Brambory

Brambory / zemiaky, batáty, topinambur ...
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Brambory

24 Júl 2020, 14:19

pracovat na slunci, tam komáři nežerou. jen hovada :thumbup:
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Brambory

01 Aug 2020, 23:01

Takže brambory v přepravkách :) Nebylo to nijak mokré, spíš jen trochu vlhké. Brambory slušné velikosti, jen bylo už i hodně shnilých - brambora matka shnila a nakazila i ty nejblíž :? Ale oproti loňsku dobré, hodně velkých brambor, drobné skoro vůbec, nějaké ty dírky od slimejšů, ale to je u nás vždycky, jak bylo sucho, všichni byli napakovaní v bramborách, letos je to ještě dobré :thumbup:
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Brambory

02 Aug 2020, 07:41

to máte ranné na konzum? Ja se byl včera podívat na pole a začnu likvidovat nať . za 3 týdny vyořu. objevila se mi letos zajimava anomalie, kdy v trsu žlutých najdu jednu červenou. napadá mě že by to mohl být geneticky předchůdce ze kterého byla žlutá odrůda vyšlechtěna.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
konvalinka
Príspevky: 1188
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:29
Bydlisko: Úpatí Bílých Karpat

Brambory

02 Aug 2020, 13:39

To máme velmi rané, ale na uskladnění...u nás se jiné nevypěstují, co já žiju. Jak v létě přišla sucha, když někdo vysadil pozdnější než ranné, neměl šanci, aby mu narostly, všechno zaschlo. Ale když jsem byla děcko, kopávali jsme erteple ;) až v září, tehdy se možná ta sadba jmenovala jen sadba ;) pak se to někdy před 20rokama posunulo na srpen a teď...už pár let se kopou už v červenci :? Bohužel. Pak v pozdním jaru, už jsou to houžve naklíčené...ale co naplat :?
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Brambory

02 Aug 2020, 17:54

U nás je to s bramborami stejné. Pěstovat mohu jen velmi rané, rané a nanejvýš polorané, protože srpnová vedra a sucho by pozdní brambory nepřežily. Dnes ráno jsem byl vykopat pár brambor na oběd a zjistil jsem, že půda je ztvrdlá "jako beton", přestože poslední bouřkový liják byl u nás v úterý odpoledne.
ivan z okenka

IP:  97.51

Brambory

03 Aug 2020, 10:52

Pro konvalinku: velmi rané nebo rané odrůdy nejsou šlechtěné jen tu ranost. Když si vyberete správnou odrůdu, vydrží v dobrém sklepě klidně až do nových. mě vyhovuje Goldmarie, asi nejhlubší spánek má Wendy.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Brambory

03 Aug 2020, 14:25

mým favoritem jsou Princess a velmi podobné Campiny . Mám rád žluté nečernajíci pevné a nerozvářející se odrůdy. Teď jsem zkrmoval ještě 10 beden loňských a byly použitelné i pro člověka. Ale proč je jíst když už jsou nové.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Brambory

05 Sep 2020, 16:14

Máme vyoráno :thumbup: dnes. sláva :)
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Používateľov profilový obrázok
Rafael
Príspevky: 2156
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 19:37
Bydlisko: Valašské království, 400 m.n.m.
Kontaktovať používateľa:

Brambory

05 Sep 2020, 18:15

V mém blízkém okolí je s bramborami velká nasranost. Na větších rozlohách, v malých zahrádkách nevím.
Někteří dokonce tvrdí, že už naposledy.Málo a hrozně malé :(
*
Nějak nechápu proč. Počasí u nás...., všechno, hlavně tráviska, rostlo jak z vody.
Že by mokro a zjara sucho. Tvrdí se u nás, že kobzol uroste spíš na pecu než ve vodě...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Používateľov profilový obrázok
Vlasatej
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 21 Apr 2020, 10:22
Bydlisko: Letovice, 450m

Brambory

05 Sep 2020, 18:28

taky sem neměl žádné obry, mel sem na lehké půdě která vodu nedrží. hodně drobných. ale nevadí, konzumních dost, krmných taky. spokojenost , hlavně že je to venku a neshnilo to. o trávě ani nemluvte , zarostlo to tak strašně, že sem to ješte neviděl.
A bovi maiore discit arare minor. Quod licet Iovi, non licet bovi. :idea:
Napísať odpoveď