Jeanne d'Arc - meno hrušky

peter_z_tt
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: 22 Nov 2020, 15:53

Jeanne d'Arc - meno hrušky

31 Okt 2022, 16:32

Úplne zrelou by som ju asi nenazval. Bolo to pár červivých plodov, ktoré už boli žlté a mäkké. Keď ide o dozrievanie plodov a oberačku, tak je potrebné zobrať do úvahy klimatickú zmenu. Leto bolo najteplejšie v histórii a jeseň sa celkom isto nedá nazvať chladnou. Posledných pár dní je síce hmla, ale aj tak je veľmi teplo na toto ročné obdobie. Oberačky a dozrievanie sa výrazne posúvajú. Aj Esperenova bergamotka bude tento rok zrelá podstatne skôr ako minulý rok.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Jeanne d'Arc - meno hrušky

31 Okt 2022, 19:35

peter_z_tt napísal:
31 Okt 2022, 16:32
▪︎Úplne zrelou by som ju asi nenazval. Bolo to pár červivých plodov, ktoré už boli žlté a mäkké...
▪︎...Keď ide o dozrievanie plodov a oberačku, tak je potrebné zobrať do úvahy klimatickú zmenu. Leto bolo najteplejšie v histórii a jeseň sa celkom isto nedá nazvať chladnou...
▪︎Z degustácie červivých plodov by som nejaké veľké závery ohľadom chuti nerobil. Odporúčam počkať si na dozretie nepoškodených plodov.
▪︎Isteže, klimatická zmena tu je. Avšak paradoxne v mojich podmienkach teplej a slnečnej nížiny sa horúce leto (a prvá časť jesene) na skoršom dozrievaní hrušiek "en bloc" neprejavili. Dokonca napríklad Williamsova či Avranšská dozreli o niečo neskôr ako vlani. Boscovu som oberal v rovnakom termíne ako pred rokom a myslím, že som sa trochu uponáhľal. IH
Napísať odpoveď