Švábky nerodí

boby / bôb, cizrna / cícer, čočka / šošovica, fazole / fazuľa, hrách / hrach ...
Peb
Príspevky: 1979
Dátum registrácie: 21 Jan 2021, 15:34

Švábky nerodí

24 Sep 2023, 12:34

Ďakujem pán Ambrož za reakciu , aj za typ na odrodu ...
BB kraj 465 mnm
Pepina
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 08 Jan 2022, 17:49
Bydlisko: jižní Kladensko 425 mnm

Švábky nerodí

24 Sep 2023, 13:15

Turci Barbunye nesuší, používají je v kuchyni vyloupané čerstvé. Na sušení mají jiné odrůdy.

Letos jsem na semeno pěstovala poprve Black Turtle a líbily se mi krom výnosu i krátkou vegetační dobou. V druhé půli září už byly hodně proschlé. Je výhoda pnoucích, že při deštích líp prosychají a nehnijí. Pěstuju oboje, pro pnoucí mě limituje 10 metrů plotu podél záhonu. Budování stabilní opěrné konstrukce je příliš náročné
MrBig46
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Švábky nerodí

24 Sep 2023, 18:07

Pro nick Ambrož: Je Vaše věc co pěstujete. Každý pěstujeme to co nás zajímá a nevykládáme nikde, že to co pěstují ostatní je špatné ev. že to ani neklíčí a že z toho není žádná úroda. Pro mne je třeba zahrádkaření především zábava. Na nějaké úrodě opravdu nejsem životně závislý. Pokud bez fazolí nemůžete být, tak to respektuji, ale opravdu nepotřebuji 45 kg fazolí, nevím co bych s nimi dělal.
Vladimír
Ambrož
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 27 Mar 2020, 18:34

Švábky nerodí

24 Sep 2023, 19:10

MrBig46 napísal:
24 Sep 2023, 18:07
Pro nick Ambrož: Je Vaše věc co pěstujete. Každý pěstujeme to co nás zajímá a nevykládáme nikde, že to co pěstují ostatní je špatné ev. že to ani neklíčí a že z toho není žádná úroda. Pro mne je třeba zahrádkaření především zábava. Na nějaké úrodě opravdu nejsem životně závislý. Pokud bez fazolí nemůžete být, tak to respektuji, ale opravdu nepotřebuji 45 kg fazolí, nevím co bych s nimi dělal.
Vladimír
MrBigu, co to tady melete. Byla to jen reakce na pět stránek nářků. Jinak také pytlík fazolí, může být také parádním všimným. Myslím si, že zahrada se provozuje také proto, aby bylo něco do huby, zvláště toho co neni na trhu, anebo je nevalné kvality. Zahrada, pro mne nikdy nebyla zámeckým parkem.
IvaP
Príspevky: 826
Dátum registrácie: 09 Mar 2020, 11:57
Bydlisko: u Přerova

Švábky nerodí

25 Sep 2023, 08:12

Pane Ambroži, opravdu myslíte, že diskutujete na správném místě? Z jednoho fóra jsme odešli, protože vám podobní dost nevybíravě napadali slušně diskutující. Kupodivu to odnesli ti slušní, kterým byly jejich příspěvky mazány a cenzurovány a uveřejněny až po schválení adminem... To tu asi nikdo nechce,
U Přerova, 270 m.n.m.
Jitka
Príspevky: 1163
Dátum registrácie: 08 Aug 2021, 13:43
Bydlisko: Slánsko

Švábky nerodí

25 Sep 2023, 11:35

Ta zavlečená cizina se tu pěstovala už před 40 roky, u nás doma vždycky byla fialová fazolová polévka a bavička jedla vařené fazole z misky nasucho se slovy: "Když já ty bůny hrozně ráda." Vánoční jídlo u nich byl fazolový salát.
K opylovačům - čmeláků bylo letos méně i ve svazence, úroda je letos lepší. Drvodělka létá pouze na fazole, přilétá přes domy sousedů.
Používateľov profilový obrázok
Mikeš13
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: 23 Mar 2020, 17:06
Bydlisko: ČR - severozápad

Švábky nerodí

25 Sep 2023, 15:10

Předpokládám, že podobné problémy budou vykazovat i máslové fazole (Bango). Nezkoušel jste je někdo pěstovat?
Ambrož
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 27 Mar 2020, 18:34

Švábky nerodí

25 Sep 2023, 17:44

IvaP napísal:
25 Sep 2023, 08:12
Pane Ambroži, opravdu myslíte, že diskutujete na správném místě? Z jednoho fóra jsme odešli, protože vám podobní dost nevybíravě napadali slušně diskutující. Kupodivu to odnesli ti slušní, kterým byly jejich příspěvky mazány a cenzurovány a uveřejněny až po schválení adminem... To tu asi nikdo nechce,
Paní Ivo, četla jste celé vlákno? Jestli ano, tak jste si mohla všimnout, že jsem se o nikoho neotřel ani malíčkem. Až vstoupil Velký pan, který se do mne velmi nechutně navezl. Jestli, jste bez zaujetí četla obě fóra a pamatujete si z toho něco, tak já jsem nikdy nikoho nenapadl, jestli ano, tak to vždy to byla reakce na něco nekalého, možno říci obrana. Uznáte sama, že si kálení na hlavu někým, nemusím nechat líbit. A také jsem nikdy nekomentoval hloupostmi, jeho zatížení na rajčata, tak jako on mé fazole. Vždy se najde někdo, kdo jde rohama napřed, tak jako vy v tomto případě.
Ambrož
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 27 Mar 2020, 18:34

Švábky nerodí

25 Sep 2023, 18:03

Jitka napísal:
25 Sep 2023, 11:35
Ta zavlečená cizina se tu pěstovala už před 40 roky, u nás doma vždycky byla fialová fazolová polévka a bavička jedla vařené fazole z misky nasucho se slovy: "Když já ty bůny hrozně ráda." Vánoční jídlo u nich byl fazolový salát.
K opylovačům - čmeláků bylo letos méně i ve svazence, úroda je letos lepší. Drvodělka létá pouze na fazole, přilétá přes domy sousedů.
Paní Jitko, nevím jestli to byla zavlečená odrůda, jestli ano, tak v tomto případě to dobrý počin. Ty „Americké fazole“ byly vynikající. Nikde nikdy jsem nenapsal, že se máme „cizině“vyhýbat. napsal jsem jen, že máme pěstovat jen to co spolehlivě zakvete, zaplodí a dozraje, aby z toho byl nějaký užitek. A protože se tak neděje, tak tu máme cca šest stránek nářků. Že neni opylovačů, tak za to můžeme poděkovat genetickým inženýrům a pěstitelům jejich výtvorů. To, že neni opylovačů, je na sáhodlouhou diskusi a nesměli by do ní zasahovat „čertíci bertíci“, to je rohama a kopytama napřed.
MrBig46
Príspevky: 370
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Švábky nerodí

25 Sep 2023, 18:47

Nemám zájem nějak dále komunikovat. Řecké fazole pěstuji a jsem s nimi spokojený.
Vladimír
Napísať odpoveď