Švábky nerodí

boby / bôb, cizrna / cícer, čočka / šošovica, fazole / fazuľa, hrách / hrach ...
MrBig46
Príspevky: 373
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Švábky nerodí

12 Apr 2024, 15:19

Naklíčené fazole postupně lezou ze země. Ještě než jsem s těmi fazolemi začal, tak jsem si udělal takový test na to jak je využít v kuchyni. Pochopitelně lze z nich připravovat speciální oblíbené řecké jídlo, které se jmenuje "Plaki". Je to velmi chutné, vařil (pekl) jsem to jednou, ale kuchařina není to co by mne bavilo. Tentokrát jsem zkusil udělat takové pikantní fazole, koupil jsem to jednou u pultu v Bille, stálo těch 10 dkg nějak okolo 30,- Kč. Chutnalo mně to a tak jsem to zkusil udělat ze svých fazolí. Je to jednoduché a chutná mně to. Není to sice na oběd, ale je to potěšení pro chuťové pohárky.

Vladimír
Obrázok
MrBig46
Príspevky: 373
Dátum registrácie: 22 Mar 2020, 20:56

Švábky nerodí

29 Apr 2024, 07:51

Dnes jsem namočil dalších deset fazolových semen. Bude to taková várka sazenic pro porovnání se sazenicemi z třetího dubna, které mám doma za oknem. Předpokládám, že fazole půjdou na zahradě do země okolo 15. května. Na tento termín si ještě nachystám pár naklíčených fazolí, které vyseji přímo do země. Teoreticky by měly být nejúrodnější ty rostliny z předpěstovaných sazenic, ale nechám se překvapit.
Vladimír
Obrázok
Napísať odpoveď