DOPORUČÍTE - Hardyho, Charneuská, Děkanka R., Bohemika, Lucasova?

vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

DOPORUČÍTE - Hardyho, Charneuská, Děkanka R., Bohemika, Lucasova?

20 Máj 2021, 09:46

Návštěvník napísal:
19 Máj 2021, 22:02
Děkuji.
Jany jsem viděl. Veliké hrušky, menší strom. Polohu mám trošku teplejší. Tak Jana. JG
I když Jana chutná možná trochu líp, u nás boduje víc Jizera. Vysoká plodnost, veliké plody a chuť taky na úrovni.
Neregistrovaný

IP:  168.81

DOPORUČÍTE - Hardyho, Charneuská, Děkanka R., Bohemika, Lucasova?

20 Máj 2021, 16:41

Ještě jednou děkuji za vysvětlení. Stručné a přitom plně vyčerpávající můj dotaz.
Jsem docela líný a mizerný hruškopěstitel (Junsko Zlato snad bude dost, Madame taky, Charneuské trochu, ostatní 0). Pochvala Jany pěkná (i určitá vzpomínka), rouby po ruce, tak snadné předsevzetí. JG
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

DOPORUČÍTE - Hardyho, Charneuská, Děkanka R., Bohemika, Lucasova?

20 Máj 2021, 17:17

Pro ilustraci mladé hruštičky. Je to tedy Konference, ale v této fázi se to až tak neliší.
Prílohy
Hruštičky Konference.jpg
Používateľov profilový obrázok
driver240
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:11
Bydlisko: 3nec

DOPORUČÍTE - Hardyho, Charneuská, Děkanka R., Bohemika, Lucasova?

22 Máj 2021, 11:42

Opět jsem se dozvěděl mnoho informací, za což jsem moc rád. :thumbup:

Řešilo se dozrávání, avšak to nastane za předpokladu nasazení plodů. Po minulém ne moc výrazném "hruškovém" roce jsem se těšil na tento rok. Čekal jsem na postřik do květu proti rzi a skoro jsem to prošvihl. Nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu, ale násada květu pramizerná či spíš nulová. Za těch pár let, co se stromům věnuji asi nejhorší :-( Kromě pár separátních přiroubovaných větví Williamsky, asiatek a několika větviček na asi "Kongresovce" není skoro nic. :( Zato jak jsem po deštích viděl ty hrozny rzivosti na jalovci u souseda a prohlížel broskvoně, tak i přes poctivé postřiky bude chorob dost :? Aspoň meruňky rostou na očích.
Robert 3nec 390 m.n.m. :idea:
Napísať odpoveď