Novinky - hrušky 🍐

přasličák
Príspevky: 1597
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Novinky - hrušky 🍐

07 Feb 2022, 18:14

Mé pochybnosti se v žádném případě nevztahují k Milanovi Fialovi. Byl jsem u něj na zahradě. Zkouší spoustu novinek ,a umí to. To, že upozorní na nové odrůdy já chválím. Má neskutečné kontakty a umí lecos sehnat. Odrůdu si vygugluji a používám svůj rozum k často přehnané reklamě prodejce. Pro mne je nejzajímavější, že nějaká taková odrůda existuje, kde se pěstuje, jak vypadá, z jakých rodičů vznikla. Já ještě pamatuji doby, kdy informace bylo nedostatkové zboží. Do zahraničí se mohlo pouze na východ / a NDR /, kdo měl štěstí, tak do Jugošky. O nějakých světových novinkách jsem nevěděl nic. Je dobře, že se nám všem otevřel obzor. A že často jsou některé informace blábol, no takový je dnešní svět. je třeba rozlišovat. A neplatí to jen u odrůd ovoce.
vysloužil
Príspevky: 4724
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Novinky - hrušky 🍐

07 Feb 2022, 22:48

přasličák napísal:
07 Feb 2022, 18:14
Mé pochybnosti se v žádném případě nevztahují k Milanovi Fialovi. Byl jsem u něj na zahradě. Zkouší spoustu novinek ,a umí to. To, že upozorní na nové odrůdy já chválím. Má neskutečné kontakty a umí lecos sehnat. Odrůdu si vygugluji a používám svůj rozum k často přehnané reklamě prodejce. Pro mne je nejzajímavější, že nějaká taková odrůda existuje, kde se pěstuje, jak vypadá, z jakých rodičů vznikla. Já ještě pamatuji doby, kdy informace bylo nedostatkové zboží. Do zahraničí se mohlo pouze na východ / a NDR /, kdo měl štěstí, tak do Jugošky. O nějakých světových novinkách jsem nevěděl nic. Je dobře, že se nám všem otevřel obzor. A že často jsou některé informace blábol, no takový je dnešní svět. je třeba rozlišovat. A neplatí to jen u odrůd ovoce.
Obzor se nám otevřel, to je dobře. Informace jsou dostupné, novinek je spousta, tuzemských i světových. Mám jen pocit, že v té záplavě novinek nám trochu uniká, že veškerého ovoce se tu vypěstuje rok od roku míň. Jak v produkčních sadech, tak v domácích zahradách a platí to pro ČR i SR. K čemu potom slouží ty desítky až stovky nových odrůd ročně?
Milan Fiala
Príspevky: 1309
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 06:15

Novinky - hrušky 🍐

08 Feb 2022, 06:58

Prekladač samozrejme niekedy špatné preloží určité slová,ale mne to nevadí zaujíma ma čo sa tam ďalej píše.Napríklad môj dobrý priateľ predáva vrúble rôznych odrôd zverejnil tu150 odrôd hrušiek tie novšie nedal v skutočnosti ich má 220 odrôd tak isto viac jabĺk, sliviek atď. Kto tu má toľko odrôd.
Screenshot_20220208-063704_Facebook.jpg
Screenshot_20220208-063720_Facebook.jpg
Screenshot_20220208-063743_Facebook.jpg
Screenshot_20220208-063758_Facebook.jpg
Screenshot_20220208-063817_Facebook.jpg
Screenshot_20220208-063844_Facebook.jpg
Screenshot_20220208-063859_Facebook.jpg
Screenshot_20220208-063921_Facebook.jpg
Screenshot_20220208-063933_Facebook.jpg
Screenshot_20220208-063954_Facebook.jpg
kvas
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 08 Mar 2020, 21:19

Novinky - hrušky 🍐

08 Feb 2022, 08:29

Milan Fiala napísal:
08 Feb 2022, 06:58
Napríklad môj dobrý priateľ predáva vrúble rôznych odrôd zverejnil tu150 odrôd hrušiek tie novšie nedal v skutočnosti ich má 220 odrôd tak isto viac jabĺk, sliviek atď. Kto tu má toľko odrôd.
p. Fiala, my tu nesutazime o to, kto ma viac odrod, ale zelensi travnik. Ako uz spominali moji predrecnici, nikto Vam neupiera fakt, ze sem nosite novinky zo sveta a vela navstevnikov fora je Vam za to vdacnych. Ale na 2. strane treba pocitat s tym, ze ked su v prispevkoch niekedy hluposti (bez ohladu na to, ci to sposobil prekladac, marketing alebo vlastnik odrody), vzdy kritiku (alebo pochvalu) schyta autor prispevku. To je jedno z pravidiel dzungle (internetovych diskusii).
rony
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Novinky - hrušky 🍐

