Psinec

Fórum o psoch
Neregistrovaný

IP:  26.18

Psinec

07 Apr 2023, 23:13

larix napísal:
07 Apr 2023, 21:43
Škoda, že sa nevie preniesť nad nejaké osobné animozity (neviem presne o čo ide, iba mi to vyplýva z kontextu jeho vyjadrení)
V tom bude rivalita o to kdo je v diskuzi větší "odborník".
Daník
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 12 Aug 2021, 10:52
Bydlisko: Ostrava, Beskydy

Psinec

07 Apr 2023, 23:51

Se psy je to jako s lidmi, každý je jiný :D
Není to jen plemenem, ale i osobností a především socializací, výchovou od mládí, nastavením zvyklostí, mantinelů a každý pes je do značné míry odrazem svého pána a také toho, co prožil. Všímám si psů bezdomovců, kteří jistě nemají kynologický výcvik, ale přesto jdou se svými chlebodárci u nohy, reagují i na klidné slovo a nepouští se do zbytečných půtek s cizími psy. Na Sicílii se na volno potulovali psi se zjevnými geny bojových plemen, chovali se klidně a s respektem ke svému okolí, pravda, nesli četné stopy toho, že někdy je nutné řešit problémy i silou. V okolí svého bydliště vidím naopak často psy "vychované" milujícími majiteli, bez bližšího kontaktu s jinými psy, kteří venčí své páníčky na tlustém laně (oba bez náhubku) a snaží se útočit na vše v dosahu (zpravidla ti psi, občas verbálně i páníčci) ;) . Pak jsou tady celoživotně za plotem zavření psi, kteří nemají dostatečné sociální kontakty ani se svými majiteli, natož s cizími lidmi a psy a ti jsou zpravidla postrachem ulice, když utečou.
Sám se starám o 3 nyní již důchodové psy - 40, 10 a 5kg. Nejmenší je asociální fena z ulice (asi z odchovny, dříve jedno prokousnuté lýtko a pár nohavic), prostřední rádoby dominantní pes z útulku a největší je absolutně vyrovnaný velký kníráč od štěněte, na kterém mohly jezdit malé děti, dokud mu záda sloužila... Ale zrovna tak jsem znal knírače, ke kterému se nedalo přiblížit a to byl v rukou profesionálky. Psi trénovaní na obrany a zavření v kotci... Za to o mém kníráči řekl figurant na obranách, že si hraje, což je špatně a že jsem ho tím zkazil :D . Tak každý si vychovává psa ke svému obrazu...
WhatsApp Image 2023-04-07 at 23.47.09.jpeg
Hawkeye
Príspevky: 2413
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Psinec

08 Apr 2023, 07:27

Hawkeye napísal:
07 Apr 2023, 11:13
...hrubosť vo vyjadrovaní pána zo 'starého' fóra je len taká 'soft' ukážka.
Neregistrovaný napísal:
07 Apr 2023, 23:13
larix napísal:
07 Apr 2023, 21:43
Škoda, že sa nevie preniesť nad nejaké osobné animozity (neviem presne o čo ide, iba mi to vyplýva z kontextu jeho vyjadrení)
V tom bude rivalita o to kdo je v diskuzi větší "odborník".
Moja posledná poznámka k tejto téme:

- Ak dotyčný pán ako známy český hoby-záhradkár s tisícami príspevkov na fóre Zahrada.cz nevie, kto je Mirek Přasličák, tak je to síce zvláštne, ale OK.
- Ak to vie, a len predstiera že nie, tak je to síce veľmi zvláštne, ale OK, každý sme nejaký.
- Keď ale píše o Mirkovi P. takým tónom ako napísal, tak je to podľa mňa úbohé.

Neprekáža mi, že daný pán si z času na čas berie do úst mňa (a dr.Vysloužila), to je už bežný folklór.
Ale to, ako píše o Mirkovi P., ktorého ani nepozná (sic!), je vizitkou charakteru. A Mirek, ktorý je (na rozdiel odo mňa) vzorom slušnosti v diskusiách aj v reálnom živote, si to nezaslúži. H.
Lenkalor
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20 Sep 2020, 20:04
Bydlisko: Poběžovicko 500 m.n.m.

Psinec

08 Apr 2023, 07:31

Daník - krásná fotka :thumbup:
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Psinec

08 Apr 2023, 09:51

Zkrátka jak má kdo vychované děti, tak má i vychované psi.
larix
Príspevky: 1126
Dátum registrácie: 09 Máj 2021, 00:23

Psinec

08 Apr 2023, 11:37

Hawkeye napísal:
08 Apr 2023, 07:27
Moja posledná poznámka k tejto téme:

- Ak dotyčný pán ako známy český hoby-záhradkár s tisícami príspevkov na fóre Zahrada.cz nevie, kto je Mirek Přasličák, tak je to síce zvláštne, ale OK.
- Ak to vie, a len predstiera že nie, tak je to síce veľmi zvláštne, ale OK, každý sme nejaký.
- Keď ale píše o Mirkovi P. takým tónom ako napísal, tak je to podľa mňa úbohé.

