Porovnanie odrôd Agria a Soraya

Brambory / zemiaky, batáty, topinambur ...
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Porovnanie odrôd Agria a Soraya

15 Dec 2022, 11:32

Viete mi prosím zo skúseností povedať nejaký rozdiel medzi týmito dvoma odrodami ..
Sadil som už oboje a z môjho pozorovania

Agria - väčšie zemiaky ako Soraya
- chuť neviem porovnať ani varný typ ,veľmi
keďže tam bol časový odstup medzi odrodami

Soraya - Soraya mala vysokú pevnu vňať ,dokonca aj vo vetre keď fúkal silnejší ,odroda Belana padla k zemi a Soraya bola vystretá ..pevná ..mám pocit že lepšie odolávala aj plesni a mandelinkam ..chuť do polievok a na varenie je podľa mňa skvelá ,iba sa ťažšie robí kaša ostanú drobné hrudky ale to je v poriadku ..zemiaky boli menšie ako uagrii ..môže to byť aj suchom aj keď som 4 x použil závlahu v lete ..Soraya mala väčšiu nasadu hluz ako Agria

ktorá odroda sa viac oplatí sadiť ..neviem to úplne presne porovnať chuťovo mi Soraya sedí ..aku máte skúsenosť vy ?
BB kraj 465 mnm
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Porovnanie odrôd Agria a Soraya

15 Dec 2022, 16:12

Soraya 2022 suchý rok
Niektoré boli ešte v zemi vyoravame pluhom a prehrname pôdu Obrázok

Agria 2021 Obrázok viacej zrážok v lete
BB kraj 465 mnm
Gabriela

IP:  37.64

Porovnanie odrôd Agria a Soraya

15 Dec 2022, 19:27

U nás je Agrie hrozně strupata, zatím snad žádná jina odrůda tak strupata nebyla. Pestujeme ji druhym rokem. Jinak je výborná na hranolky a na kaši, proto jsme jich pár také letos zasadili, ale pouze pro osobní spotřebu. Vysočina 550mnm
přasličák
Príspevky: 1553
Dátum registrácie: 14 Feb 2021, 07:31

Porovnanie odrôd Agria a Soraya

18 Dec 2022, 09:09

Nedokáži posoudit. Agrii jsem nikdy nepěstoval. Sorayu letos první rok. Přišla mi omylem sadba této odrůdy . Měl jsem objednanou jako posledních 8 let odrůdu Gold Marii. U Soray jsem měl velmi vysoký výnos, brambory byly velké, zdravotní stav velmi dobrý. Vysazoval jsem ji však do odpočaté půdy po louce. Zbytek sadby ještě v létě po sklizeném česneku. Kupodivu hlízy nebyly napadeny drátovci. Soraya je varný typ B. Chuť vůbec není špatná, ale manželka spokojena není. Dlouhá léta jsme byli zvyklí na áčkový varný tyt Belana a Gold Marie. Gold Marie má slušný výnos i v suchém roce. Žena dělá i bramborovou kaši z áčkových brambor.
palo62
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 13 Apr 2020, 18:38

Porovnanie odrôd Agria a Soraya

23 Aug 2023, 16:42

Pestoval som obe odrody. Soraya chutnejšia, skôr dozrieva , má menšie hľuzy oproti Agrii , ktorá má zelenú vňať až do začiatku septembra a je výborná na dlhodobé uskladnenie.
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Porovnanie odrôd Agria a Soraya

24 Aug 2023, 21:42

Ďakujem ..tento rok mám iba sorayu..dnes sa kosila byľ a burina ktorá ostala a podľa počasia a času pôjdu pomaličky von ...hádam sa nezadazdi ..
BB kraj 465 mnm
Napísať odpoveď