Velkopavlovická

hugovotr
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 18 Sep 2020, 12:52
Bydlisko: Moravské Toskánsko

Velkopavlovická

10 Júl 2022, 10:24

Zjistil jsem, že na rozdíl od hromady cizích odrůd tato domácí tady nemá vlastní vlákno.
Máme této meruňkové legendy tuším 12 stromů, převážně na semenáči. Měli jsme podobný počet Karol a Bergeron, ale ty už jsou minulostí. Stejně jako výkupny, kde se dalo na meruňkách trochu utržit. Taky židlí s miskou meruněk před domem je už mnohem méně. Jiná doba, jiní lidé.
Většina meruněk tak končí v kvasu. Letos začala zrát na začátku července, někdy je to o týden dřív, někdy i o dva týdny později. Po velké loňské úrodě některé stromy odpočívají a i díky červnovým srážkám jsou plody větší. Pro někoho je tato velikost normální, ale v suché lokalitě a při přeplození bývají plody tak o 30% menší.
Prílohy
_20220710_101931.JPG
M.H
Príspevky: 1719
Dátum registrácie: 19 Jan 2021, 13:56
Bydlisko: 250mnm/severovýchod

Velkopavlovická

10 Júl 2022, 11:10

Máte je pěkné velké. Každý rok obdivuji jak brzo jsou u vás zralé. U mě jsou zelené, mám zřejmě ten nejpozdnější klon který zraje s Bergeronem tady někdy začátkem srpna / august.

Stolečky s meruňkama, jahodama, okurkama u cest jsou i tady, ale nabízejí dovozové ( opět nezralé ) meruňky, VP ani Maďarky jsem tam ještě neviděl. Dneska tak jak jsou tržně nastaveny ceny výpěstků v porovnání s cenou práce v zaměstnání, tak naplnit bečky přebytkama bude asi jediné řešení.
Prílohy
Velkopavlovická 10.7.
Velkopavlovická 10.7.
Napísať odpoveď