Tatarova hruska

Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Tatarova hruska

02 Aug 2022, 18:46

...vymazané...
Naposledy upravil/-a Ivan Hlavatý v 02 Aug 2022, 20:47, upravené celkom 1 krát.
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Tatarova hruska

02 Aug 2022, 18:58

Ivan Hlavatý napísal:
02 Aug 2022, 18:46
Neregistrovaný napísal:
02 Aug 2022, 18:41
Nemáte radi mačky - v budúcom živote sa narodíte ako myš. Na záhradu patrí aj mačka.
Vtáčiky mám radšej než mačky. (A mačky mám radšej ako vás). Možno sa teda narodím ako orol.

Ak teda Vaša Výsosť nerozhodne inak. 😀 IH
Ptáčky mám rád, ale nesmí to být hejno špačků, co vzalo útokem dozrávající Katinku a nově i letní jabloň.
Jirka61

IP:  40.156

Tatarova hruska

02 Aug 2022, 21:13

Regarding:
Nemáte radi mačky - v budúcom živote sa narodíte ako myš.
Nevím, jestli je to na mě. Pokud ano:
1/Kočky mám rád. Vaše tvrzení není pravdivé, je to lež.
2/V příštím životě se narodíte jako myš.
Cože??? Zajímavá konstrukce...
V mém okolí je spousta koček, jak jsem už napsal. A ty jak známo loví mimo jiné ptáky. Ročně na světě kočky domácí zabijí asi miliardu zpěvných ptáků. V mé malé zahradě mají ptáci azyl, klid. Kočky dobře vědí, že je za plotem pes a mé zahradě se vyhýbají.To je vše. Přeju hezký večer. Jirka
Neregistrovaný

IP:  11.241

Tatarova hruska

02 Aug 2022, 21:43

Ále, neštartujte hneď do útoku pane IH. Bolo to mienené ako žart. To je nástraha internetovej diskusie, že človek nevie ako to ten druhý myslí. Prajem pekný večer.
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Tatarova hruska

02 Aug 2022, 22:48

Jirka61 napísal:
02 Aug 2022, 21:13
Regarding:
Nemáte radi mačky - v budúcom živote sa narodíte ako myš.
Nevím, jestli je to na mě. Pokud ano:
1/Kočky mám rád. Vaše tvrzení není pravdivé, je to lež.
2/V příštím životě se narodíte jako myš.
Cože??? Zajímavá konstrukce...
V mém okolí je spousta koček, jak jsem už napsal. A ty jak známo loví mimo jiné ptáky. Ročně na světě kočky domácí zabijí asi miliardu zpěvných ptáků. V mé malé zahradě mají ptáci azyl, klid. Kočky dobře vědí, že je za plotem pes a mé zahradě se vyhýbají.To je vše. Přeju hezký večer. Jirka
Já bych kočkám psí hlavu hned nenasazoval. Měli jsme obojí, už nemáme ani kočku, ani psa. Ale hojně naši zahradu navštěvují od sousedů (ne že bychom z toho jásali, ale dobré vztahy nade vše). Mám radši ty kočky, každou chvíli vidím, jak v tlamě odnášejí hraboše. Peří z uloveného ptáka vidím 1x maximálně 2x do roka. Pes, když vyčuchá myš, vyhrabe čtvrtmetrový kráter a beztak nic nechytne. Psí výkaly sbíráme, kočky je zahrabou.
Co mi vadí víc, jsou kuny. Exkrementy nechávají na terase, na parapetech, u dveří. Navíc mi už 2x rozhryzaly auto.
roman
Príspevky: 746
Dátum registrácie: 11 Apr 2020, 22:18
Bydlisko: Zlínsko, 400 m n. m.

Tatarova hruska

02 Aug 2022, 23:12

Já tady naopak vidím jen kočky hrabat v záhonu než jak v tlamě odnášejí myš a když něco nasadím, tak to musím zakrýt ostružinami ... A pletivo kolem stromů mam taky kvůli kočkám, drápaly kůru na mladých stromcích. Kupodivu zajíc, co sem v zimě chodí, zatím ještě nikdy žádnou škodu neudělal.
Jirka61

IP:  9.81

Tatarova hruska

08 Aug 2022, 13:42

Sršni si dávají do nosu. Tatarky dozrávají a padají. I na stromě schnou a křížalovatí. Obsahují míň vody než ostatní ovoce. J.
Prílohy
IMG_20220808_133214.jpg
Používateľov profilový obrázok
Jaroslav - Pear Man
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 16 Apr 2020, 21:23
Bydlisko: Český ráj, 290 m.n.m

Tatarova hruska

09 Aug 2022, 17:49

vysloužil napísal:
02 Aug 2022, 22:48
Já bych kočkám psí hlavu hned nenasazoval. Měli jsme obojí, už nemáme ani kočku, ani psa. Ale hojně naši zahradu navštěvují od sousedů (ne že bychom z toho jásali, ale dobré vztahy nade vše). Mám radši ty kočky, každou chvíli vidím, jak v tlamě odnášejí hraboše.
Naše kočka umí lovit myši, krtky, ptáky i velké hraboše nebo potkany, to ji vždycky odměníme, naštěstí se už u nás ty větší hlodavci nevyskytují. Sousedů kocour loví i mladé bažanty a zajíce - zlomí vaz, ale nesežere. Jednou jsem ho honil a divil se jak s tím chudáčkem zajícem v hubě asi o 1/3 menším rychle utíká. Zajíci, bažanti i srnky jsou tu strašně přemnožení, myslivci by je měli víc lovit, především srnky, které neloví, naopak ještě krmí. :( Tady nejsme v lese, bohužel tu některé pozemky, kde dřív byla pole buď zarůstají myrobalány, hrušněmi, višněmi, ořešáky atd., nebo si tam lidi sami sází smrky a listnáče patřící do lesa. To se pak srnky mají líp než v lese, protože si ještě zajdou do zahrádek na zeleninu, fazole, jahody a další dobroty..

Vystrašený zajíček schovaný před kocourem.
Zajic1.png
Zajic1.png (807.43 KiB) 890 zobrazení
Nejhezčí pohled na svět je z koruny ovocného stromu.
Jirka61

IP:  44.133

Tatarova hruska

11 Aug 2022, 11:36

Vrátím se s tatarce. Letos zaplodila hodně a drobnějšími plody. Jsou dost napíchaný, jelikož jsou hoodně sladký . Na pálení je jich málo, tak bude marmoška a křížaly. Jsem zvědav na výsledek. J.
IMG_20220811_104920.jpg
Jirka61

IP:  44.133

Tatarova hruska

11 Aug 2022, 12:29

Mám v hlavě, že tatarka netvoří semena. Nevím. Nicméně při demilitarizaci ovoce jsem našel pár semínek. Takže půjdou do země a uvidím, co z toho bude. To si myslím bych mohl stihnout. Okolo mám dvě hrušně, tak je pravděpodobný kříženeček. J.
IMG_20220811_122201.jpg
Napísať odpoveď