Kuřata

Dotazy ohľadom chovu hospodárskych zvierat na záhrade, resp. v jej blízkosti. Väčšinou hydina a pod.
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Kuřata

01 Sep 2020, 16:42

M.j. reakce na
Hospůdka na mýtince
31 Aug 2020, 16:04
Jen mi napadlo, že někteří zahrádkáři chovají také drůbež, snad by to nebylo proti ničemu. Sám mám trochu problém, že od známého jsem pro svých 6 slepic a jednoho mladého kohota dostal další 4 mladé kohouty vlašáky...
.
(viewtopic.php?f=6&t=181&p=5950&sid=a8eb ... 580c#p5950)
*
Ty kohoutky jste dostal omylem místo kuřic nebo jste je přímo chtěl?
*
Historické okénko a aneb vzpomínka na mého starého souseda. (Otce mého nejlepšího dětského kamaráda kterého jsme jako děti milovaly).

Nevím jak poznat kuřice od kohoutků, ale on to nějak uměl. Údajně se to dá poznat podle velikosti hřebínků. Údajně.
A on na trhu nakoupil větší množství kuřat, nějakou dobu si je nechal doma a pak je vytřídil a šel kohouty znovu prodat. A protože všechna vypadala stejně nebyl pro něj žádný problém je vydávat za 100% kuřice.
*
Chudák kdo si takové kohoutí hejno koupil...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Kuřata

01 Sep 2020, 19:04

nikoli na hřebínek, ale na "vercajk" do kloaky je potřeba se podívat :D
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2154
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Kuřata

01 Sep 2020, 20:02

A dá se to poznat i u maličkých kuřátek?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Jitka

IP:  133.224

Kuřata

01 Sep 2020, 21:15

Nevím, jestli to má jen nějaké plemeno, ale na pinterestu na mne vyskakovaly obrázky, že mají jinak opeřenou prdelku hned po vylíhnutí.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Kuřata

02 Sep 2020, 09:42

ano , dá, sexují se jednodenní kuřata. kuře se chytne do dlaně, otočí na záda palcem se natáhnou nohy k zobáku a z kuřete se opatrně vytlačí trus aby se kloaka vyčistila, pak se stiskne opatrně nad kloakou a hledá se malinkatej výstupek který má jen kohoutek :) . Chce to cvik a dobrý zrak. Jmenuje se to Japonská metoda. já to neumím, resp. mám moc velké ruce a špatný zrak :D
Podle opeření se také sexuje, ale s nižší úspěšností, zvláště pokud nejde o F1.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Kuřata

02 Sep 2020, 11:05

Plánuju pořídit pár slepiček, až tu nebude ten náš lovec. Možná to bude zase svačina pro lišku, která měla trasu přes náš pozemek, teď tedy chodí většinou kolem plotů, jen někdy si skočí vybrat kompost. Jsem přesvědčená, že některým kytkám pomůže jen slepičí mikrochirurgie ;) U něčeho nacházím červíky pod sežranýma kořenama, dřevité pivoňky mi něco vyžírá zevnitř, takže důkladné prohrabání slepicema kolem by asi taky nebylo na škodu. Jak to dopadne a jestli kytky nezničí sakumprdum :D budu referovat, až to bude aktuální. Jo, taky lísky. Na ty lískové červíky jsou slípky prý jediná spolehlivá metoda. Jestli mi veverky vůbec nějaký oříšek nechají ;)
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Kuřata

02 Sep 2020, 11:48

slepice Vám všechno rozhrabou, věřte mi, mám jich přes 100 kusů. Možná pokud máte velkou plochu tak ty dvě tak neuškodí, ale když si někde udělají popeliště , budete pořád jen likvidovat díry... :D
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Kuřata

02 Sep 2020, 12:12

100ks?! :o Na jak velkém prostoru je máte? Ano, pozemek je velký a slepice max. 3ks. Popeliště bych jim udělala sama. Jen mamka je má u babči v humně vypuštěné, taky velkém a jsou místa, nějaká oblíbená asi ;) kde je vyhrabaných x děr a to pak šílí, když odtud tahá sekačku, nebo vyvrkne kotník ;) Právě je vemu na zkoušku, když bude problém, pošupačí k mamce :D
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2183
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Kuřata

02 Sep 2020, 12:52

Slepic to chce víc než tři, jsou to houfňáci, často pak špatně nesou.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Kuřata

02 Sep 2020, 15:45

Tak nějak počítám 3-5, víc vajíček dva nespotřebujeme ;) Mamka měla teď pár měsíců taky tři, protože důchodkyně vymřely a neprodávaly se nové. Včera jsme dokoupily 5. Já myslím, že jedna je špatně, ale už dvě by stačilo, ne? Hlavně, že nebude sama-samotinká. Ještě je budou ,,lovit" kočky nejspíš. Naše kočky slepici nikdy neviděly, kuřata bych si vůbec netroufnula, i když příbuzní mi je nabízeli.
Napísať odpoveď