Neprekáža mi, že daný pán si z času na čas berie do úst mňa (a dr.Vysloužila), to je už bežný folklór.
Ale to, ako píše o Mirkovi P., ktorého ani nepozná (sic!), je vizitkou charakteru. A Mirek, ktorý je (na rozdiel odo mňa) vzorom slušnosti v diskusiách aj v reálnom živote, si to nezaslúži. H.
Neobhajujem správanie toho pána. Písal som, že je škoda, že práve vďaka nemu (správaniu) nemajú na tomto fóre priestor jeho zaujímavé príspevky, ktoré sa týkajú ovocia.
Inak myslím, že pána Vysloužila až tak nekritizuje (mám dojem, že v poslednej dobe ho naopak vyzýva na návrat na fórum, neviem, ako to bolo v minulosti), čo som postrehol, najviac spomína asi vás. To s Mirkom vôbec nechápem, aj podľa mňa je Mirek slušný nekonfliktný človek a určite si nejaké "blbé reči" nezaslúži.

Ale nechajme to tak, tiež sa mi nechce túto tému rozvíjať.
Malá Fatra: SZ/430 m n.m./5°C/1000 mm/hlinito-ílovitá kambizem na kremenci, pH 6,5
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Psinec

08 Apr 2023, 13:43

Príde mi Info o citácii môjho príspevku, ale v téme nie je, nevidím ho. A to som dnes okrem vody, čaju a kávy nič nepil. Pokazil sa mi internet?
Hawkeye
Príspevky: 2413
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Psinec

08 Apr 2023, 13:59

Lenkalor napísal:
07 Apr 2023, 22:34
Ta inteligence je vidět podle toho, jak se chová k malým dětem. I k cizím, když přijdou na návštěvu. Ona je přímo miluje, vymyslela si i hry aby si s ní hrály a honily jí. A aby se jí nebály, vzala si do huby míček nebo klacík a začala před nimi uskakovat a dělala kolečka. A udržovala s nimi oční kontakt, dokud je nerozběhala. To ji nikdo neučil.
Malé deti a psy si často dokážu vytvoriť taký vzťah, aký už veľa dospelých nedokáže.
Podľa mojich skúseností je to na prospech obom. Tým dvojnohým určite. 😀 H.

Screenshot_20230408-135003_Chrome.jpg
Screenshot_20230408-135012_Chrome.jpg
Screenshot_20230408-135027_Chrome.jpg
Screenshot_20230408-135038_Chrome.jpg
Lenkalor
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 20 Sep 2020, 20:04
Bydlisko: Poběžovicko 500 m.n.m.

Psinec

08 Apr 2023, 17:59

ChlapeczDediny napísal:
08 Apr 2023, 09:51
Zkrátka jak má kdo vychované děti, tak má i vychované psi.
Pokud je to ve smyslu, že děti mají důsledně dodržovat pravidla k výchově psa, tak s tím souhlasím. Bohužel, můj syn se vždy choval jako štěně a belgičanka měla a stále má potřebu ho chránit. Má sklony polidšťovat zvířata a chovat se k nim demokraticky. Říkala jsem mu, aby si nikdy nepořizoval ani čivavu, protože by ho terorizovala. :D
Dcera má přirozenou autoritu a umí si ji udržet. Oba jsou teď už dospělí, ale velkou změnu nevidím
Máte tady pěkné psí fórum. Přestože jsem se sem zaregistrovala kvůli zahradě a rostlinám, tady je to taky přínosné.
ariadna30
Príspevky: 2882
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Psinec

08 Apr 2023, 18:49

Lenkalor napísal:
08 Apr 2023, 17:59
ChlapeczDediny napísal:
08 Apr 2023, 09:51
Zkrátka jak má kdo vychované děti, tak má i vychované psi.
Pokud je to ve smyslu, že děti mají důsledně dodržovat pravidla k výchově psa, tak s tím souhlasím. Bohužel, můj syn se vždy choval jako štěně a belgičanka měla a stále má potřebu ho chránit. Má sklony polidšťovat zvířata a chovat se k nim demokraticky. Říkala jsem mu, aby si nikdy nepořizoval ani čivavu, protože by ho terorizovala. :D
Dcera má přirozenou autoritu a umí si ji udržet. Oba jsou teď už dospělí, ale velkou změnu nevidím
Máte tady pěkné psí fórum. Přestože jsem se sem zaregistrovala kvůli zahradě a rostlinám, tady je to taky přínosné.
"Velcí knírači jsou noblesní osobnosti, bernáci a čuvači jsou miláčci"
To s tymi velkymi bradacmi potvrdzujem fakt noblesne osobnosti😀👍 Aspon ten o ktoreho som sa za cas starala. Akurat ze pocuval iba mna a nikoho ineho. Mala som ho kratko ale zanechal vo mne najvacsiu stopu😀
Napísať odpoveď