Nosnice

Dotazy ohľadom chovu hospodárskych zvierat na záhrade, resp. v jej blízkosti. Väčšinou hydina a pod.
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Nosnice

01 Feb 2022, 23:24

Bohužel, šelma není žádný blbec, to jen slepice jsou mlsné, zvědavé a chytré jen tak na snášení vajec. Rodiče neustále opravovali a barikádovali plot mezi psem a slepicemi, je to tak 25 m. A když to teď v zimě udělal brácha pořádně, s kari sítěmi dole, tak se vzápětí slepice objevily na nesprávné straně :D Takže zase hledat, kde je odhrabáno od psa. Stihl jednu umordovat, než máti vypila čaj.
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Nosnice

07 Feb 2022, 14:25

Další vývoj...no nevypadá to dobře, liška a jestřáb se střídají :o ;) Další slepice ráno leží roztrhaná, tedy jen rozklovanou nohu, ještě teplá, asi ho mamka vyrušila. Takže v neděli měla slepici na paprice(i se psem) ;) Řekla jsem jí, ať tam udělá nejakého strašáka, třeba košili natáhne. ;) tak ona i strejda, protože mají humno společné, vyvěsili nějaké fáborky, rozvěsili folie na stromy a další den i jejich sousedka, která tam má taky slepice vypuštěné. To byla sobota. V neděli ona sousedka přiběhla, jak to bylo u mamky s těma slepicema, že ona našla zamordovanou , rozklovanou už v pátek. A když viděla, že věší fáborky, taky pověsila :) No jestli to bude mít význam se neví. Asi než si zvykne. Ještě jsem přemýšlela nad nějakou maketou, ale čeho? Kočky? No jestli přijde liška, tak je to stejně v pérdeli :shock:
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Nosnice

07 Feb 2022, 16:59

Takže v neděli měla slepici na paprice(i se psem)...

Musíte být velká rodina, že Vám nestačila jedna slepice k obědu..... :o
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Nosnice

07 Feb 2022, 20:37

vysloužil napísal:
07 Feb 2022, 16:59
Takže v neděli měla slepici na paprice(i se psem)...

Musíte být velká rodina, že Vám nestačila jedna slepice k obědu..... :o
:D :D :D První tu slípku měla mít Mandy celou, ale když mamka zjistila, že je to ještě teplá, pěkná, mladá slepice, ne některá z těch důchodkyň, tak se rozhodla, že ona si z ní udělá paprikáš a Mandy dostane ty míň populární části ;)
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Nosnice

07 Feb 2022, 21:07

Pane Vysloužile, jakým způsobem máte rád psy?
:D :D
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Nosnice

07 Feb 2022, 21:23

Rafael napísal:
07 Feb 2022, 21:07
Pane Vysloužile, jakým způsobem máte rád psy?
Ja mám psov veľmi rád, napokon aj teraz mám jedného. A vnučka vyrastá hneď so štyrmi. Takže dúfam, že nebudem zle pochopený.
Vojenčil som na Vysočine, strážne jednotky (sklady munície). Na ošetrovni som mal vždy nejakých pacientov, ktorí sa cez víkendy postarali o rôzne kulinárske špeciality. 'Strážáci' občas v strážnom priestore skolili samopalom diviaka a potom sa 'načierno' hodovalo. Raz som prišiel v nedeľu večer na ošetrovňu z futbalu (hrával som počas vojenčiny za FC Chotěboř) a čakal ma plný tanier 'diviny'. Vraj zasa diviak. Bolo mi trochu čudné, že tam bolo zopár 'mazákov', a tí ma počas jedenia akosi nápadne pozorovali, aj keď to maskovali dotazmi na zápas. Keď som bol asi v polovici, začali štekať a smiať sa. Nebol to diviak, ale pes... Tak som si povedal, že psíkovi už nepomôžem, ale radosť im nespravím, tak som to bez mihnutia okom dojedol. To mäso ale bolo (nech mi nebohý psík prepáči) fakt výborné, asi aj vďaka šikovnému kuchárovi. Odvtedy som psie mäso nejedol a určite ani neplánujem. V Číne je to ale delikatesa, a v niektorých osadách u nás tiež (niektorí psíčkári s tým majú trpkú skúsenosť...). IH
vysloužil
Príspevky: 4661
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Nosnice

