnosť by bola silnejšia. H.
Navstevnik

IP:  246.27

rosič

27 Feb 2023, 15:04

Vsetky vety a slova su pouzite spravne.
Text je koncipovany primerane situacii a neobsahuje ziadne osobne pejorativa ani vulgarizmy.
Slova ktore vas poburili mierne vybocuju z etickej normy, ale davaju textu autenticitu a celistvost.

Ak si andre.marek nieco uzitocne z toho textu odniesol tak je to v poriadku.
andre.marek
Príspevky: 630
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 18:50
Bydlisko: Novojičínsko

rosič

27 Feb 2023, 15:29

Nemám si z toho co odnést, protože Stihl prostě v nádrži žádné čerpadlo nemá, všechno teče samospádem a proto to funguje přesně tak jak jsem psal výše. Žádné "slabší čerpadlo" jak píšete tam není.
Proto by to přídavné, které nabízejí bylo výraznou pomocí.
Mám to ověřené vlastní zkušeností.
Novojičínsko - 320 m.n.m. a 260 m.n.m. v mrazové dolině u vody
Navstevnik

IP:  246.27

rosič

27 Feb 2023, 16:19

andre.marek to mi je naozaj velmi luto ked hovorite ze nechapete absolutne nic co som napísal.
Podal som to po lopate a aj trochu dramaticky.
Co uz.
Mimochodom ziadne slabsie cerpadlo som vam neradil hladat. Pisal som o tom ze cerpadlo na motorovom rosici nepredlzi dosah rosica a este ze treba kupovat rosic podla ucelu na ktory ma by pouzity.
Ale ak to nechapete tak je dalsia snaha z mojej strany zbytocna.
Neregistrovaný

IP:  234.7

rosič

27 Feb 2023, 16:26

Navstevnik napísal:
27 Feb 2023, 15:04
Vsetky vety a slova su pouzite spravne.
Text je koncipovany primerane situacii a neobsahuje ziadne osobne pejorativa ani vulgarizmy.
Slova ktore vas poburili mierne vybocuju z etickej normy, ale davaju textu autenticitu a celistvost.
,Autententicita' a ,celistvost' vasho textu su naozaj obdivuhodne.
Navstevnik

IP:  246.27

rosič

27 Feb 2023, 16:35

Dakujem za uznanie.
Konecne niekto co nieco chape na sup. 😁
Napísať odpoveď