Předpěstování sazenic pro podzimní sklizeň

zelí / kapusta, kapusta / kel, květák / karfiol, brokolice / brokolica, kedlubna / kaleráb ...
MrBig46
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Předpěstování sazenic pro podzimní sklizeň

29 Jún 2020, 17:31

Po týdnu dovolené na Karlovarsku jsem s údivem a úpotěšením zjistil, že se mně syn pečlivě staral o můj výsev raných košťálovin (zelí, brokolice, kapusta a květák). Dnes jsem to znovu přesadil, do každého kelímku jen čtyři sazenice a to by mělo vydržet až do doby, než připravím na výsadbu záhony po hrachu, jahodách a možná i po bramborách. Okolo 7.7. vyseji ještě pekingské zelí a možná nějaký salát a kedlubny, pokud bude v rodině o tuto zeleninu zájem. Jinak na zahradě boží dopuštěni, všude voda a plevel. záhony neošetřené.
Vladimír
PS.: Lázeňská část Karlových Varů zela prázdnotou jen ruští prodavači a zavřené krámy s cizím luxusním zbožím. Prohlídka to byla příjemná.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Předpěstování sazenic pro podzimní sklizeň

18 Júl 2020, 14:55

Všiml jsem si, že u nás už se taky postupně vysazuje zelí pro podzimní sklizeň. Postupná výsadba znamená i postupnou sklizeň. Snad to letos vyjde lépe než meruňky.
Prílohy
Výsadba zelí.jpg
Mimmo
Príspevky: 3081
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 06:26
Bydlisko: VYSOČINA 500m a JM 250m.

Předpěstování sazenic pro podzimní sklizeň

27 Júl 2020, 18:43

Zelí roste jako z vody. Je teplo a hadice kapou. Koncem září budou první hlávky ve sklizňové velikosti.
Prílohy
zeli dnes.jpg
zeli dnes.jpg (98.92 KiB) 2894 zobrazení
Napísať odpoveď