07 Feb 2022, 22:20

Ivan Hlavatý napísal:
07 Feb 2022, 21:23
Rafael napísal:
07 Feb 2022, 21:07
Pane Vysloužile, jakým způsobem máte rád psy?
Ja mám psov veľmi rád, napokon aj teraz mám jedného. A vnučka vyrastá hneď so štyrmi. Takže dúfam, že nebudem zle pochopený.
Vojenčil som na Vysočine, strážne jednotky (sklady munície). Na ošetrovni som mal vždy nejakých pacientov, ktorí sa cez víkendy postarali o rôzne kulinárske špeciality. 'Strážáci' občas v strážnom priestore skolili samopalom diviaka a potom sa 'načierno' hodovalo. Raz som prišiel v nedeľu večer na ošetrovňu z futbalu (hrával som počas vojenčiny za FC Chotěboř) a čakal ma plný tanier 'diviny'. Vraj zasa diviak. Bolo mi trochu čudné, že tam bolo zopár 'mazákov', a tí ma počas jedenia akosi nápadne pozorovali, aj keď to maskovali dotazmi na zápas. Keď som bol asi v polovici, začali štekať a smiať sa. Nebol to diviak, ale pes... Tak som si povedal, že psíkovi už nepomôžem, ale radosť im nespravím, tak som to bez mihnutia okom dojedol. To mäso ale bolo (nech mi nebohý psík prepáči) fakt výborné, asi aj vďaka šikovnému kuchárovi. Odvtedy som psie mäso nejedol a určite ani neplánujem. V Číne je to ale delikatesa, a v niektorých osadách u nás tiež (niektorí psíčkári s tým majú trpkú skúsenosť...). IH
Za studií na VŠ jsem pozval spolužáky se studijního kruhu na mufloní guláš. Budoucí tchán - myslivec - pravidelně střelil lišku coby škodnou, tak jsem si jednu od něj vyptal. Akce se podařila, guláš na tmavém pivu byl skvěle ochucený, pikantní. Některé spolužačky dokonce tvrdily, že muflona už jedly a tu chuť poznávají.
Ivan Hlavatý
Príspevky: 4892
Dátum registrácie: 21 Mar 2020, 10:03

Nosnice

08 Feb 2022, 10:55

vysloužil napísal:
07 Feb 2022, 22:20
Ivan Hlavatý napísal:
07 Feb 2022, 21:23
Rafael napísal:
07 Feb 2022, 21:07
Pane Vysloužile, jakým způsobem máte rád psy?
... Nebol to diviak, ale pes...
...V Číne je to ale delikatesa, a v niektorých osadách u nás tiež (niektorí psíčkári s tým majú trpkú skúsenosť...). IH
Za studií na VŠ jsem pozval spolužáky se studijního kruhu na mufloní guláš. Budoucí tchán - myslivec - pravidelně střelil lišku coby škodnou, tak jsem si jednu od něj vyptal. Akce se podařila, guláš na tmavém pivu byl skvěle ochucený, pikantní. Některé spolužačky dokonce tvrdily, že muflona už jedly a tu chuť poznávají.
Pri konzumácii mäsa zo psa alebo líšky hrozí prenos nepríjemného parazitárneho ochorenia - trichinelózy. Spôsobuje ho hlístovec menom svalovec špirálovitý (Trichinella spiralis). Nakaziť sa je možné aj konzumáciou mäsa z diviaka. Každý skolený diviak je síce kontrolovaný, ale istotou je dostatočná tepelná úprava mäsa (foto 1). Psa alebo líšku asi nikto konzumovať nebudete, ale nie každý sa tým riadi a potom to môže zle dopadnúť (foto 2). IH

Screenshot_20220208-104409_Chrome.jpg
Screenshot_20220208-104409_Chrome.jpg (68.63 KiB) 2135 zobrazení
Screenshot_20220208-104606_Chrome.jpg
Jitka
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Nosnice

08 Feb 2022, 11:23

Já to říkám pořád, maso se musí lehce rozpadat.

K těm dravcům a slepicím - pokud tam nejsou křoviny, tak udělejte kus krytý maskovací sítí. Moje slepice, když se zrovna nepasou, jsou schované pod růžemi, nebo když nejsou ostříhané tak pod výmladky švestky. Musí to být nízko, aby tam dravec nezaletěl. A liška - tam musí fungovat plot.

Já mám jiný problém, něco mi odneslo už dvě plechové kočičí misky o průměru cca 10 cm. Z půdičky s tím musí skočit asi půl metru na vedlejší půdu, tahle je jinak zavřená. A tam jsem misky taky nenašla, tak nevím. :(
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Nosnice

08 Feb 2022, 12:29

Nevím, jestli i kuna, ale liška krade kde co. Měla jsem na Vánoce jako výzdobu v truhlíkách mimo jiné, i hlemýždí ulity, posbírané po okolí. Vlastně jsou památeční, hlemýždi už tu nejsou :? Minulý týden, jsem je našla odnosené na trávníku. Koukala jsem, co to tam svítí, až jsem zašla kouknout zblízka, zjistila jsem, že jsou to dvě ulity. Občas je to miska, v létě pravidelně boty, na podzim to byl proutěný košíček s okrasnou kapustou - ukousala mu uši ;) Liška je fetišistka, naštěstí to asi jen poponese a prozkoumá, nenosí to do nory.
Křoviny v humně nejsou, za dědy tam ještě bývaly lísky a maliny, teď už nic takového. Jen hodně stromů, takže s listím je to lepší. Ta slepice jsou tam odjakživa, tohle se děje poprvé. Ale i jestřába vídám poprvé, cca třetí rok, byla tu jen káňata.
Napísať odpoveď