Psinec

Fórum o psoch
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Psinec

22 Mar 2023, 15:07

Objeven další Psí film.
Psí domov.jpg
Psí domov.jpg (56.74 KiB) 679 zobrazení

Snímek "Psí domov" zachycuje srdcervoucí dobrodružství fenky Belly, která se vydá na epickou výpravu domů za svým pánem, od něhož ji dělí více než 600 km. Cestou napříč coloradskou divočinou potká řadu nových přátel...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Psinec

28 Mar 2023, 18:12

Budete si myslet, že dětinštím. Možná i právem. Ale mi se to líbí.
13 x 26 min.TV seriál z roku 1965. Hodnocení na CSFD 80%.
Příběhy malého chlapce Sebastiana a jeho fenky Belly z horské vesničky, kde bydlí mimo jiných i chlapcův dědeček. Správný poprask nastane v době, kdy mezi "uzavřenou" společnost vesničanů přichází pašerák drog Norbert. Nebyla by to ale chytrá Bella, kdyby něco jejímu čumáku uteklo a Sebastian si toho nevšiml....
https://uloz.to/file/NkTjsQkbbujr/bella ... WDrz42BJDk

*
Venku vichřice, zima, tak asi těch 5 hod. dnes zvládnu.
Bella a Sebastián.jpg
Bella a Sebastián 1.jpg
Bella a Sebastián 1.jpg (53.66 KiB) 624 zobrazení
Bella a Sebastián 2.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hawkeye
Príspevky: 2251
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Psinec

29 Mar 2023, 21:38

Rafael napísal:
28 Mar 2023, 18:12
...Příběhy malého chlapce Sebastiana a jeho fenky Belly z horské vesničky...
Pre zmenu ešte o trochu menšie dievčatko a o dosť menšia fenka (foto). A 'vesnička' nie je horská.
Ale priateľstvo sa tam rozvíja nemenej pevné. H.

Screenshot_20230328-180812_Messages.jpg
Screenshot_20230328-180756_Messages.jpg
Screenshot_20230328-180804_Messages.jpg
Screenshot_20230328-180834_Messages.jpg
Screenshot_20230328-180821_Messages.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Psinec

29 Mar 2023, 21:46

:thumbup:
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Psinec

30 Mar 2023, 13:14

vysloužil napísal:
15 Dec 2021, 19:17
U našeho psa i kočky fungovalo vtisknout prášek do taveného sýra.
Našemu stačí položit tabletku na otevřenou dlaň, on se chvíli na nás dívá, a pak na povel "môžeš" zblajzne cokoliv, co mu takto podáme.
Naposledy upravil/-a ChlapeczDediny v 30 Mar 2023, 18:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Psinec

30 Mar 2023, 14:35

Tak to Vám skutečně závidím.
Náš poslední dobrman, byl na sebe hodně "opatrný". Jakoukoliv tabletku zabalenou v čímkoliv vždy vyplivnul. "Obal" sice sežral, ale ten prášek šel vždy ven.
Museli jsme ty tabletky na jemno podrtit a zamíchat do nějaké paštiky.
Celkem se divím, že žádného výrobce ještě nenapadlo vyrábět taková zvířecí farmaceutika ve formě prášku nebo kapek. Anebo o nich nevím.
Taky je možné, že takových umíněných domácích potfor není mnoho...
*
Ono tehdy té naší potfoře byl velký problém vytáhnout i klíště. Museli jsme být na to vždy dva. Jeden ho držet za hlavou a krmit pamlsky a druhý vzadu s vytahovacím přípravkem.
Ale ten přípravek nesměl dopředu zahlédnout protože jinak by se akce nepodařila a ani pamlsky by nepomohly.

Ale jak jsme s ním byli párkrát na veterině, tam to bylo jiné. Tam si nechal líbit cokoliv a nijak se nebránil ničemu. Tam byl z něho úplně jiný pes.
*
A jak už byl na stáří vážně nemocný, nějaký nádor na hodně neoperovatelném místě - nemohl se vymočit, tak jsme tam s ním jezdili dost dlouho každý den.
Dokonce tam jedna mladá praktikantka zkoumala, chtěla po nás, ať změříme kolik tekutin za den vypil a kolik mu tam odsáli a pak to porovnávala. A oba ty údaje byly stejné.

Já to neznám, jen z vyprávění, že takové cévkování je pro muže dost bolestivá a nepříjemná záležitost.
Ale ten pes se tam každý den těšil. A nebylo to dáno jen tím, že hodně rád jezdil autem protože se vždy vstupu do té ordinace během čekání v čekárně hodně dožadoval.
*
Bohužel i té poslední. Čím dál častěji nám tam začali dávat najevo, kdy se už konečně rozhodneme....
*
Já nejsem žádný kynolog ani zkušený chovatel psů, ale Raf byl můj první a poslední pes kterého jsem měl od maličkého štěněte až po to velmi těžké rozhodnutí.
*
Žena nebo její rodiče měli vždy větší psy, a svým způsobem ze mě udělala spolu s tchýni, "psího člověka".
*
*
A od uspání Rafa mám přísně zakázany veškeré psí filmy, audioknihy a některé řeči o nich.

