All for Maurice

Dotazy ohľadom chovu hospodárskych zvierat na záhrade, resp. v jej blízkosti. Väčšinou hydina a pod.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

All for Maurice

24 Jan 2021, 12:09

Vo Francúzsku museli riešiť spory medzi vidieckymi starousadlíkmi a prisťahovalcami z miest súdy. Kohút Maurice sa stal symbolom tohto boja za zachovanie zvukov a vôní vidieka. A Maurice to napokon dal ! IH
IMG_20210124_115937.png
IMG_20210124_115937.png (658.76 KiB) 3660 zobrazení
IMG_20210124_120002.png
IMG_20210124_120002.png (862.43 KiB) 3660 zobrazení
IMG_20210124_120048.png
IMG_20210124_120048.png (755.85 KiB) 3660 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

All for Maurice

24 Jan 2021, 12:55

Kohútkovi a jeho majitelce jsem fandil.

Už jen proto, že:
Nešlo v mém případě o nějaké lufťáky, jen o protivnou starou bábu přes uličku na takovém maloměstečku, málo vesnici...
U baráčku mé ženy na mě ječela proč je náš pes na zahradě a proč štěká?!
(Většinou pobýval s námi vevnitř kde i pravidelně v noci spával).
*
Jak reagovat jsem měl?
Tak jen:
"Kdyby to byl kozel bude mečet, kdyby kocour bude mňoukat a Vy bábo si běžte štěkat domu na kredenc!"
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Libor1
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 10 Mar 2020, 11:48

All for Maurice

24 Jan 2021, 13:52

Keď sme dávnejšie mali psíka, brechaval v noci na všetko čo aj vánok pohol. Uprostred leta, keď ľudia v noci veteraju, je des aj pár minút stekotu 10x za noc (ostatní v okolí sa tiež zobudili a pridali). Musel na noc do garáže. Neďaleko je Záhradkárska kolónia. Pravidelne tam na leto majitelia privedú statného vlčiaka a nechajú celé leto strážiť. Ten potom vydrží aj hodiny uprostred každej noci brechat hlbokým, silným , neskôr zachripnutym hlasom nesucim sa 100ky na metrov ďaleko... Pochopenie pre takýchto majiteľov, ktorí pritom niekde v meste pokojne v tichu spia zase ja nemám. Aj sliepky je možné na noc zavrieť do kurnika... Aj hlasné kostolné automatické zvony dokážu "sprijemnit" spánok pri otvorenom okne v lete. Všetko je o rozumnej miere a ohľade.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

All for Maurice

24 Jan 2021, 15:51

Libor1 napísal:
24 Jan 2021, 13:52
Keď sme dávnejšie mali psíka, brechaval v noci na všetko čo aj vánok pohol. Uprostred leta, keď ľudia v noci veteraju, je des aj pár minút stekotu 10x za noc (ostatní v okolí sa tiež zobudili a pridali). Musel na noc do garáže. Neďaleko je Záhradkárska kolónia. Pravidelne tam na leto majitelia privedú statného vlčiaka a nechajú celé leto strážiť. Ten potom vydrží aj hodiny uprostred každej noci brechat hlbokým, silným , neskôr zachripnutym hlasom nesucim sa 100ky na metrov ďaleko... Pochopenie pre takýchto majiteľov, ktorí pritom niekde v meste pokojne v tichu spia zase ja nemám. Aj sliepky je možné na noc zavrieť do kurnika... Aj hlasné kostolné automatické zvony dokážu "sprijemnit" spánok pri otvorenom okne v lete. Všetko je o rozumnej miere a ohľade.
Je samozrejmé, že takéto extrémy treba riešiť individuálne. Ak však pes prešteká celú noc, asi sa stala niekde chyba v jeho výchove. To je už potom na svedomí majiteľa, aby to riešil a neobťažoval pol dediny.
Myslím si ale, že Francúzi spravili dobre, ak ten zákon trochu 'posunuli' v prospech vidiečanov. Asi v tomto nie som celkom objektívny, keďže sám som pôvodom dedinčan. Proti mestským 'imigrantom' nič nemám (aj keď o ich smaragdovotujových hradbách si myslím svoje...). Niektorí však naozaj na vidiek jednoducho nepatria a lepšie by im bolo v činžiaku. IH
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

All for Maurice

24 Jan 2021, 16:00

Já nevím, raději se dopředu omlouvám za OT.

