Reálne fotky úrody vašich zemiakov

Brambory / zemiaky, batáty, topinambur ...
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

23 Júl 2021, 22:55

Môžete prosím poslať realne fotky úrodnosti vašich zemiakov + názov odrody ..ked budú čerstvo vykopane predsa len ,lepšie raz vidieť ako sto krát počuť ..bude to mnohým nápomocné
BB kraj 465 mnm
IvaP
Príspevky: 784
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

25 Júl 2021, 11:51

Pořád čekám, kdy budou k vykopání "experimentální" brambory. Loni jsem vypěstovala ze semínka jednu rostlinu, pod ní byly tři normálně velké brambory. Letos jsem je zasadila ve stejné době jako ostatní. Zatím jsou zelené, kvetou, natě přes metr dlouhé. Jsem zvědavá, co pod nimi bude ;) , ale obávám se, že nic moc. Dám fotku, až je sklidím.
U Přerova, 270 m.n.m.
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

25 Júl 2021, 12:18

Tiež som skúsil 3 odrody a som zvedavý ..
BB kraj 465 mnm
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

25 Júl 2021, 12:32

Letos mi brambory všech odrůd stále ještě kvetou. Škoda kopat "naše", řekli jsme si a koupili 10 kg raných z Jihu. Fotky "našich" budou proto později. Brambory ze semínek mi dávají druhým rokem pěknou - normální úrodu, obvykle ale v tuto dobu nemám dostatek energie k provedení domácí degustace, abych vyhodnotil, zda jsou chuťově lepší nebo horší než mateřská odrůda.
vysloužil
Príspevky: 4660
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 08:30

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

12 Aug 2021, 10:57

Brambory zasazené na uvolněný záhon asi před měsícem po sklizni česneku už nasazují květy. Tak věřím, že se dočkám i nějakých hlíz.
bramborový záhon
bramborový záhon
začínají kvést
začínají kvést
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

24 Aug 2021, 18:41

Peb napísal:
23 Júl 2021, 22:55
Môžete prosím poslať realne fotky úrodnosti vašich zemiakov + názov odrody ..ked budú čerstvo vykopane predsa len ,lepšie raz vidieť ako sto krát počuť ..bude to mnohým nápomocné
Spoustu roků jsem pěstoval červenou odrůdu Rosara, kterou jsem v mých podmínkách považoval za neúrodnější. Protože jsem však toužil po "normálních" žlutých bramborách, každoročně jsem kupoval 5 kg pytlík sadbových žlutých, tenkrát prodávaných odrůd. Avšak žádná ze žlutých odrůd se mi nedařila. Teprve před třemi roky jsem úspěšně vyzkoušel žlutou odrůdu Anuschka, která převzala po Rosaře úlohu "plniče sklepa." Teď mám jediný problém-vybrat dostatek brambor na sadbu pro příští rok, protože sklízím většinou jen větší a velké hlízy, drobné se téměř vůbec nevyskytují.
Prílohy
Anuschka 1.JPG
PepaS
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 28 Sep 2020, 18:30

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

24 Aug 2021, 21:29

K velikosti sadby. Roky vybírám menší až střední velikost sadby. Takové jsem sázel i letos. Pouze jednu odrůdu Adéla jsem neměl , tak mi kamarád dovezl 50kg rovnou z množitelského podniku. Když jsem je viděl byl jsem v šoku, velikost jako normální konzumní brambory.
Nasázel jsem je a jsem velice překvapen množstvím a velikostí nasazených hlíz. Takže příště sázím jen větší brambory.
Peb
Príspevky: 1837
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

27 Aug 2021, 06:24

Jiří II napísal:
24 Aug 2021, 18:41
Peb napísal:
23 Júl 2021, 22:55
Môžete prosím poslať realne fotky úrodnosti vašich zemiakov + názov odrody ..ked budú čerstvo vykopane predsa len ,lepšie raz vidieť ako sto krát počuť ..bude to mnohým nápomocné
Spoustu roků jsem pěstoval červenou odrůdu Rosara, kterou jsem v mých podmínkách považoval za neúrodnější. Protože jsem však toužil po "normálních" žlutých bramborách, každoročně jsem kupoval 5 kg pytlík sadbových žlutých, tenkrát prodávaných odrůd. Avšak žádná ze žlutých odrůd se mi nedařila. Teprve před třemi roky jsem úspěšně vyzkoušel žlutou odrůdu Anuschka, která převzala po Rosaře úlohu "plniče sklepa." Teď mám jediný problém-vybrat dostatek brambor na sadbu pro příští rok, protože sklízím většinou jen větší a velké hlízy, drobné se téměř vůbec nevyskytují.
Ďakujem za fotky a popis Anuschku som ešte neskúšal ..o rok ak sa podarí by som ju skúsil ..počul som celkom chválu aj na Viktóriu ..ale ťažko povedať vlastnu skúsenosť nemám
BB kraj 465 mnm
Jiří II
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 26 Máj 2020, 16:06
Bydlisko: Moravský kras, 470 m n. m.

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

04 Sep 2021, 10:56

Včera jsme sklidili odrůdu Antonia. Letošní rok je úroda brambor moc pěkná, celkem 5 přepravek odrůdy Anuschka, 4 přepravky odrůdy Antonia, 2 přepravky odrůdy Keřkovské rohlíčky. Na druhém snímku vybrané sadbové na příští rok.
Prílohy
Antonia
Antonia
Sadbové na příští rok
Sadbové na příští rok
Neregistrovaný

IP:  32.222

Reálne fotky úrody vašich zemiakov

09 Sep 2021, 08:38

Pár riadkov odrody Laura a Soraya sme vykopali.
Prílohy
20210907_180008.jpg
Napísať odpoveď