Ptačí chřipka

Dotazy ohľadom chovu hospodárskych zvierat na záhrade, resp. v jej blízkosti. Väčšinou hydina a pod.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Ptačí chřipka

09 Jan 2023, 13:14

ariadna30 napísal:
09 Jan 2023, 10:35
"Presne tak - desiatky, možno stovky ošetrovateľov hydiny boli zmanipulovaní, aby oznámili neexistujúce úhyny."
Ivan, keby som Vas nepoznala, tak by som myslela ze to myslite vazne. Ten prispevok vyznel velmi presvedcivo😀
Hoaxeri nemusia byť presvedčiví - ľudia radi uveria tomu, čo si želajú (resp. tomu, čomu chcú uveriť).

Nebohý Milan Lasica raz povedal krásnu (a mrazivú) vetu: "Radosť vládnuť takémuto národu !".

Tá veta o nás vypovedá miliónkrát viac, než všetky konšpirácie dokopy. Bohužiaľ. IH
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Ptačí chřipka

09 Jan 2023, 19:43

Já žádný hoaxter nejsem, prosím netahejte mě, do takových spolků!
*
Já, mě jen zaujalo, podivilo, že u divoce žijících ptáků, se to nějak neprojevuje, nebo se o tom nepíše..
*
Takže z mé strany jen takový "výkřik do tmy". Od člověka kterým takovým nákázám, infekcím apod., vůbec absolutně nerozumí dal to na forum jen jako příspěvek k možné diskuzi.
(Pokud něčemu aspoň trochu nerozumím a zajímá mě to tak to udělám třeba tak...).

Žádné dogma, jen taková momentální myšlenka, nápad a asociace...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Lída
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 16 Máj 2020, 22:10
Bydlisko: HK 235 mnm

Ptačí chřipka

09 Jan 2023, 20:21

Oni říkají, že většinou se to šíří od vodních ptáků, i v tv24 mluvil někdo o tom, že z nich ti oslabení prostě vyhynou a silní přežijí. Ale u těch velkochovů v halách je mi to také divné. Vždyť tam ty slepice jsou před volně žijícími ptáky chráněné...No, šla jsem si koupit kuře do mrazáku, než to zas půjde s cenou nahoru.
A také se šíří ten prasečí mor...
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Ptačí chřipka

09 Jan 2023, 20:24

Rafael napísal:
09 Jan 2023, 19:43
Já žádný hoaxter nejsem, prosím netahejte mě, do takových spolků!...
Nemyslel som Vás, Rafael. Rozhodne nie.

Mňa len štve, koľko všelijakých konšpirácií a hoaxov sa za posledné roky vynorilo a koľko ľudí im verí. IH
Neregistrovaný

IP:  204.170

Ptačí chřipka

09 Jan 2023, 20:56

Rafael napísal:
09 Jan 2023, 19:43
Já žádný hoaxter nejsem, prosím netahejte mě, do takových spolků!
Podľa výrazov vo vašich príspevkoch, by som vás tipoval na fanúšika webu dfens-cz. A ten nemá od hoaxerov ďaleko :-)
Neregistrovaný

IP:  11.241

Ptačí chřipka

09 Jan 2023, 21:00

Takisto sa mi nepáčia všetky konšpirácie a hoaxy. Je jasné, že im veria ľudia, ktorým chýba kritické myslenie. Lenže kde je jeden extrém, je aj extrém na druhej strane. Ak aplikujem to isté kritické myslenie na opatrenia, ktoré tu boli počas koronapandémie, tak to tiež nevychádza veľmi ružovo. Žiaľ. Pre časť populácie (a to veľmi vzdelanú časť), by bol omnoho prijateľnejší napríklad švédsky model.
Podobne aj pri vtáčej chrípke sa tu médiami zavádza určitá hystéria. Strachom sa ľudia ľahko ovládajú...
Neregistrovaný

IP:  168.81

Ptačí chřipka

09 Jan 2023, 21:04

Ptačí chřipka, a konspirátor, a odhalený, hm. Fuj, a maskuje se rybízem.
A kuřátko, a do mrazáku! No, jen aby to na šílené krávy a africký mor prasátek bylo dost.
A jak si stojí kapři a klokani?
A povel mazačům: "K boji!" JG
ariadna30
Príspevky: 2815
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:09

Ptačí chřipka

09 Jan 2023, 21:36

Z mojej zbierky oblubenych vyrokov: Bez vanku sa ani listok na strome nepohne. A este: Na kazdom sprochu pravdy trochu😀
Vela reakcii je vdaka mediam prehnanych. Pravda je povacsine niekde uprostred a obe strany maju v niecom pravdu. Je super ze uz nie sme v stredoveku lebo miesto klavesnic by tu uz rincali zbrane.
No a sice netvrdim ze to bol nieci plan ale vajcia napriek tomu zdrazeli😀😀
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Ptačí chřipka

09 Jan 2023, 21:54

Neregistrovaný napísal:
09 Jan 2023, 21:04
...A jak si stojí kapři a klokani?.. JG
Keď už sme tak či tak 'off-topic', tak k tým klokanom. Trochu aj na odľahčenie 'hustnúcej' atmosféry...

V súvislosti s klokanmi som si spomenul na svoje prvé super-kvalitné kopačky. Bol to model 'Adidas World Cup 1974' - dostal som ich niekedy v r.1977, 'import pašovaním' zo Západu (priniesol ich jeden slávny čs.reprezentant, meno nepoviem, vtedy to bola bežná prax a v podstate jediná možnosť, ako sa k takej kvalite dostať). Spomínam si, že mi vtedy bolo povedané, že sú vyrobené z klokanej kože. Príliš som tomu neveril a ani som to v tom čase neriešil. Pamätám si, že som bol šťastný ako blcha a tiež že mi 'worldkapky' vydržali pekných pár rokov. Vtedy to ešte bolo 'Made in West Germany' (dnes sa prakticky všetka špičková športová obuv vyrába v Ázii).
Teraz som si 'čekol' po dlhom čase túto legendárnu značku kopačiek - stále sa vyrába a predáva (foto 1 - ten 'môj model' vyzeral trochu inak, ale naozaj len o trošku). A skutočne - aj dnes sa uvádza, že sa stále vyrábajú z klokanej kože (foto 2). Trochu ma to prekvapilo - jednak preto, že prírodnú kožu ani po takmer polstoročí nenahradil nejaký syntetický materiál (pri tejto konkrétnej značke adidasiek). A jednak preto, že proti tomu nejako neprotestujú ochrancovia zvierat. Klokany z toho asi radosť nemajú... IH

Screenshot_20230109-212859_Chrome.jpg
Screenshot_20230109-212619_Chrome.jpg
Napísať odpoveď