Ale pokud by mi vadily typické vesnické zvuky tak tam nelezu a zůstanu v klidu a pohodě města.

Což mi připomnělo něco podobného:
Městská rodinka si nechala postavit domek blízko železniční trati.
A pak následovala celá řada nejrůznějších stížností na všemožných místech.
Děti začaly mít problémy ve škole, žena začala být hysterická, nemohli se pořádně vyspat a i ve dne je rozčiloval nesnesitelný hluk.

Po té trati totiž občas projel vlak...
*
Jestli se odstěhovali nevím, ale zrušení nebo přemístění tratě si nevyřvali.
Ale v každém případě zaměstnali dost lidí a možná ještě víc jich v okolí svou kampani pobavili...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

All for Maurice

01 Feb 2021, 11:35

Ha, ha, ha....to mi připomělo nás :D Protože nám Obec znehodnotila stavební pozemek, jako náhradu jsme dostali možnost vybrat si jiný, že nám ho zasíťuje. Povedl se nám jeden koupit, na samotě(tehdy ještě) přes potok je Pila. Léta upadala, prakticky se tam nic nedělalo. Jenže ji prodali a nový vlastník dostal dotace, přebudoval, pila jede. Já jsem hluchá, mě vadí jen extrémní řev, když drtí zbytky. Ale muž slyší všechno, bohužel se nám to nese hezky do obýváku, protože ten máme částečně zapuštěný pod terénem. Takže brble, že tu nebude pořád tohle poslouchat :o Stěžovat si jaksi nemůžeme, ta Pila tu byla dřív, než my, můžem si jen tak brblat, i se sousedy ;)
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

All for Maurice

01 Feb 2021, 18:04

Taky mi to něco připomnělo.
Takovou blbinku na kterou jsem už málem zapomněl.
*
Samota v polích u lesa kdysi. Ale podle vzpomínek, že v té době byly volně prodejné perkusní revolvery to bylo někdy po převratu.
Na okraji pole se objevily nějaké maringotky, větší množství velké techniky a vrtná věž.
Dělal se tam nějaký průzkum. Delší dobu. Co hledali nikdo pořádně nevěděl.
Uhlí, naftu, plyn nebo jen to byl nějaký běžný, větší geologický průzkum?
Hlučné a lomozivé to bylo. Navíc to v noci svítilo a každou chvíli troubilo.
Ono to trobilo i ve dne, ale noci se to víc neslo.
Časem se to stávalo čím dál otravnější a rozčilující.
*
A ted́ něco veselejšího. Znáte westernový film Život a doba soudce Roya Beana a vzpomínáte si na ty zavěrečné scény?
Na tu likvidaci těžních věží?
*
Brácha pořádal tehdy nějaký sraz čundráků a trampů a nějak přišla řeč i na ten randál a ten film.
Ale pořád ještě chyběl jeden pozvaný. Říkali mu Doutnák.
A když konečně dorazil dostalo se mu místo vřelého přivítání jen posměchu.
"Co to je, to jsi pistolník? Kdes nechal koně?"

Pravda, oblečen byl stylově, westernově a u pasu měl dva revolvery a sebou i slušnou dávku střeliva.
Jenže přijel na kole!!!!

Zpočátky byly snahy poslat ho na ty těžaře, ale pak trampové usoudili, že s dvěma perkusáky tam nic nezmůže, více zbraní nebylo a taky, že doba se už změnila a rachot vrtacího stroje raději přehlušili zvukem kytar a zpěvem...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Napísať odpoveď