08 Feb 2022, 08:40

Je dobre, ze z prispevkov p. Fialu je hned vidno, kedy su to len skopirovane marketingove informacie.
My citatelia uz musime vediet, ze marketing ako taky v zasade neposkytuje objektivne, pravdive a uz vobec nie vyvazene a kriticke informacie o ponukanych produktoch, ale snazi sa zvelicit dobre vlastnosti a zamlcat tie negativne.
rony
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 09 Nov 2021, 16:25
Bydlisko: Zahorie - juhozapad Slovenska 200mnm, podhorie M. Karpat

Novinky - hrušky 🍐

08 Feb 2022, 08:46

Absolutnym vysmechom marketingu je visna Geroma, ktora je propagovana ako rezistentna monilioze. A v realite je na moniliozu velmi citliva. Podla nezavislych testov je dokonca v tej celkom najhorsej kategorii ciltivosti na moniliozu .... teda vyrazne horsia ako mnohe ine odrody, ktore nikdy neboli predavane/propagovane ako rezistentne.
Kde soudruzi z NDR udelali chybu? ....
ariadna30
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Novinky - hrušky 🍐

08 Feb 2022, 09:10

Ale ten zoznam je paradny. Musi to byt super prechadzat sa po zahrade a kazdy strom ina odroda👍 Aj ked pri tom mnozstve uz to asi nie je zahrada ale sad.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Novinky - hrušky 🍐

08 Feb 2022, 10:23

Milan Fiala napísal:
08 Feb 2022, 06:58
...môj dobrý priateľ predáva vrúble rôznych odrôd zverejnil tu150 odrôd hrušiek tie novšie nedal v skutočnosti ich má 220 odrôd tak Kto tu má toľko odrôd.
Každý má svoje priority... Istý čas som sa tiež naháňal za každou novinkou, niekedy stromček ani nestihol zarodiť a už išiel von, lebo bolo treba miesto pre novinku. Potom som pochopil, že by to bol nekonečný kolobeh, keďže novinky pribúdajú každým rokom. Ako hobík tiež nevidím zmysel v tom, aby som mal v záhrade 200 stromov. Ak niekto predáva ovocie, vrúble alebo stromky a živí sa tým, tak to je iné. Takému sadu sa už ale treba venovať na plný úväzok. Pre mňa je prioritou mať v záhrade takú skladbu ovocných druhov a odrôd, aby som mal v priebehu roka vždy ku konzumácii čerstvé ovocie. Pri jadrovinách chcem mať spektrum odrôd dozrievajúcich v rôznom čase, rôznych farieb a chutí, s rôznym shelf-life. No a tiež ma to záhradkárčenie baví - je to moje hobby. V záhrade chcem relaxovať, nie otročiť. Raz za čas zasadím niečo nové, ale až keď je tá odroda už aspoň trochu overená. V tom rumunskom zozname je napríklad tuším 6 'klonov' odrody Fuji. Načo by mi to bolo ? Ale ako vravím - toho pána z Rumunska nepoznám, zrejme má dôvod, prečo takto zbiera odrody. Jednoducho - každý sme iný, aj tu na fóre máme rôzne predstavy o svojich záhradách, a tak je to dobre. IH
vysloužil
Príspevky: 4724
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Novinky - hrušky 🍐

08 Feb 2022, 17:52

Ivan Hlavatý napísal:
08 Feb 2022, 10:23
Milan Fiala napísal:
08 Feb 2022, 06:58
...môj dobrý priateľ predáva vrúble rôznych odrôd zverejnil tu150 odrôd hrušiek tie novšie nedal v skutočnosti ich má 220 odrôd tak Kto tu má toľko odrôd.
Každý má svoje priority... Istý čas som sa tiež naháňal za každou novinkou, niekedy stromček ani nestihol zarodiť a už išiel von, lebo bolo treba miesto pre novinku. Potom som pochopil, že by to bol nekonečný kolobeh, keďže novinky pribúdajú každým rokom. Ako hobík tiež nevidím zmysel v tom, aby som mal v záhrade 200 stromov. Ak niekto predáva ovocie, vrúble alebo stromky a živí sa tým, tak to je iné. Takému sadu sa už ale treba venovať na plný úväzok. Pre mňa je prioritou mať v záhrade takú skladbu ovocných druhov a odrôd, aby som mal v priebehu roka vždy ku konzumácii čerstvé ovocie. Pri jadrovinách chcem mať spektrum odrôd dozrievajúcich v rôznom čase, rôznych farieb a chutí, s rôznym shelf-life. No a tiež ma to záhradkárčenie baví - je to moje hobby. V záhrade chcem relaxovať, nie otročiť. Raz za čas zasadím niečo nové, ale až keď je tá odroda už aspoň trochu overená. V tom rumunskom zozname je napríklad tuším 6 'klonov' odrody Fuji. Načo by mi to bolo ? Ale ako vravím - toho pána z Rumunska nepoznám, zrejme má dôvod, prečo takto zbiera odrody. Jednoducho - každý sme iný, aj tu na fóre máme rôzne predstavy o svojich záhradách, a tak je to dobre. IH
Je vůbec možné všechny odrůdy v jednom roce ochutnat?
Napísať odpoveď