Úzké lístky na hrušni a švestce - škůdce?

Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Úzké lístky na hrušni a švestce - škůdce?

18 Máj 2023, 17:51

Brácha si klepal na čelo, ale přes cestu byl vloni ječmen, možná něco. Ta větev totiž nerasila už na jaře, tak jí zastrihl.
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Úzké lístky na hrušni a švestce - škůdce?

20 Máj 2023, 18:34

Našla jsem jediný obrázek s podobnou chorobou a odhadem vlnovnik hruskovy nebo hrusnovy. Přitom zpětně hledané obrázky ukazují teckovane listy.
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Úzké lístky na hrušni a švestce - škůdce?

20 Máj 2023, 19:35

Aley napísal:
17 Máj 2023, 23:24
Mně se tohle taky na hrušních děje a každý rok pozoruju to, že na začátku sezóny hrušně raší dobře, pak až někdy v květnu, když už to má spoustu listů, začnou ty nově rostoucí vypadat takto divně. Důvod nevím. Díky za ten tip, že to může být nějakým postřikem, nevylučuju to. Dosud jsem si marně lámal hlavu, co to může být, protože nějaké další příznaky klasických hrušňových škůdců tam nevidím. A vždycky to napřed začne růst zdravě, až pak to dělá toto. Ale v mém příapdě ne tak masově, jak tady na fotce, některé větvičky jsou tím zasažené, jiné jsou zdravé.
To se shodneme, na švestičce je to terminál, na hrušce některé větve vyrašily dobře, až později se objevily ty lístky. Celkový pohled na hrušku, je to ještě na jedné na jiném místě.
Obrázok

Letorost Obrázok
Některým koncům se nedaří od začátku Obrázok
Napísať odpoveď