Zaosu Li 🍐

kvas
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Zaosu Li

10 Máj 2022, 06:58

Ivan Hlavatý napísal:
09 Máj 2022, 21:03

Pán inžinier, problém je v tom, že pravdepodobne nie ste zaregistrovaný. Aspoň 'okenkodozahrad' nie je v zozname registrovaných tu na fóre.
Otázka na admina Mareka: niekedy sa stane že príspevok je vľavo hore označený menom alebo nickom, ale keď naň kliknem, tak sa mi nič nezobrazí. V takomto prípade býva meno resp. nick prispievateľa hrubšími písmenami. Tak ako práve pri 'okenkodozahrad'. IH
Ano, mate pravdu, ucet 'okenkodozahrad' neexistuje. Predpokladam, ze forum prezerate vacsinou na telefone, pretoze na pocitaci sa meno autora zobrazuje vpravo a este k tomu pod nim je zobrazeny pocet jeho prispevkov - cim automaticky viete, ze to je prihlaseny uzivatel. Meno/nick ne-prihlaseneho uzivatela nie je "klikajuci" - ale vzhladom na velmi podobny font textu je to matuce/klamlive. Mohol by som to urobit tak, ze neprihlaseny uzivatel sa bude zobrazovat tak ako doteraz a u prihlaseneho bude za menom v zatvorke zobrazeny pocet jeho prispevkov, podobne ako v "desktop/pc" verzii, napr. "Ferko Kapusta (12345)" - co vy na to? Bolo by to dostatocne odlisitelne?
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Zaosu Li

10 Máj 2022, 07:57

kvas napísal:
10 Máj 2022, 06:58
Ivan Hlavatý napísal:
09 Máj 2022, 21:03

Pán inžinier, problém je v tom, že pravdepodobne nie ste zaregistrovaný. Aspoň 'okenkodozahrad' nie je v zozname registrovaných tu na fóre.
Otázka na admina Mareka: niekedy sa stane že príspevok je vľavo hore označený menom alebo nickom, ale keď naň kliknem, tak sa mi nič nezobrazí. V takomto prípade býva meno resp. nick prispievateľa hrubšími písmenami. Tak ako práve pri 'okenkodozahrad'. IH
Ano, mate pravdu, ucet 'okenkodozahrad' neexistuje. Predpokladam, ze forum prezerate vacsinou na telefone, pretoze na pocitaci sa meno autora zobrazuje vpravo a este k tomu pod nim je zobrazeny pocet jeho prispevkov - cim automaticky viete, ze to je prihlaseny uzivatel. Meno/nick ne-prihlaseneho uzivatela nie je "klikajuci" - ale vzhladom na velmi podobny font textu je to matuce/klamlive. Mohol by som to urobit tak, ze neprihlaseny uzivatel sa bude zobrazovat tak ako doteraz a u prihlaseneho bude za menom v zatvorke zobrazeny pocet jeho prispevkov, podobne ako v "desktop/pc" verzii, napr. "Ferko Kapusta (12345)" - co vy na to? Bolo by to dostatocne odlisitelne?
Áno, pozerám iba na telefóne.
Marek, mne je to v podstate jedno ako to bude, pokojne to môže zostať bez zmeny. Išlo mi len o objasnenie, že pán ing.Dvořák asi nie je zaregistrovaný (čo sa potvrdilo) a preto jeho príspevky nie sú automaticky označované jeho 'nickom'. IH
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Zaosu Li 🍐

10 Máj 2022, 08:44

Milan Fiala napísal:
10 Máj 2022, 06:04
FB_IMG_1640538617753.jpg
FB_IMG_1640538627006.jpg
FB_IMG_1640538635612.jpg
Pre prípadných záujemcov o odrodu Harrow Delight:

Tá "Harrowka" (vľavo na fotke) je hodne netypická. U mňa majú plody Harrow Delight výrazne iný tvar, červenkasto-hnedasté líčko a sú o dosť väčšie - prikladám fotky tvarovo a farebne 'klasických' plodov.
(Tým ale nechcem tvrdiť, že hruška na fotke nie je H.D. - určite je ale tvarovo, farebne a veľkosťou pre túto odrodu netypická. Mimochodom, je to chuťová delikatesa, radím ju ešte aj nad inak skvelú Williamsovu). IH

Screenshot_20220510-082237_Chrome.jpg
Screenshot_20220510-082218_Chrome.jpg
Screenshot_20220510-082159_Chrome.jpg
Screenshot_20220510-082210_Chrome.jpg
okenkodozahrad

IP:  97.51

Zaosu Li

10 Máj 2022, 09:06

Jsem nezodpovědný a zapomnětlivý. Občas bývám ivan z okénka. Telefon mám typu krokodýl (nebo Aligator?), do počítače koukám doma nebo v práci.
Ale budu se snažit vždycky dát vědět co jsem zač.
Zaosu je pojmenování odrůdy, li je hruška nebo hrušeň. Takže hrušeň Zaosu. Jsou tak čtyři do kila (spíše 4,5), ale u dr. Hlavatého budou tak dvě - to když vidím, jak u něho narůstají ostatní hrušky z Asie.
Koukal jsme na hrušky u hesla Harrow Delight. Určitě je alespoň částečně "samosprašná" vlastně partenokarpická. Ten horní plod na snímku dvou plodů tomu tvarem odpovídá. Horní narostla bez opylení, spodní byla opylená.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Zaosu Li

10 Máj 2022, 09:13

okenkodozahrad napísal:
10 Máj 2022, 09:06
...Harrow Delight. Určitě je alespoň částečně "samosprašná" vlastně partenokarpická...
Je to naozaj tak - partenokarpické plody Harrow Delight sa občas objavujú. Nemajú jadierka. Typické sú na priloženej fotke. IH

Screenshot_20220510-091024_Chrome.jpg
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Zaosu Li

10 Máj 2022, 18:11

okenkodozahrad napísal:
09 Máj 2022, 09:30
Zdravím vás, ohledně Zaosu-li.
Je podobná odrůdě Early. Tu nemám, tak nedokážu napsat jestli nejde o shodu. Zaosu-li trpí na listech rzí hrušňovou, takže pokud někdo má Early a má stejný problém, nejspíše jde o shodu.
Pokud jde o barvu, tak ta moje má plody zelené, s tzv. žemličkovým líčkem, v žádném případě není takhle výrazně barevná. Cukru má podobně jako evropské hrušky, jen dík méně kyselinám je na ochutnání sladší. Sem se občas podívám, něco napíšu, po letech s pozdními jarními mrazy, spíše k zelenině, okrajovým záležitostem, jako v Zahrádkáři. Zapomněl jsem přihlášení, takže bývám no-name. I. Dvořák
Dostal jsem rouby dvou hrušní: Zaosu-li a Early. Plody vypadají i chutnají stejně. Jsou to určitě největší asijské hrušky, jaké jsem vyzkoušel. Rzi hrušňové je u nás málo (ťuk-ťuk), takže na asijských prakticky vůbec. Jestli jde o jednu a tutéž odrůdu stoprocentně říct neumím, ale tipnul bych, že ano.
Napísať odpoveď