Výchovný řez hrušně, když jsou jen květní pupeny

Aley
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 17 Apr 2023, 23:13

Výchovný řez hrušně, když jsou jen květní pupeny

24 Feb 2024, 23:56

Mám pár hrušní, ale chtěl jsem zkusit i jak by to rostlo na kdouloni, takže jsem koupil špičák hrušně naroubované na kdouloň. Takže jsem ho seřízl, ať se založí korunka. Uběhl jeden rok a koukám, že mám středník plus 4 postranní větévky. Což by bylo OK, ale dvě z postranních větví mají na sobě pouze velikánské pupeny, čili asi květní. Tomu se ani nedivím, víc květů u kdouloňové podnože slibovali. Ale co s tím, jak dělat výchovný řez z květních pupenů? Funguje to u hrušní stejně jak u jabloní? (Tam když mi to zakládalo jen květní pupeny, z toho květu pak vždycky vyrostla i větvička, takže jsem nechal otevřít ten pupen a až začala růst větvička, květ jsem opatrně odstranil.)
Naposledy upravil/-a Aley v 25 Feb 2024, 23:19, upravené celkom 1 krát.
Hawkeye
Príspevky: 2403
Dátum registrácie: 20 Jan 2023, 16:08

Výchovný řez hrušně, když jsou jen květní pupeny

25 Feb 2024, 08:21

Aley napísal:
24 Feb 2024, 23:56
... Ale co s tím, jak dělat výchovný řez z květních pupenů? Funguje to u hrušní stejně jak u jabloní? (Tam když mi to zakládalo jen květní pupeny, z toho květu pak vždycky vyrostla i větvička, takže jsem nechal otevřít ten pupen a až začala růst větvička, květ jsem opatrně odstranil.)
Hrušky majú väčšinu "kvetných" pukov podobne ako jablone zmiešaných, teda z týchto pukov vyrastú tak kvety, ako aj vegetatívny výhonok. Takže treba to spraviť presne tak ako ste to robili pri jabloniach (kvety opatrne odstrániť, najlepšie jemnejšími nožničkami, a ponechať len vegatatívny výhonok). H.


Screenshot_20240225_092834_Chrome.jpg
Napísať odpoveď