Teda ne zas tak přísně, jen chce aby to vše bylo z jejího dohledu a doslechu.
*

A pár, nebo spíš více slziček mi ukáplo při tom neveselém psaní.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Psinec

30 Mar 2023, 19:08

Našeho border teriéra máme téměř dva roky od štěněte. Pokud použiji jakýkoliv nástroj, nejdříve mu ho ukážu, pak položím před něj a nechám očichat prozkoumat. Pak teprv ho použiji. Za prozkoumání je piškot, za každé použití piškot. Když je nesvůj tak pauza a prozkoumání nástroje, opět piškot . Na stříhání drápků se přímo těší.
Od mala jsme trénovali na veterináře. Před zvednutím za límec vždy info, přijde a "podrží". Na povel kontrola uší a očí, zubů, za každým úkonem piškot.
Naučil jsem ho na povel vydat mi kořist. Moc se mu nechce, ale nakonec kapituluje. Po kontrole, co to v tlamě má mu to často zase vrátím. Když dostane cokoliv k snědku, vždy čeká na povel" môžeš" a ukázání ukazovákem. Každý slovní povel je doplněn gestem. Na 100 m reaguje i jen na gesto rozmáchnutí pravé ruky horizontálně jako "pojď je mě". Nejrychleji ovšem startuje na hvízdnutí.

Je to můj první pes, rodiče měli vždy dva vlčáky, jak ten 450 m2 dvůr vypadal si dovedete představit. To pro moji polovičku nepřicházelo v úvahu i když dolní zahrada má 20 arů. Vybral jsem menší plemeno, občas se tu vyskytuje liška, i jezevce jsem měl na kameře. Minulý měsíc jsem opravoval na třech místech oplocení, jak hnal srnce co k nám přeskočil od sousedů. Cizí kočky už k nám taky nechodí od sousedů, a že jich bývalo. Slepice má za kamarádky, rád je s nima ve výběhu a neubližuje jim.

Když jsme ho přivezli, tak jsem se od něj nehnul 6 měsíců, jen když přijela přítelkyně, tak jsem odjel na dvě hodinky pár krát do týdne. Taková psí mateřská ;)

Je to tvrdohlavá povaha, ale má nás rád a celkem poslouchá. I před dveřmi si sedne, přechod dveří nebo vrat jen na povel a poté zas sed, do dalšího povelu. Je to taky odvážny pes a samozřejmě domácí mazlík.
ariadna30
Príspevky: 2819
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Psinec

30 Mar 2023, 19:32

ChlapeczDediny napísal:
30 Mar 2023, 19:08
Našeho border teriéra máme téměř dva roky od štěněte. Pokud použiji jakýkoliv nástroj, nejdříve mu ho ukážu, pak položím před něj a nechám očichat prozkoumat. Pak teprv ho použiji. Za prozkoumání je piškot, za každé použití piškot. Když je nesvůj tak pauza a prozkoumání nástroje, opět piškot . Na stříhání drápků se přímo těší.
Od mala jsme trénovali na veterináře. Před zvednutím za límec vždy info, přijde a "podrží". Na povel kontrola uší a očí, zubů, za každým úkonem piškot.
Naučil jsem ho na povel vydat mi kořist. Moc se mu nechce, ale nakonec kapituluje. Po kontrole, co to v tlamě má mu to často zase vrátím. Když dostane cokoliv k snědku, vždy čeká na povel" môžeš" a ukázání ukazovákem. Každý slovní povel je doplněn gestem. Na 100 m reaguje i jen na gesto rozmáchnutí pravé ruky horizontálně jako "pojď je mě". Nejrychleji ovšem startuje na hvízdnutí.

Je to můj první pes, rodiče měli vždy dva vlčáky, jak ten 450 m2 dvůr vypadal si dovedete představit. To pro moji polovičku nepřicházelo v úvahu i když dolní zahrada má 20 arů. Vybral jsem menší plemeno, občas se tu vyskytuje liška, i jezevce jsem měl na kameře. Minulý měsíc jsem opravoval na třech místech oplocení, jak hnal srnce co k nám přeskočil od sousedů. Cizí kočky už k nám taky nechodí od sousedů, a že jich bývalo. Slepice má za kamarádky, rád je s nima ve výběhu a neubližuje jim.

Když jsme ho přivezli, tak jsem se od něj nehnul 6 měsíců, jen když přijela přítelkyně, tak jsem odjel na dvě hodinky pár krát do týdne. Taková psí mateřská ;)

Je to tvrdohlavá povaha, ale má nás rád a celkem poslouchá. I před dveřmi si sedne, přechod dveří nebo vrat jen na povel a poté zas sed, do dalšího povelu. Je to taky odvážny pes a samozřejmě domácí mazlík.
Preco je vsetko cesky a ten povel "môžeš" je po slovensky ?
ChlapeczDediny
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 20:54
Kontaktovať používateľa:

Psinec

30 Mar 2023, 20:29

Pretože psík je na Slovensku ;)
ariadna30
Príspevky: 2819
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Psinec

30 Mar 2023, 20:39

ChlapeczDediny napísal:
30 Mar 2023, 20:29
Pretože psík je na Slovensku ;)
Tak potom to dava zmysel 😀👍
Napísať odpoveď