Nejchutnější hruška

jajirka69
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24 Dec 2020, 13:01

Nejchutnější hruška

28 Nov 2023, 19:46

Zdravím všechny na fóru.
Mám otázku na pana Vysloužila, i ostatní. Píšete, že pěstujete Walsche Schnapsbirne. Jakou s ní máte v letošním roce zkušenost? Pěstuji ji už asi šestým rokem, letos měla tak 7 litrový kbelík hrušek. Hrušky jsem chtěl nakládat s ostatními na pálenku, ale uvažuji o jejím kompletním přeroubování. Plody jsou suché a dle mého nevalné chuťové kvality, moučnaté, sladkost jsem neměřil, ale znám mnohem sladší hrušky. Nějak si nedokáži představit z ní ani tu pálenku. Co na ní říkáte vy ostatní? Díky.
vysloužil
Príspevky: 4722
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Nejchutnější hruška

28 Nov 2023, 23:11

Napsal jsem o Walsche Schnapsbirne celý článek do časopisu, ale nebylo by slušné zveřejnit jej dřív, než vyjde (což bude zřejmě v příštím čísle).
Zkráceně mohu říci, že pěstování v zahrádce nemá smysl. Nehodí se na nic jiného než na pálení, chuť samotná je sotva průměrná, šťávy málo, cukru nic moc a plody malé. Vypálil jsem letos první destilát, složený ze 3/4 z těchto hrušek a ten ovšem chutná dobře. Nevyrovná se vůní a chutí destilátu z Muškatelky šedé, který ovšem po 5 letech své aroma ztrácí.
peron
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 26 Feb 2021, 22:17

Nejchutnější hruška

19 Mar 2024, 11:15

Zdravim, viete niekto ako je na tom UTA s afinitou k Dule MA? Popripade aj afinita G. LeClerk, Hardenpontova a Abate Fetel? Mam volne podpniky a rad by som si navrubloval tieto odrody. Len ci nezacat najskor medzistepom.
Vdaka R.
Hawkeye
Príspevky: 2413
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Nejchutnější hruška

19 Mar 2024, 11:25

peron napísal:
19 Mar 2024, 11:15
Zdravim, viete niekto ako je na tom UTA s afinitou k Dule MA? Popripade aj afinita G. LeClerk, Hardenpontova a Abate Fetel? Mam volne podpniky a rad by som si navrubloval tieto odrody. Len ci nezacat najskor medzistepom.
Vdaka R.
Všetky 4 spomenuté odrody majú dobrú afinitu s dulou a dajú sa pestovať na dulových podpníkoch. Medzištep netreba. Na podpníku dula MA ale rátajte so slabým rastom a kratšou životnosťou stromov. H.
peron
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 26 Feb 2021, 22:17

Nejchutnější hruška

20 Mar 2024, 05:27

Dakujem velmi pekne za info. Som si vedomy nevyhod duly ale potrebujem stromy mensieho vzrastu do stromoradia. Budem mat par volnych miest po marhuliach ktore zrejme nevyuziju ich poslednu sancu na urodu... kvety marhul su sice pekne ale ja nemam okrasnu ale uzitkovu zahradu... takze 6 rokov bez urody je u mna konecna... necham si 2-3 ks, zvysnych 7 pojde stromoveho neba ;)
Napísať odpoveď