Kuřata

Dotazy ohľadom chovu hospodárskych zvierat na záhrade, resp. v jej blízkosti. Väčšinou hydina a pod.
Jitka

08 Sep 2020, 20:43

Měla jsem dlouhodobě vždycky dvě do páru, mám parcelu 1300m2 vč. zastavěné plochy. Dvě jsou pak parťačky a drží spolu. Slepice jsou sice skupinové, ale ve větší skupině je pak některá chudák, teď těch 5 taky jednu odhání, nese jinde, do kurníku mohla až po setmění. Dvě se daly vydržet z hlediska slepičinců a od května byly v ohradě až do likvidace rajčat. Taky se u malého počtu ohlídá, která nenese a bude rizoto. S dírami na popelení nemám problém, našly si suchou zem za stodolou za vínem. Jen přes léto jsem jim to musela zavřít, protože začaly žrát zelené hrozny. Mám v plánu koupit křemelinu a udělat jim v pneumatice popeliště pod kurníkem.
Jitka

27 Sep 2020, 12:53

Vlasatej napísal:
02 Sep 2020, 16:38
2000-4000m2, podle toho kam je pustím. Spolehlivě zlikvidují trávu na 2000m a nechají jen jitrocel a kozí nohu. Slepice nejlip hejno, aspoň 5 ať jim není smutno. Taky se občas nějaká rozkvoká a budete mít výpadek. Kočky je ignorují. Kočky honěj jen holuby, ale ti sou ostražití a vylítnou na střechy. U mě je to složitější protože máme i krůty, husy , kachny, brojlery atd.
Asi je to složením půdy, u máti v intenzivním chovu přežívá heřmánek římský. A jeden můj kocour slepice čistě ze zbujnosti občas napadne a tak si jeho přítomnost hlásí jako šelmu. U máti jsou zase koťata zásadně v kukaních pod slepicemi.
Napísať odpoveď